Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 224 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast
Results 261 to 280 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #261 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by nicos1968 View Post
    Salutare la toata lumea.
    sunt nou pe topicu acesta si il gasesc foarte interesant.A fumat din tigara electronica ( super cigarette) timp de 2 luni dupa care m-am reapucat de fumat (bineinteles tot cu aceasta).
    Salutare la tine ! Nu stiu ce-ai fumat, insa mi-e sa nu fi fumat ceva ilegal. Nu de alta, dar n-am inteles nimic din ce-ai vrut sa zici. Si mai ales de ce.

  2. #262 SP
    Junior Member nikky's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Durerile de gat pot aparea in special la fumatorii inraiti care au trecut la tigarea Super, din care trebuie sa tragi serios ca sa simti acelasi lucru ca la o tigara normala. Aceeasi durere de gat ai avea-o si daca ai trage dintr-un pai in continuu. Se cheama ca stai in curent
    MonkY, ma indoiesc, pentru ca eu trag intai in gura, pe urma inhalez. e un obicei format de ani de zile, ca sa incalzesc aerul care-mi intra in plamani. in plus, am evitat de ceva timp sa mai fumez in aer rece, pentru ca sunt sensibila si tind sa fac amigdalite presto.

    si nu-s fumatoare inraita, fumam cam 12-16 tigari pe zi. acum, de cand cu eT, am redus intervalul de fumat si chiar numarul de inhalari. trag de 3-4 ori si o las deoparte.

    uscaciunea si iritarea gatului, din ce-am citit, sunt cauzate tot de PG (propilen glicol) care e o substanta cu potential iritant.

  3. #263 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Salutare la tine ! Nu stiu ce-ai fumat, insa mi-e sa nu fi fumat ceva ilegal. Nu de alta, dar n-am inteles nimic din ce-ai vrut sa zici. Si mai ales de ce.

    imi pare rau ca nu ai inteles...super cigarette( asa se cheama tigara electronica)...oricum nu fumez ceva ilegal.

  4. #264 SP
    Junior Member nikky's Avatar
    stai ca nici eu n-am inteles. ai zis asa: "A fumat din tigara electronica ( super cigarette) timp de 2 luni dupa care m-am reapucat de fumat (bineinteles tot cu aceasta)." adica...cum "tot cu aceasta"? tot cu aceasta ce? adica ai fumat 2 luni numai tigara electronica si pe urma ai reinceput sa fumezi in paralel si tigari normale? sau ai renuntat de tot la eT?

  5. #265 SP
    Member nicos1968's Avatar
    am fumat 2 luni tigara electronica ( super cigarete) dupa care aproape 5 luni nu am fumat deloc ..acum m-am apucat din nou cu tigara electronica..ideea era ca cel putin cateva luni tigara electronica te ajuta sa te lasi de fumat..scz pt exprimarea anterioara ( cand nu te inteleg 2 persoane iti pui problema ca te-ai exprimat ambigu)

  6. #266 SP
    Junior Member nikky's Avatar
    aaaaaaa....! asa da.

    depinde de la individ la individ, cred. mie imi place efectiv sa fumez, asa ca nu ma vad renuntand prea curand. pentru altii, ar putea fi o metoda de a reduce efectele renuntarii la nicotina. probabil voi reduce si eu aportul de nicotina, cu ajutorul e-lichidelor fara nicotina. pana atunci, merg pe mediu si fumez mai rar decat as fi fumat tigari normale.

    ma simt deja mult mai bine, respir altfel si nu mai suflu ca locomotiva cand urc pe scari.

  7. #267 SP
    Junior Member papi's Avatar
    Apropos de marci, nu inteleg de ce se evita numele atata timp cat ele nu sunt pe piata romaneasca. Eu cred ca ar fi un lucru pozitiv sa descriem ceea ce avem, bun prost cum e. Astfel, cei care sunt la prima incercare sa-si poata face o idee.

    De exemplu, eu sunt la a doua TE si pe prima n-o mai folosesc decat rar, foarte rar, daca se intampla sa raman fara baterii la a doua (un KB) si sunt undeva pe drum si fara sursa usb.

    Astfel, sa va povestesc de minunea asta. E un KB Classic cu USB, un switch auto si unul manual. Observatii:
    Fum: ca o locomotiva
    Throat hit: foarte puternic, mai ales cu switch-ul manual, cu lichidul original - high.
    Autonomie: 4-5 ore/baterie. Aici e de discutat putin, in sensul ca nu prea folosesc bateriile decat in drumul spre birou si la intoarcere cam 30 min. In rest, daca ies la o bere, cam 4 -5 ore.

    Sfatul meu este sa studiati temeinic oferta inainte de a achizitiona o asfel de TE. Sunt TE foarte bune, medii si culmea, copii dupa chinezarii, foarte proaste. Pretul nu este mereu un garant al calitatii.
    Happy vaping.

  8. #268 SP
    Junior Member lightpawn's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cartuse blank pt. super nu prea sunt, insa iti recomand sa iei ceva LOW sau NO si sa le faci tu refill. In principiu un cartus cu refill e ok pentru o zi, doua. Repet, desi Mini e model mai vechi, mie mi-a placut mai mult decat Super (are si mustiucul mai "ergonomic" si poate fi facut refill mai usor).
    Quote Originally Posted by romancoins View Post
    Lightpawn: Si eu iti recomand sa incerci Mini (dse901) - desi mai vechi se fumeaza mult mai usor si genereaza mult mai mult fum. Sursa din UK este ok si eu de la ei mi-am luat - ajung in 5 zile lucratoare.

    Legat de cartuse - sfatul meu este sa nu strici banii pe cele gata incarcate - cumpara 15 blankuri si un lichid de 30 de ml.
    Inca imi fac curaj... Deci o sa merg pe recomandarile de la voi, o sa iau Mini. Kit-ul de start la care m-am gandit ar arata precum in poza atasata. Ce ziceti?

    Cartuse ma gandeam oricum sa iau Low, eu acum fumez analoage de 4mg.

    @Monky: n-am mai cumparat de afara pana acum, cum soseste coletul? Adica vine la Posta, primesc instiintare si ma duc acolo sa platesc vama si-l ridic? Scuze de off-topic... e pentru cauza!
    Attached Images Attached Images et-starter-kit.jpg

  9. #269 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by lightpawn View Post
    @Monky: n-am mai cumparat de afara pana acum, cum soseste coletul? Adica vine la Posta, primesc instiintare si ma duc acolo sa platesc vama si-l ridic? Scuze de off-topic... e pentru cauza!
    Exact. Acum, daca e coletelul mai mic, sau nu stai in Bucuresti, ai sanse sa-ti aduca postasul coletul direct la usa. Nu platesti vama la produse din UK. Iar transportul in mod normal il platesti automat cand faci comanda. Deci la posta n-ar mai trebui sa platesti absolut nimic. Doar sa te duci cu avizul primit si buletinul. De obicei dureaza cam o saptamana transportul. Bafta !

  10. #270 SP
    Junior Member lightpawn's Avatar
    MonkY you're the man! Am plasat si platit comanda, a fost un pic mai ieftin decat am bugetat pentru ca la cartuse primesti discount daca iei mai multe dintr-un sortiment si totodata livrarea e gratis pentru comenzi mai mari de 100 GBP. Totalul a fost 124.44 GBP / ~600 RON.

    Revin cu feedback in curand dupa ce incep sa ma "aburesc" cu pg si nicotina electrica!

  11. #271 SP
    Member richardm27's Avatar
    Lightpawn pe ce site ai facut comanda (ma intereseaza in mod special pt atomizoare) ? Pe e-cigs.co.uk imi arata ca mi-au expediat comanda pe 26.02 si nu mi-a ajuns nici acum desi toate erau pe stoc, spre deosebire de Janty's de la care mi-a ajuns marfa in maxim 1 saptamana....

  12. #272 SP
    Junior Member cicosdinel's Avatar
    intreaba la oficiul postal vine ca srisoare externa si de pe 24 .02 am primit instintarea de la posta pe 03.03

  13. #273 SP
    Junior Member romancoins's Avatar
    Lightpawn: de pe ce site ti-ai luat tigara? 124 de lire este enorm... ai cumparat 4 tigari? Mini este 30 de lire - si 10 cartuse goale cam 4 lire. Cu transport cu tot 39 ... Pe ce ai dat restul de 85 de lire?

    Richardm27: Transportul ia de regula 4-5 zile lucratoare - pentru o comanda expediata luni - ajunje pe vineri sau cel tarziu pe lunea viitoare.

  14. #274 SP
    Member richardm27's Avatar
    Pai tocmai asta era si ideea, ca atrecut si mama celor 4-5 zile lucratoare de pe 26.02...insa mai am rabdare vreo cateva zile !
    PS: Paradox......am e-lichid si n-am tigare......DOH !!!!

  15. #275 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    Pai tocmai asta era si ideea, ca atrecut si mama celor 4-5 zile lucratoare de pe 26.02...insa mai am rabdare vreo cateva zile !
    PS: Paradox......am e-lichid si n-am tigare......DOH !!!!
    Presupunand ca nu esti din Bucuresti, da o fuga pana la oficiul postal de care apartii. Au fost n cazuri in care nu s-au deranjat sa trimita avizul, sau eventual l-a pierdut postasul. La mine le pierde in asemenea hal incat mi le aduce si cu cate o luna intarziere (si motiveaza pe colet "destinatarul nu a fost gasit la locatie", desi la mine e tot timpul cineva). Deh, Posta Romana sa traiasca !

    Oricum, daca este de pe site-ul din uk, acela iti da de obicei un AWB, pe care-l poti verifica pe site-ul Royal Mail, la sectiunea de tracking: http://postcode.royalmail.com/portal...authentication si asa poti vedea foarte frumos daca a plecat din UK si zace prin Romania, sau poate e vre-o problema si s-a intors. Bafta !

  16. #276 SP
    Junior Member romancoins's Avatar
    Light pawn: Ai primit un tracking no. de la site - de formatul RRxxxxxxxxxUK (xurile sunt cifre). Mergi pe Posta Romana - si intra pe Track and Trace - iti va spune exact unde este coletul tau (daca a intrat in Ro). Dac nu zice nimic - royalmail.com - aceleasi operatiuni.

    Timi

  17. #277 SP
    Member richardm27's Avatar
    Thanks Monky ! Fusei de vineri pe la oficiu insa nu era nica iar azi mi-a ajuns doar lichidul de la Janty's, so.....i'll keep w8tin' !

  18. #278 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Se poate spala cu apa calda dupa ce in preaalabil l-ai detasat de baterie si de cartus. Il lasi la uscat bine de tot inainte de al monta la loc. Il poti si sufla puternic ca sa iasa toti stropii de apa din el. Dupa remontare, este posibil sa nu plece din prima si atunci ii poti pune o picatura de solutie direct in atomizator dar nu mai mult. Treaba asta nu se face des. Noaptea sau cand nu fumezi o poti lasa cu cartusul scos si cu atomizorul in jos sa se scurga toata solutia acumulata in el.
    Aveam ideea asta de mult, dupa ce ai scris prima data si ai confirmat ca are rezultat nu am mai stat pe ginduri. Concluzia este clara, dupa ce se spala trebuie lasat la uscat foarte bine (ori se sufla cu aer cald) si intradevar se confirma ce a spus Donely mai sus, nu pleaca din prima ... chiar la un moment dat mi-am spus cu ciuda "na, ca am dres-o !" insa si-a revenit intr-un final fara sa pun picatura-starter. Ca efect sa fiu sincer nu am observat nici o diferenta in cantitatea de fum emisa insa am observat o chestie importanta (spun eu) inainte sa-l spal, se auto-curata din ce in ce mai des, chiar si de 2-3 ori pe zi. Dupa ce i-am facut dus sa calmat. Thats good, right ?

  19. #279 SP
    Junior Member cicosdinel's Avatar
    Aveti idee daca se gasesc atomizoare pentru RN4062(trabuc) in tara?

  20. #280 SP
    Member richardm27's Avatar
    Quote Originally Posted by romancoins View Post
    Light pawn: Ai primit un tracking no. de la site - de formatul RRxxxxxxxxxUK (xurile sunt cifre). Mergi pe Posta Romana - si intra pe Track and Trace - iti va spune exact unde este coletul tau (daca a intrat in Ro). Dac nu zice nimic - royalmail.com - aceleasi operatiuni.

    Timi
    Corect ! Uitasem complet de tracking number drept pentru care l-am verificat si plicul venise intr-adevar din data de 02.03 numai ca avizare, reavizare canci in cutia mea postala. Asa ca incepand de azi fac si eu parte din "selectul" club al fumatorilor de ET !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 224 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts