Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 29 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 565

Thread: Religii, ateism, argumente si contra-argumente

  1. #481 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    una imi era prietena, a doua a venit seara fara sa stiu cum, cand si cine era

  2. #482 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Iar seara s-a incheiat prin....? Consecinta a fost?

    Dupa acel eveniment ai realizat ca cea mai buna solutie pentru tine este abstinenta sexuala?

  3. #483 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    nu pot da detalii, luati-o ca un fapt, satan exista deci si Dumnezeu, asta e concluzia mea

  4. #484 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ne poti da o poza cu tine?

  5. #485 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    cand toti o sa va puneti poze o sa pun si eu

    ca barbat sunt sub mediocru, forta am mai mult ca voi dar nu sunt multumit de aspectul meu

  6. #486 SP
    Senior Member Danny's Avatar

  7. #487 SP
    Member eneea's Avatar
    Stanes eu nu-s de acord cu fraze de genu "frica de Dumnezeu", din cate stiu Isus propovaduia iubirea. Cred ca Dumnezeu trebuie iubit. Eu cred si sper ca exista o putere superioara, care tine totul in labanta, da nu cred ca e asa cum ni-l arata biserica, nu cred ca sta cu un carnetel si ne numara rugaciunile spune. Nu cred in soarta/destin, refuz ca cred ca am povestea scrisa dinainte

  8. #488 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    biblia e plina de oameni care se tem de Dumnezeu, sa te temi de Dumnezeu e primul pas, Dumnezeu nu e prietenul tau, Isus poate fi..toti apostolii se numesc pe ei insasi robi, Dumnezeu nu e numai dragoste, asta e o idee tampita a vremurilor noastre

    stiu de ce nu crezi povestea, nu poti pacali realitatea, dar sunt alte tentatii care te fac sa faci ce vrea satanistul

  9. #489 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    pai stai iisus si dumnezeu nu erau tot una? si cu duhul sfant?

  10. #490 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Omu a zis ca sufera se schizofrenie, chiar credeti ca e cazu' sa luam la misto pana si schizofrenicii?

  11. #491 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    Dumnezeu te condamna la moarte daca nu iti cinstesti parintii de ex, cu Isus ai loc de indreptare, Isus poate fi prietenul tau chiar daca e Dumnezeu, in fapt fiul lui Dumnezeu..Isus il cunoaste pe Dumnezeu, nimeni in afara de el nu-l cunoaste si Dumnezeu i-a dat toata puterea

    ---------- Post added 09-08-2017 at 12:18 ----------

    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Omu a zis ca sufera se schizofrenie, chiar credeti ca e cazu' sa luam la misto pana si schizofrenicii?
    nu dau 2 bani pe voi ca mistocari, faceti misto de mine, nu ma supar, eu stiu ca nu sunteti ce pareti si ce credeti despre voi

  12. #492 SP
    Member eneea's Avatar
    NU-l luam la misto, eu acum imi exprimam parerile si convingerile.
    Stanes, vad ca faci diferente intre Isus si Dumnezeu, cand zici Dumnezeu te referi la "Dumnezeu-Tatal"?
    Din cate stiu Dumenzeu in religia crestina reprezinta o trinitate, Tatal, Fiul si Sf Duh.

  13. #493 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    Isus e Dumnezeu prin voia Tatalui, Isus e desavarsit, Dumnezeu i-a dat tot

    41. Apoi S-a departat de ei ca la o aruncatura de piatra, a ingenuncheat si a inceput sa Se roage,
    42. zicand: "Tata, daca voiesti, departeaza paharul acesta de la Mine! Totusi faca-se nu voia Mea, ci a Ta."


    sunt diferiti Dumnezeu si Isus

  14. #494 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Satan gives you two women
    God gives you zero women

    Am luat 7 si ceva la bac la mate, nu e mult, dar e indeajuns incat sa fac un calcul si sa stiu cum ma orientez spiritual.
    Oh well *turns cross upside down*

  15. #495 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    ma gandesc sa iti spun pretul platit, dar nici eu nu am curaj sa merg atat de departe aici

    iti spun un singur cuvant, sobolani

  16. #496 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca femile alea doua sunt din piata Alba Iulia, de acolo din rond, va spun eu ca pretul platit e destul de mare, iesi mai ieftin daca mergi la ele pe rand.

  17. #497 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by stanes View Post
    ma gandesc sa iti spun pretul platit, dar nici eu nu am curaj sa merg atat de departe aici

    iti spun un singur cuvant, sobolani
    La ce te referi prin pretul platit? Dupa ce ti-ai sau nu ti-ai facut de cap cu ele, ai patit ceva imediat sau dupa vreo 2 ani ti s-a intamplat ceva rau si ai facut tu legaturile?

    Daca te-ai jucat cu ele fara caciulita si ai luat vreun BTS, nu-l baga pe satanel in discutie.

  18. #498 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    daca faci pact cu satan iti dai foc la valiza, mai bine fa ce faci dar sa nu stii ce ai facut

    ---------- Post added 09-08-2017 at 15:47 ----------

    Quote Originally Posted by Teo View Post
    La ce te referi prin pretul platit? Dupa ce ti-ai sau nu ti-ai facut de cap cu ele, ai patit ceva imediat sau dupa vreo 2 ani ti s-a intamplat ceva rau si ai facut tu legaturile?

    Daca te-ai jucat cu ele fara caciulita si ai luat vreun BTS, nu-l baga pe satanel in discutie.
    e complicat, eu am facut un cumul de greseli grave dar am platit pe masura

  19. #499 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Fii putin mai explicit, te rog. Pentru mine gresala grava poate insemna sa-mi dau neintentionat foc masinii iar pentru tine gresala grava poate insemna c-ai uitat sa te spovedesti.

  20. #500 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    am hulit in ordine pe Dumnezeu, toti oamenii care erau smecheri in anii 90 si chiar 2000, ceva m-a orbit si nu am vazut ce mi-au pregatit oamenii, poate prostie dar eu cred ca altceva, a fost ca un blestem pe mine

    in armata cu martori, i-am injurat in cel mai barbar stil

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 29 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Contra - NES (1988) By Adrian Patrascu in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 4 Last Post: 24-10-2011, 14:15
  2. Contra: Hard Corps Uprising By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 13-03-2011, 12:54
  3. WiiWare: Contra ReBirth By Leni in forum Nintendo Wii
    Replies: 0 Last Post: 25-09-2009, 14:19
  4. Contra ReBirth Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 23-09-2009, 08:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts