Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 224 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #981 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Nu e daunator propilen glicolul ca substanta. Sunt insa persoane alergice la propilen glicol, foarte rar dar sunt exceptia care intareste regula.

    Sper ca nu gresesc punand acest link aici dar e foarte relevant privitor la siguranta lichidului de e-tigare:
    Propylene Glycol Research Study Results

    Tind sa cred ca reactioneaza la lichidul tras prin cartus in gura si nu la inhalare. Aici trebuie sa interveniti voi si sa spuneti daca aveti reactie la vapori sau la lichidul scurs din cartuse.

  2. #982 SP
    Junior Member Dj. Andu's Avatar
    Sall...
    eeee.. uite ca dupa ce acum cateva luni m-am documentat de pe CG despre eT si am tot intrebat si am tot citit ....fiecare post in parte !!!
    M-am decis !!! nu mai merge frate !!!! 7 lei ???pt ce??? pt otrava mea zilnica???NU! STOP!
    Am avut ceva ...retineri in legatura cu reactiile adverse si studiile medicale care s-au /nu s-au facut!...dar acum sunt decis sa imi cumpa DSE901,am inteles ca e cea mai buna pt incepatori pe digitale! abia astept sa iau "banii'' pe 15 sa dau comanda!
    ........dar inca am o problema nu stiu de unde! sa iau! ....astept recomandari si PM-uri cu oferte de la userii comercianti! MULTUMESC ANTICIPAT!

  3. #983 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Iti recomand dse 801 care este mult mai buna decat dse 901..restu ti-am scris pe pm .Bafta

  4. #984 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Nush ce sa mai zic de ET-urile astea. Nush in ce m-am bagat... Dar cred ca-mi bag eu picioarele in ele
    De-o luna jumate. de cand m-am apucat de aceste CHINEZARII DE TOT RAHATUL, am reusit sa cheltui muuuuuult mai mult decat daca fumam. sa mai bine dadeam banii astia la cineva sa ma inchida 1luna jumate intr-o cusca si sa-mi dea decat hrana. Poate asa scapam de nicotina cu totul
    Primul ET, o tampenie de DSE103, sau V2, copie dupa chinezaria de RN4081, a functionat fix 3 zile si abia a scos aburi
    Al doilea ET, din nou un RN4081 pt ca aveam luate cartuse 25Buc, de data asta din UK, construit ceva mai bine, m-a tinut 1-2saptamani, si s-a ars atomizorul, de-atunci, am mai comandat 3 atomizoare, din care a picat cate unu pe saptamana,
    Intr-un final, m-am enervat si mi-am comandat un DSE901 (O versiune mai ieftina de la First Union), (am fost avertizat ca-s mai proaste, dar nici chiar asa)............ care m-a tinut ....Cam ca ziceti???????????
    Fix 2 zile .......... URLUUUUUUUU!!!!! Bag si scot, azi dim mi-a murit o baterie,am zis ca no, ghinionul meu.... acu dupamasa, si atomizorul. Dar nu mi-e ciuda decat , ca nici n-am apucat sa formatez bateriile si s-a dus draq si abia daca am tras cativa vapori pt ca aveam luate tigari normale

    Rezultatul? cam 10 mil, cheltuiti aiurea in 1luna jumate, ABSOLUT AIUREA ca am mai fumat si analoage, intre reprizele de picaj
    Bani cheltuiti pe ce? pe baterii, atomizoare si liquid si legaturi de pe okazii si transport etc....
    Nu-mi vine sa cred in ce m-am bagat, Daca continui asa, mai repede mor de nervi si stres decat de gudroane

    Nici nu mai stiu ce sa mai zic.... Dar .... trebuia sa-mi dau seama de ce nu mai posteaza cei ce au inceput acest topic... Oare de ce??? Nici macar comerciantii nu se mai inghesuie

    Nu e nici o economie cu ET-urile astea, deloc ... Sau sunt eu prea ghinionist Nu cred

    MA DUC LA ALIMENTARA, Mda, printre altele, imi iau si o tarie

  5. #985 SP
    Member yoshy262's Avatar
    wolfydaniel - cred ca esti tu ghinionist sau te-ai grabit sa cumperi toate facaturile de unde ai nimerit.

  6. #986 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by wolfydaniel View Post
    Nush ce sa mai zic de ET-urile astea. Nush in ce m-am bagat... Dar cred ca-mi bag eu picioarele in ele
    De-o luna jumate. de cand m-am apucat de aceste CHINEZARII DE TOT RAHATUL, am reusit sa cheltui muuuuuult mai mult decat daca fumam. sa mai bine dadeam banii astia la cineva sa ma inchida 1luna jumate intr-o cusca si sa-mi dea decat hrana. Poate asa scapam de nicotina cu totul
    Primul ET, o tampenie de DSE103, sau V2, copie dupa chinezaria de RN4081, a functionat fix 3 zile si abia a scos aburi
    Al doilea ET, din nou un RN4081 pt ca aveam luate cartuse 25Buc, de data asta din UK, construit ceva mai bine, m-a tinut 1-2saptamani, si s-a ars atomizorul, de-atunci, am mai comandat 3 atomizoare, din care a picat cate unu pe saptamana,
    Intr-un final, m-am enervat si mi-am comandat un DSE901 (O versiune mai ieftina de la First Union), (am fost avertizat ca-s mai proaste, dar nici chiar asa)............ care m-a tinut ....Cam ca ziceti???????????
    Fix 2 zile .......... URLUUUUUUUU!!!!! Bag si scot, azi dim mi-a murit o baterie,am zis ca no, ghinionul meu.... acu dupamasa, si atomizorul. Dar nu mi-e ciuda decat , ca nici n-am apucat sa formatez bateriile si s-a dus draq si abia daca am tras cativa vapori pt ca aveam luate tigari normale

    Rezultatul? cam 10 mil, cheltuiti aiurea in 1luna jumate, ABSOLUT AIUREA ca am mai fumat si analoage, intre reprizele de picaj
    Bani cheltuiti pe ce? pe baterii, atomizoare si liquid si legaturi de pe okazii si transport etc....
    Nu-mi vine sa cred in ce m-am bagat, Daca continui asa, mai repede mor de nervi si stres decat de gudroane

    Nici nu mai stiu ce sa mai zic.... Dar .... trebuia sa-mi dau seama de ce nu mai posteaza cei ce au inceput acest topic... Oare de ce??? Nici macar comerciantii nu se mai inghesuie

    Nu e nici o economie cu ET-urile astea, deloc ... Sau sunt eu prea ghinionist Nu cred

    MA DUC LA ALIMENTARA, Mda, printre altele, imi iau si o tarie
    esti cam ghinionist ,,eu am dse 801 de o luna jumate si merge foarte bine..

  7. #987 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    yoshy262 Mai vorbim dupa o luna jumate .... Dar, hai ca nu vrau sa mai continui cu necazurile mele pe acest topic,
    Iar pt mine care sunt in Arad e si mai greu. Tie daca ti se arde ultimul atomizor (si sa mai fie si in weekend), ai dat un telefon si in juma de ora il ai, Eu..... pana marti, cand mi-ar putea ajunge un atomizor, cate tigari bag.... Apoi nici depozit de piese de ET nu fac in camara, si nici frigiderul nu-l umplu cu e-liquid, e clar

  8. #988 SP
    Junior Member daniella4's Avatar
    Offf, imi pare rau, Wolfydaniel!
    Cam la asta ma gandeam si eu zilele astea, mi-e groaza sa fac un total de cati bani am bagat in povestea asta. Si eu am inceput cu RN4081 si de 3 zile pufai si DSE901, jdemii de arome si, ceea ce-i mai rau, e ca pufai aproape non-stop si sunt extrem de preocupata sa am baterii incarcate, atomizoare curate etc.
    Deci in afara de banii dati, am ajuns sa pierd mult mai mult timp cu aceast transfer pe eT... si asta ma doboara cel mai tare!

    ..si n-am nicio saptamana de cand sa zic ca fumez exclusiv eT...asa ca sa zic ca aniversez ceva...

    ...ma intreb si eu ce zic cei care au initiat acest topic, cum mai privesc ei problema!

  9. #989 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Iti zic eu cum privesc problema
    Asa printre altele, se mai uita si pe acest topic, ne citec pe noi novicii, schiteaza un zambet si isi aprind o tigara.

    Nu cred, si nici nu voi crede, ca cineva (din Romania) care nici nu comercializeaza ET-uri si e-liquid fumeaza doar ET-uri de .... hai sa zicem 3-4luni

    Asa sunt facute chinezariile astea, prin natura lor. Dar problema e ca sunt prea consumabile. Eu nu-mi pot permite sa tot comand un atomizor pe saptamana, sau baterii. Nu pt ca nu merita banii la cat tin.
    Am inteles care-i treaba cu ET-urile, ca orce lucru nou, te prinde valul la inceput, e ceva nou, pana-l descoperi, pana o musti rau, iar pana iti dai seama in ce prostie te-ai bagat, iti dai seama ca e vorba de opusul economiei/ si mai am si un dubiu.... Nush daca si sanatatii.

    Ma calmez, pana nu apar si alte inventii occidentale sau americane, nici nu mai vreau sa aud de DSE-uri, RN-uri si alte derivate

    Salut Monky Respect..... f. bine faci ca nu mai postezi aici

  10. #990 SP
    Junior Member Dj. Andu's Avatar
    Acest "topic" a fost initiat doar pentru discutii si pareri !!! nici decum pentru a face reclama sau pentru a promova eT!!!
    Cine nu intelege lucru asta ,ori nu a citit fiecare posta de la cap la coada ori....nu vrea sa inteleaga !!!


    In concluzie si paririle/"intamplarile" voastre sunt bine venite ! nu facem aici doar PRO eT!!! DISCUTAM!!!ca doar nu suntem animaleeee!!!!

  11. #991 SP
    Member nicos1968's Avatar
    eu consider foarte bun acest topic..am cunoscut oameni extraordinari si distribuitor de ET-uri si el liquid de calitate..pt restul exista MASTERCARD
    PS.Pana sa descopar acest topic am luat multe tepe( ET-uri proaste si e liquide cu gusturi mai indoielnice) cu cei care comercializeaza aceste ET-uri
    PSS.sper sa nu se inchida
    PSSS.Nu sunt distribuitor de e liquid sau ET-uri

  12. #992 SP
    Member yoshy262's Avatar
    wolfydaniel - Crede-ma ca daca imi crapa un atomizor o data la o luna mi se cam falfaie...
    De ce?..
    Un calcul simplu:

    2 pachete analog de tigari = 16 lei pe zi... 16 lei x 30 de zile = 480 lei pe luna (+- 15%)

    Tigara ET:
    5 FILTRE PE LUNA = 5 LEI
    2 REZERVE LICHID = 30 LEI
    1 ATOMIZOR = 40 LEI
    --------------------------------
    Total = 75 lei

    Cum suna mai bine?..
    75 Lei pe luna ..sau 450 lei pe luna?

    Dispozitivul folosit - Vezi poza.
    Tin acumulatorii peste 48 ore.. o fi rau?

    PS - Da, stiu.. e mare, arata ciudat..si ce?

    Mi se rupe de parerea altora..importanta e sanatatea mea .
    Attached Images Attached Images img_9446.jpg

  13. #993 SP
    Member nicos1968's Avatar
    ce dispozitiv e ala????atomizoru parca e DSE801

  14. #994 SP
    Member yoshy262's Avatar
    DSE 901.. mai exact.

    E un dispozitiv home-made facut de un meserias..
    si aici pun punct.. nu vreau sa fac reclama mascata nimanui.

    ps - nu vand dispozitive, nu vand nimic legat de ET-uri...

  15. #995 SP
    Member nicos1968's Avatar
    E un dispozitiv home-made facut de un meserias..
    si aici pun punct.. nu vreau sa fac reclama mascata nimanui.

    ps - nu vand dispozitive, nu vand nimic legat de ET-uri...[/QUOTE]

    avem un punct comun cea cu vanzarile si reclama mascata....[QUOTE=yoshy262;137376]DSE 901.. mai exact.
    Ma mir ca nu se arde atomizoru la cele 3 baterii..interesant dispozitiv

  16. #996 SP
    Member yoshy262's Avatar
    pai nu are cum sa se arda..
    cei 3 acumulatori sunt de 1.2V la 2500 mAh - per total ar fi 3.6v..
    Daca te uiti pe un incarcator de acumulator normal vei vedea ca acumulatorul ala mic are 4.2v si amperaj mic..de 600 sau 800 mAh..

    Sunt pe acest dispozitiv de fix 3 zile.. momentan nu stiu cat ar tine un atomizor folosit zilnic..dar voi reveni cu amanunte.

    Tin apasat pe buton intre 5-7 secunde (nu face automat abur precum originalul) si per total sunt mult mai multumit decit originalul ca face mai mult abur.

  17. #997 SP
    Member nicos1968's Avatar
    stie cineva cand soseste janty stick in Romania..a mai vorbit cineva cu firma din Pitesti care se lauda ca le va distribui??..

  18. #998 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Aualeu, abia am terminat eu cu cu "goana dupe stiku' lu' Janty" si incepe altu' Fratzilor, nu va mirati ca nu mai scrie nimeni nimic pe forum (cu mici exceptii sau update-uri). INFORMATIA O GASITI IN TOATE CELE 50 DE PAGINI PINA AICI !!! Apropo, "La multi ani !!!!!": suma rotunda, sintem la pagina 50...

  19. #999 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Aualeu, abia am terminat eu cu cu "goana dupe stiku' lu' Janty" si incepe altu' Fratzilor, nu va mirati ca nu mai scrie nimeni nimic pe forum (cu mici exceptii sau update-uri). INFORMATIA O GASITI IN TOATE CELE 50 DE PAGINI PINA AICI !!! Apropo, "La multi ani !!!!!": suma rotunda, sintem la pagina 50...

    si ai prins janty sticku sau te-ai impiedicat???

  20. #1000 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Inca-l mai astept... E bine sa-mi cumpar citeodata si ceva "de firma", adica de societate cu antet pe facturi, garantii si alte legalitati. Macar pentru "imagine". Cu toate ca si cei "ilegali" au produse superbune chineze si pot acorda garantii verbale "pe incredere". Totul e sa nu suflati in atomizoare sa inundati baterile una dupa alta, sa inhalati prea brusc sa se shocheze atomizorul uscat (inhalati va rog ca la tigarile "slim" pina va obisnuiti) sau sa udati prea mult filamentul atomizorului, veti avea nevoie de o baterie plina (ex: la joye501) de preferinta manuala sa-l resuscitati, am scris undeva mai devreme despre acesta. Daca respectati regulile intocmai nu va trebuie garantii si oricum "placerile" se amortizeaza rapid. E un nou hobby ca la cei cu pipe classice. Eu sint foarte multumit acum cu dse901 si doua seturi joye501 (2 accu manu + 2 accu auto).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 224 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts