Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 159 of 224 FirstFirst ... 59 109 149 157 158 159 160 161 169 209 ... LastLast
Results 3,161 to 3,180 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3161 SP
    Junior Member Kino's Avatar
    "Ca să vină �n ajutorul fumătorilor care n-au voie să-şi aprindă ţigările �n locurile publice, un fabricant de tutun din Japonia lansează ţigara care nu se aprinde.

    Cu “Zero Style Mint” puteţi să vă luaţi adio de la brichetă, fum �necăcios, scrumieră sau mucuri de ţigară. �ntr-un cilindru de plastic se ascunde ţigara, iar �n timp ce persoana “fumează” se eliberează tutunul �n plăm�ni.

    O astfel de ţigară �ţi ajunge pentru jumătate de zi şi costă cam 80 de eurocenţi. Unde mai pui că nu conţine substanţe nocive precum gudronul. "
    sursa:evz.ro
    articol complet: EVZ.ro -- Cum s? fumezi �n locuri interzise

  2. #3162 SP
    Junior Member ciuciunghezu's Avatar
    Quote Originally Posted by Kino View Post
    "Ca să vină �n ajutorul fumătorilor care n-au voie să-şi aprindă ţigările �n locurile publice, un fabricant de tutun din Japonia lansează ţigara care nu se aprinde.

    Cu “Zero Style Mint” puteţi să vă luaţi adio de la brichetă, fum �necăcios, scrumieră sau mucuri de ţigară. �ntr-un cilindru de plastic se ascunde ţigara, iar �n timp ce persoana “fumează” se eliberează tutunul �n plăm�ni.

    O astfel de ţigară �ţi ajunge pentru jumătate de zi şi costă cam 80 de eurocenţi. Unde mai pui că nu conţine substanţe nocive precum gudronul. "
    sursa:evz.ro
    articol complet: EVZ.ro -- Cum s? fumezi �n locuri interzise
    ... mai multe informatii despre produs aici:

    JT to Launch New Style of Smokeless Tobacco Product “Zerostyle Mint” | JT Global Site

  3. #3163 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Acum, vorbind concret... I se da foc sau nu !?

  4. #3164 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    tare interesanta descrierea conceptului dar,
    care v-ati prins cum functioneaza? ca eu tot nu-mi dau seama...
    smokeless tobacco se mai zice la tutunul pentru mestecat, care e mai periculos ca trasul analoagelor...

  5. #3165 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Io cred ca-i praf de inhalat pe nas. Acum inhalabil si pe gura.
    Sau doar frunze mentolate ambalate ermetic...
    RY-4 or avea ? Doockyyy ! Autopsie plsssssssss !!!
    Attached Images Attached Images mentolatamiine-i_gata.jpg

  6. #3166 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    ddsfd

    dupa cum spuneam , problemele nu tin de sanatate , ci doar de altele.

    pe langa astea tutunul de calitate adevarata nu se foloseste la tigari normale. de aceea cine va avea bani de tutun de calitte isi va permite o tigara analogue adevarata , ceilalti electronic.

  7. #3167 SP
    Junior Member mark78's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    dupa cum spuneam , problemele nu tin de sanatate , ci doar de altele.

    pe langa astea tutunul de calitate adevarata nu se foloseste la tigari normale. de aceea cine va avea bani de tutun de calitte isi va permite o tigara analogue adevarata , ceilalti electronic.
    tutunul de calitate ,cum spui tu,se obtine prin tratamente chimice ale frunzei (tutun),orice tratament chimic aplicat nu-i va imbunatati calitatile. sunt tare curios care ar fi acea "analoaga adevarata".
    acum poti sa-mi dai cea mai buna analoaga din lume, si nu as fuma-o.

  8. #3168 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    asd

    Quote Originally Posted by mark78 View Post
    tutunul de calitate ,cum spui tu,se obtine prin tratamente chimice ale frunzei (tutun),orice tratament chimic aplicat nu-i va imbunatati calitatile. sunt tare curios care ar fi acea "analoaga adevarata".
    acum poti sa-mi dai cea mai buna analoaga din lume, si nu as fuma-o.
    eu am avut placerea ca acum 3 4 luni asa sa fumez niste tigari contrafacute din tutun netratat... e gustul ala care il stiu eu de cand eram mic.... nu ma ardea gatul de la ele , era clar ca nu sunt facute cu sosuri de tutun si alte mizerii.

    si eu acuz 100 % analogurile dar tre sa accept faptul ca sunt si tigari ce ofera placere reala , nu numai dependenta.

  9. #3169 SP
    Junior Member mark78's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    eu am avut placerea ca acum 3 4 luni asa sa fumez niste tigari contrafacute din tutun netratat... e gustul ala care il stiu eu de cand eram mic.... nu ma ardea gatul de la ele , era clar ca nu sunt facute cu sosuri de tutun si alte mizerii.

    si eu acuz 100 % analogurile dar tre sa accept faptul ca sunt si tigari ce ofera placere reala , nu numai dependenta.
    printre cele mai "curate" analoage se numara :CARPATI, de ce , este simplu.....statul nu a investit niciodata intr-o instalatie de tratare a frunzelor de tutun ,cum au facut alti. frunzele sunt(sau erau) pur si simplu tocate in malaxoare.

    Asta e tutun adevarat.

  10. #3170 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    asd

    Quote Originally Posted by mark78 View Post
    printre cele mai "curate" analoage se numara :CARPATI, de ce , este simplu.....statul nu a investit niciodata intr-o instalatie de tratare a frunzelor de tutun ,cum au facut alti. frunzele sunt(sau erau) pur si simplu tocate in malaxoare.

    Asta e tutun adevarat.
    exact.

    ala e tutunul adevarat si crede ma ca daca ar fi putin mai fin si mai spalat ar fi genial.

    totusi eu am fumat altele si ma indragostisem.

  11. #3171 SP
    MJR
    Junior Member MJR's Avatar
    sunt deacord cu tine
    tigarile care sunt pe piata sunt tratate chimic si in combinatie cu alte plante
    parerea mea este ca tigarile de foi, care sunt facute din foi de tigari sunt cele adevarate
    problema este pretul prohibitiv al lor ca sa ni le putem permite
    asa ca am trecut pe ET

  12. #3172 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar

    (Azi am chef de politica)

    Se pare ca celor de la JTI le-a (si) ajuns "cutzitul la os" de au inventat ei tigarea fara fum.
    Lor si altor companii de "analoage" le scad vinzarile drastic si trebuie sa compenseze intr-un fel.
    Posibil ca in curind sa avem si tigari electronice produse de aceste/alte companii...
    Cum ar fi sa simtiti gustul unei tigari Phillip Morris 510 !?

    (Damn! Where is my horse !?)

  13. #3173 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    asd

    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Se pare ca celor de la JTI le-a (si) ajuns "cutzitul la os" de au inventat ei tigarea fara fum.
    Lor si altor companii de "analoage" le scad vinzarile drastic si trebuie sa compenseze intr-un fel.
    Posibil ca in curind sa avem si tigari electronice produse de aceste/alte companii...
    Cum ar fi sa simtiti gustul unei tigari Phillip Morris 510 !?

    (Damn! Where is my horse !?)
    ca sa vezi... am avut dreptate pe pagina anterioara.

  14. #3174 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Io ma gindesc la citi oameni vor fi dati afara din job (de pe plantatii, fabrici etc...) daca le pica de tot...

  15. #3175 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    dfsd

    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Io ma gindesc la citi oameni vor fi dati afara din job (de pe plantatii) daca le pica de tot...
    pai daca sunt destepti aia care ar trebuii dati afara ii baga la productia de electronice.

  16. #3176 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Pai se cam observa. In calitatea atomizoarelor, bateriilor si altor componente care pica cel mai des.
    Pune tzaranu' sa-ti deseneze o schema electronica !

  17. #3177 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    dfgdf

    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Pai se cam observa. In calitatea atomizoarelor, bateriilor si altor componente care pica cel mai des.
    Pune tzaranu' sa-ti deseneze o schema electronica !
    taranu doar face munca de jos , nu face design

  18. #3178 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Cu degetele lui groase cit un trabuc - nu prea cred.
    Deci pina vor iesi produse de calitate si bineconcepute va trebui sa mai suportam ceva timp pe banii nostri rebuturile...

  19. #3179 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    DSE 902

    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Cu degetele lui groase cit un trabuc - nu prea cred.
    Deci pina vor iesi produse de calitate si bineconcepute va trebui sa mai suportam ceva timp pe banii nostri rebuturile...
    cred ca a aparut DSE 902.... dar nu bag mana in foc.... dar am observat pe siteul alibaba la firma sailebao ca exista acolo... si culmea nu e firma de fakeuri... e chiar firma sailebao... din descriere singura diferenta ar fi cartusele mai mari si cam atat....

    ---------- Post added 21-03-2010 at 07:28 PM ----------

    cei care aveti ET dse901 dar nu va ajunge bateria sa pufaiti va recomand bateriile KR808D. alea de 280 mah. sunt super ok , viata lunga , curent bun , vaporizare puternica si mai important nu se activeaza aiurea.

    pe langa asta aveti beneficiul sa folositi atomizoare dse901 sau cartomizoare.

    eu folosesc aceste baterii si vaporii sunt egalabili lejer cu un joye 510.

  20. #3180 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Aroma atomizorului dse801 pe nicobox (cel cu trei baterii nimh) este excelenta.
    Dar in curind trebuie sa-mi string niste banutzi de li-io sau li-po ca au cam obosit...
    Vapori sint destui... Am reusit sa sperii paznicii din scoala, intrebau daca nu-s in inspectie ca am statie ca a lor.

    ---------- Post added 21-03-2010 at 09:35 PM ----------

    Am observat ca la nicobox cea mai descarcata baterie este prima, cea de linga circuite.
    Am luat un bec de lanterna, o sirma ce am infasurat-o in jurui lui si...
    Care se aprinde mai putzin - aia o pun la incarcat...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 159 of 224 FirstFirst ... 59 109 149 157 158 159 160 161 169 209 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts