Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 61

Thread: R.I.P. Steve Jobs

  1. #21 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Pacat ca sintagma "an apple a day keeps the doctor away" nu s'a adeverit si pt el ... RIP.

  2. #22 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    RIP...mare pierdere

  3. #23 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    RIP. Pacat, mare om.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Now that's iconic!

    apple-steve.jpg

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eram la o bere cu niste amici cand mi-au spus. Am ramas socat. Auzisem ca are ceva probleme de sanatate, dar nu ma asteptam la asta. Inca sunt putin socat de veste si nu imi vine sa cred. Tin minte interviul dat de el impreuna cu Bill Gates, care de fapt a fost singurul lor interviu impreuna, un interviu in care Steve demonstreaza ce fel de om e. Jos palaria pentru tot ce a facut. Am un Shuffle din prima generatie care inca functioneaza perfect, rar il incarc, bateria tine enorm. Multumesc Steve Jobbs.

  6. #26 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Chiar vreau sa imi para foarte rau(imi pare rau oricum, a murit un om) dar nu pot.
    De ce?Nu am vazut niciodata un produs de la Apple...

  7. #27 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Now that's iconic!

    Attachment 144907
    Da , este !

    Eu am aflat azi dimineata de pe twitter-ul lui John Carmack,

    R.I.P. Steve.

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Chiar vreau sa imi para foarte rau(imi pare rau oricum, a murit un om) dar nu pot.
    De ce?Nu am vazut niciodata un produs de la Apple...
    Hai ca esti... fara comentarii. Nici noi nu l-am vazut pe Shakespeare, Da Vinci, Homer, Stefan Cel Mare, Einstein... Asta nu inseamna ca nu i-am citit, ca nu le-am vazut operele, ca nu am citit o istorioara cu ei, ca nu le-am admirat vreun act (poate unic in istorie)... Si nu, nu cred ca e cineva care s-a bucurat ca s-a dus... deci ne-a parut rau (concluzie elementara de clasa a 2-a).

    P.S. Unde traiesti? In munti, printre ursi? N-aveti scoala? Nu de alta, dar internet si calculator vad ca ai. Cauta si tu pe google pe langa "papadie", "Herodot" si "Steve Jobs" sau "Apple"... Inspiratia de cele mai multe ori vine de la numele mari din istorie... nume care s-au pastrat tocmai pentru ca n-au trait degeaba...

  9. #29 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    RIP Steve Jobs

    �Being the richest man in the cemetery doesn�t matter to me... Going to bed at night saying we�ve done something wonderful... that�s what matters to me.�

    // Ultima poza...
    Attached Images Attached Images v4aiw.jpg 2mwum.jpg bsios.png

  10. #30 SP
    Member iUser's Avatar
    R.I.P Steve Jobs!

  11. #31 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Mare pacat! Steve a fost cel mai bun in tot ce a facut... daca el ar fi vrut sa gandeasca o consola cu siguranta ar fi fost ceva inovator si mai mult decat atat ar fi fost lider pe piata. Sa se odihneasca in pace, noi cu toti ne bucuram de ceea ce ne-a lasat in urma.

  12. #32 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Sa vezi acum scaderi nebune la bursa
    RIP Steve Jobs, este unul din oamenii pe care ii admir cel mai mult in lumea asta...

    LE: Sosetile da tu unde traiesti man de nu ai vazut nici un produs Apple IRL? LOL...

  13. #33 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Defapt nu am vazut niciun produs de la Apple IRL(daca ma gandesc mai bine un Ipod Nano)
    Si da, ii admir munca, dar sunt multi altii care au pus bazele tehnologiei pe care o avem azi si marea majoritate a oamenilor nu le stiu numele.
    Nu zic ca nu merita respectul pe care il primeste, dar nu este singurul

  14. #34 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Bre, se comemoreaza un om. Banuiesc ca intelegi ca threadul are o motivatie. Si oricum, daca n-ai nimic frumos de zis urmeaza exemplul:

    Imi pare rau pt. Steve Jobs.

  15. #35 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Si mie imi pare rau, a fost un om mare si o inspiratie pentru multi

  16. #36 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    R.I.P iDumnezeu sa-l calauzeasca in iRai pentru ca merita !

  17. #37 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Rip Steve Jobs.
    Multumim pentru iPod , iPad , iMac , Macbook , Macbook Air , Macmini si iPhone.

  18. #38 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Steve Jobs pentru mine este a fost, este si va fi Leonardo Da Vinci-ul vremurilor noastre. A fost persoana care a adus omul mai aproape de tehnologie imbunatatindu-ne vietile mai mult decat putem noi realiza. Dupa cum a spus cineva in sectiunea de comentarii al unui site marul lui Steve Jobs a schimbat lumea asa cum a facut-o si marul lui Newton. Eu sper din tot sufletul ca Apple sa nu-si piarda stralucirea si sa poate inova la fel de mult felul cum folosim tehnologia pentru a ne face viata mai usoara.

    Stirea aceasta m-a intristat asa de tare incat, desi nu sunt o persoana religioasa, m-am dus la biserica dupa scoala si am depus o lumanare amintindu-mi in timp ce o vedeam arzand entuziasmul pe care il aveam intotdeauna cand ii urmaream conferintele si felul cum reusea mereu sa impresioneze o lume intreaga. Pe langa aceasta am facut precomanda la biografia scrisa de el deoarece eram de foarte mult timp interesat de diversele detalii din viata sa intr-un lux mai mare de amanunte. Ca inca un omagiu adus lui Steve voi cumpara iPhone 4S care este ultimul telefon la care acesta a avut ocazia sa-si impuna viziunea.

    Steve ai fost un mare om pe care eu il voi respecta in veci pururi si pe care personal il voi considera un model demn de urmat. Fie ca tarana ta sa fie cat mai usoara si sa-ti gasesti linistea acolo unde esti tu acum!
    Attached Images Attached Images 09.jpg

  19. #39 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    RIP Steve Jobs.. si multumim pentru tot!

  20. #40 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    "3 apples changed the world: Adam and Eve's forbidden apple, Newton's apple and- last but not least- Steve Jobs' Apple."

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. (Apple) Steve Jobs Dies at 56 By sam in forum English
    Replies: 2 Last Post: 08-10-2011, 19:06
  2. Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 13:40
  3. Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 13:15
  4. Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 13:12
  5. Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 13:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts