Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 403 of 509 FirstFirst ... 303 353 393 401 402 403 404 405 413 453 503 ... LastLast
Results 8,041 to 8,060 of 10180

Thread: Spambox XXL

  1. #8041 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Să mai ascultăm și muzică. Populară. De pe alte meleaguri.






  2. #8042 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In timp ce Apple, Samsung, LG si etc au ditamai conferintele pentru rahaturi de telefoane mobile, tablete si alte prostioare similare, unii sunt pregatiti sa schimbe lumea:


  3. #8043 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    O prezentare impecabila si un om de nota zc nu-i genu' ala de om mut/prost care numa ce stie el zice si salut.

  4. #8044 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Got it, tot imi parea ca-l cunosc pe Elon Musk dintr-un film, l-am gasit lol : John Barrowman aka Malcolm Merlyn din Arrow
    Attached Images Attached Images john-barrowman.jpg

  5. #8045 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Atenție!!!
    uploadfromtaptalk1430596124731.jpg

  6. #8046 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    In timp ce Apple, Samsung, LG si etc au ditamai conferintele pentru rahaturi de telefoane mobile, tablete si alte prostioare similare, unii sunt pregatiti sa schimbe lumea:

    Asa da! Avem nevoie de mai multi oameni ca el.

  7. #8047 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    In timp ce Apple, Samsung, LG si etc au ditamai conferintele pentru rahaturi de telefoane mobile, tablete si alte prostioare similare, unii sunt pregatiti sa schimbe lumea
    Orice om care reuseste sa-ti vanda o baterie de 3.000$ si spera sa o cumpere toata lumea (pentru a salva planeta, desigur)... trebuie felicitat!
    Si aici vorbim de preturi fara costurile de instalare (despre care nu au zis nimic), fara invertor, fara panouri solare, etc... Doar bateria!

    Later edit: dupa ceva calcule si estimari, costul pt. o casa "normala" ar fi de aproximativ 7.200$ (instalare, intretinere, invertor, sistemul de control)... Deci 7.200$ fara panouri, probabil peste 10.000$ cu totul. Acum, depinde de fiecare om care sta la casa, daca merita sau nu. Probabil ca iti scoti banii pe investitie dupa aproximativ 10 ani... si asta doar daca reusesti sa nu consumi mai mult decat poate tine bateria si genera panourile solare. Problema e ca acea bateria aproape sigur nu va tine 10 ani... (dar macar are garantie 10 ani, daca am inteles corect), in timp ai costuri de mentenanta, schimbat panouri/celule... and so on.

    Nu zic ca nu e o idee buna... ba din contra, un sistem de genul asta vreau si eu sa folosesc atunci cand voi avea casa viselor (sau visurilor) mele. Vreau doar sa spun ca nu e o idee noua sau revolutionara... am prieteni care folosesc astfel de solutii la vile de ani buni. Japonezii au sate care folosesc asa ceva de vreo 20 de ani. Dar nah, altceva e cand apare numele Tesla, nu?

    P.S. Tesla acum tocmai si-a deschis o gramada de fabrici (daca nu ma insel cu Panasonic) de baterii... e normal sa-si promoveze bateriile (sunt sigur ca daca vreun CEO de la Panasonic ar fi facut asta, n-ar fi interesat pe nimeni). Pentru mine revolutionar ar fi fost daca pe langa baterie venea si cu niste celule/panouri solare care sa fie cu 200% mai eficiente decat cele existente, sau cu 50% mai ieftine... Asa, omul isi promoveaza fix ceea ce produce (si chiar cu o oarecare exagerare as spune, vazand ca rade atunci cand vorbeste despre poluarea actuala si arata imaginile acelea horror). Dar, fiind vorba de viitorul nostru, i agree with him!

  8. #8048 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nici n-am zis ca e revolutionar, dar e o dovada ca mai sunt unii carora le pasa de viitorul planetei. Asta mi-a placut cel mai mult.

  9. #8049 SP
    Senior Member cashonly's Avatar



  10. #8050 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nici n-am zis ca e revolutionar, dar e o dovada ca mai sunt unii carora le pasa de viitorul planetei. Asta mi-a placut cel mai mult.
    Da, e misto ideea de a salva planeta si a face si niste bani din asta. Nu e nimic rau aici. Ce a uitat el sa mentioneze e unde se vor arunca miliardele de baterii despre care vorbeste, dupa ce se vor consuma... Ma indoiesc ca sunt reciclabile sau acid free (s-ar fi laudat cu asta asa cum face si Apple cand isi prezinta produsele). Well, probabil vor ajunge in tari precum Romania, Africa, etc. Salvam planeta, dar nu toata deodata

  11. #8051 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ce a uitat el sa mentioneze e unde se vor arunca miliardele de baterii despre care vorbeste, dupa ce se vor consuma...
    La Glina

  12. #8052 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Va recomand filmul Child 44

  13. #8053 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Attached Images Attached Images maythe4thblack2_fullpic.jpg

  14. #8054 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Dat ...
    Attached Images Attached Images adyr56v_700b_v1.jpg

  15. #8055 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  16. #8056 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    uploadfromtaptalk1430767803690.jpg

  17. #8057 SP
    Senior Member cashonly's Avatar

  18. #8058 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  19. #8059 SP
    Senior Member cashonly's Avatar

  20. #8060 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1430874954337.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts