Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 20 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast
Results 241 to 260 of 385

Thread: Decizii (Non-Gaming Related)

  1. #241 SP
    Member enemigo's Avatar
    Dante si eu de vreo' saptamana sunt aproape ca tine. Nu ma pot decide intre Galaxy S4 si 5S. M-am tot uitat la recenzii pe net, am citit si topicul deschis de tine in care intrebai ce telefon sa iei, stiu care sunt pro-urile si contra-urile, dar tot nu ma pot decide. Cam de un an jumate am un Iphone 4 si sunt mai mult decat multumit, n-am avut absolut nici o problema cu el, deci pentru fiabilitate as tinde spre Apple, dar sunt "fiert" dupa ecranul mare de la Samsung.

    Din curiozitate, e cineva aici care a avut parte de ambele telefoane macar cateva saptamani, o luna?

  2. #242 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu in cazul tau as merge pe iPhone 5S Maine dupa ce le mai vad o data o sa ma hotarasc, deocamdată inclin spre LG G2, dar stii cum e, socoteala de acasa...

  3. #243 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    tot 5S as alege dintre alea 2..

  4. #244 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu m-am întors cu buza umflata, "oferta" nu e chiar asa cum scrie pe site. Degeaba e abonamentul "la promoţie", telefonul e mai scump

    1619 vs 1049
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1388763504531.jpg

  5. #245 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pai daca ar fi sa aleg as alege Apple, dupa ce am vazut cat de fiabil este.Sincer, eu sunt satul de android si de bug-urile si optimizarile proaste.Un prieten si-a schimbat un iPhone 3G cu un S4.Sincer la S4 imi place si mie ecranul, insa tot pe iPhone as merge.Insa daca ai vrea sa incerci si android ti-as recomanda ceva cu un soft mai "pur" gen Nexus 5.

  6. #246 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Garsoniera in zona Sebastian cu 900 RON sau in Drumul Taberei cu 1000 ?

  7. #247 SP
    Member Mariush's Avatar
    Samsung Galaxy S3 sau Galaxy S4 mini?

  8. #248 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    S3, nu prea am avut experiente placute cu variantele mini (la variantele mai vechi, nu stiu 100% cum e S4m).

  9. #249 SP
    Member Mariush's Avatar
    adevarul e ca si ca specs S3 pare mai bun Samsung Galaxy S4 mini vs Samsung Galaxy S III - Phone specs comparison. Ideea era ca si pret sunt foarte similare, iar S3 mi se pare cam mare, dar cred ca voi merge pe S3 totusi.

  10. #250 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Recomand S3. Mini-urile mereu au fost mai prosticele. Sunt sigur ca S3 e cu mult peste S4 mini.

    LE: Eu am S3 si merge super

  11. #251 SP
    Member Mariush's Avatar
    Ms Naz. Imi trebuie neparat un telefon nou. As fi mers pe un Iphone, insa dat fiind bugetul, decat sa achizitionez un Iphone 4, prefer clar un S3.

    ---------- Post added 13-01-2014 at 12:48 ----------

    o alta dilema: e diferenta mare intre S3 si S2? Ca si pret diferenta este enorma.

  12. #252 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    Ms Naz. Imi trebuie neparat un telefon nou. As fi mers pe un Iphone, insa dat fiind bugetul, decat sa achizitionez un Iphone 4, prefer clar un S3.

    ---------- Post added 13-01-2014 at 12:48 ----------

    o alta dilema: e diferenta mare intre S3 si S2? Ca si pret diferenta este enorma.
    Eu iti recomand S2, sincer. Chiar daca ar fi avut acelasi pret, eu tot S2 mi-as fi luat. E mult mai rezistent, e facut din metal, si overall toate componentele au o calitate superioara.

  13. #253 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Haha, eu nu-ti recomand S2. Daca iti iei un telefon nou, ia unul cat de cat actual... nu unul deja invechit. Si nu ma refer la "fite", ci la hardware.

    Daca esti atent cu el, nu ai de ce sa-l strici... si ai un mare plus dpdv. al modului in care merge, se vede etc.

    LE: Pt. ceva ieftin si bun, ia un Nexus 4. Costa cam cat un S2 si e net superior.

  14. #254 SP
    Member Mariush's Avatar
    Cred totusi ca voi merge pe S3, cum a zis Naz. Ma gandesc la o potentiala vanzare pe viitor a telefonului si la faptul ca tehnologia S2 deja e outdated.

  15. #255 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu as lua S3, e mult prea vechi. Daca il iei doar pentru cateva luni sa iti faci treaba cu el, e ok. Altfel, as merge pe cel mai nou model posibil. In cazul tau as alege S4 Mini fara sa ma gandesc. Also, cum a zis Naz, daca prinzi un Nexus 4 nou la o suma apropiata, go for it.

  16. #256 SP
    Member Mariush's Avatar
    Din mai toate punctele de vedere S3 e superior S4 mini, Samsung Galaxy S4 mini vs Samsung Galaxy S III - Phone specs comparison . Ca si pret, S4 mini e chiar putin mai ieftin. E diferenta de un an ca si launch date, ceea ce nu mi se pare mult.

    ---------- Post added 14-01-2014 at 16:45 ----------

    Din episodul ori te contrazici singur ori nu te mai contrazici , m-am decis sa optez pentru Mini S4. Dupa ce am vizionat niscaiva filmulete S4 Mini versus S3, ba chiar si Iphone 5 am fost placut impresionat de modul in care se prezinta.

    Adaugand si dimensiunile telefonului, ce sunt absolut ideale si argumentul lui Tudy on the top, a S4 mini este varianta castigatoare. De asemenea, telefonul ma va costa mai putin (aprox. 30 EUR), decat S3

  17. #257 SP
    Junior Member Flavy's Avatar
    Am aproape 55 de dolari pe amazon ca voucher cadou si vreau ca prin martie sa dau o comanda. Produsele vor ajunge la niste rude din Canada si acestia imi vor trimite pachet de Paste, unde se vor gasi si produsele pe care le voi comanda eu de pe amazon(daca voi comanda). Aici vreau sfatul vostru, nu stiu ce sa aleg:

    1. Ipod Shuffle 2GB(din acela mic, cred ca 4th gen.) - imi place ca e mic si in special il iau pentru ca se prinde de pantaloni/curea/tricou/orice si e bun la sala/alergat si alte activitati. In rest, ascult muzica la telefon, si e mai greu sa il iau la alergat.
    2. Dualshock 3 + un joc de banii ramasi
    3. Sa mai strang cam pana la 70 si sa iau Kindle(Kindle - Best-Selling Ereader - Only $69) - O sa fie destul de bun la facultate si oricum vreau sa imi iau un kindle in 2014, dar nu stiu daca acesta sau cealalta versiune (Kindle Paperwhite Touch Screen E-Reader with Light) destul de putin probabil sa comand versiunea de 120$ prin amazon pentru ca e destul de complicat sa mai fac diferenta de bani.

    Deci, ce ati alege voi avand in vedere ca aveti nevoie de toate 3 optiunile ?
    PS: Fac cam 5$ pe luna, deci as putea ajunge maxim la 70USD, dar nu sunt 100% sigur. In conditiile in care optiunea 3 pica, ce ati alege dintre ipod si maneta+joc?

  18. #258 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    1. Kindle
    2. DS3 + joc
    3. iPod

  19. #259 SP
    Member Mariush's Avatar
    Depinde ce ai nevoie mai mult. Controller mai ai? ai vreun joc anume ce ti-l doresti? Personal as merge pe Ipod, avand in vedere ca si eu am unul si il gasesc incredibil de util.

  20. #260 SP
    Junior Member Flavy's Avatar
    Am un singur controller. Ma gandeam ca jocurile mai pot astepta, poate iau un PS+ pe un an. Si eu tind tot spre ipod..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 20 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gaming related clothes By RonanN1 in forum Travel & Fashion
    Replies: 39 Last Post: 22-09-2013, 12:03
  2. Documentare gaming related By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2012, 12:09
  3. Gaming related icons By Graft in forum Foto & Video
    Replies: 23 Last Post: 10-11-2010, 13:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts