Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 61

Thread: R.I.P. Steve Jobs

  1. #41 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Quote Originally Posted by Ike View Post
    "3 apples changed the world: Adam and Eve's forbidden apple, Newton's apple and- last but not least- Steve Jobs' Apple."
    Asa era citatul la care faceam referire. Oricum am omis intentionat partea cu Adam si Eva ca pentru mine personal n-are nici un fel de relevanta.

  2. #42 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Desi sint cam Gica-contra cind e vorba de Apple trebuie sa recunosc datorita lui smartphone-ul a luat avint ... si nu numai . Sa speram ca cei ramasi o sa se ridice la inaltimea asteptarilor.

  3. #43 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    R.I.P. Steve Jobs

    Un ziar titra foarte bine : "Steve Jobs readuce Marul in Rai"

  4. #44 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    uhmmm....R.I.P Steve



    someoneneedsahug.png

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Made by yours truly...

    iphone_4s_is_for_steve.jpg

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei care au incercat sa-mi explice ca 4 nu se scrie/citeste FOR... Ceva mai explicativ (ca fonetic n-am cum sa scriu in afara de ce e in dictionar - [fawr, fohr]):

    iphone_4s_is_for_u_steve.jpg

  7. #47 SP
    Member Cata96's Avatar
    Big Man.

  8. #48 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Attached Images Attached Images 295906_186942768046440_126894987384552_413785_52498654_n.jpg

  9. #49 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

  10. #50 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    in perioada 15-21 iunie
    si eu m-am interesat dar din pacate nu cred ca mai sunt

  11. #51 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Am cumparat cartea aia cand a fost la oferta . Acuma numa sa mi-o aduca cineva din Romania si o sa o citesc ...mai trebuie si o lectura mai placuta

  12. #52 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    in perioada 15-21 iunie
    si eu m-am interesat dar din pacate nu cred ca mai sunt
    am vazut ieri ca ar trebui sa dea si in perioada 10-14. sper sa prind si eu, ca tot sunt pe drumuri toata ziua

  13. #53 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    O găsiți și aici, dar apropo, este scrisă de către Jay Elliot (asta �n cazul �n care vă așteptați la o autobiografie).

  14. #54 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    O găsiți și aici, dar apropo, este scrisă de către Jay Elliot (asta �n cazul �n care vă așteptați la o autobiografie).
    Prefer sa dau 16 ron la ziar, decat 52 in magazin. Aceasta nu este o biografie, este doar o carte despre cum era Steve "la birou" si despre cum gandea el.

    In noiembrie, pe 21, se lanseaza biografia scrisa de Walter Isaacson cu acordul si cooperarea lui Steve Jobs. Cartea exista la precomanda in iBooks store, la pretul de 19.99 euro, dar eu am niste semne de intrebare, ca am contul pe RO si in descrierea cartii scrie in germana si am mai luat sample de la iLeadership si este tot in germana. As lua cartea, dar o vreau in engleza si nu stiu cum sa schimb

  15. #55 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    am vazut ieri ca ar trebui sa dea si in perioada 10-14. sper sa prind si eu, ca tot sunt pe drumuri toata ziua
    10-14 octombrie sau cum? daca e asa maine la prima ora sunt la chioscul de ziare

  16. #56 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai asa faceau reclame de diverse site-uri, ca o sa apara mai devreme, 10-16 octombrie ziceau. Oricum, in zona in care stau eu nu cred ca sunt chiar asa multi fani Steve Jobs, deci nu o sa se vanda chiar asa repede.

  17. #57 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Tributul meu (al nostru de fapt) pentru Steve Jobs: Steve Jobs Quotes

  18. #58 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Pai asa faceau reclame de diverse site-uri, ca o sa apara mai devreme, 10-16 octombrie ziceau. Oricum, in zona in care stau eu nu cred ca sunt chiar asa multi fani Steve Jobs, deci nu o sa se vanda chiar asa repede.
    Am fost ieri si nu au avut, am fost azi la alte doua chioscuri si tot nu au avut... la unu a spus ca a fost Luni si ca acum nu mai e... eu o sa astept biografia aceea aprobata

  19. #59 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Mda, asa se pare ca e. Am fost ieri si intreba cineva in fata mea de ea, spuneau ca au avut si nu mai aduc pentru ca nu au garantia ca se cumpara...

  20. #60 SP
    Admin MonkY's Avatar
    No comment!


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. (Apple) Steve Jobs Dies at 56 By sam in forum English
    Replies: 2 Last Post: 08-10-2011, 19:06
  2. Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 13:40
  3. Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 13:15
  4. Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 13:12
  5. Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 13:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts