Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 434 of 510 FirstFirst ... 334 384 424 432 433 434 435 436 444 484 ... LastLast
Results 8,661 to 8,680 of 10181

Thread: Spambox XXL

  1. #8661 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dar parca nu pe The Rock l-as vedea in rolul asta, nu se potriveste.

  2. #8662 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vreau si eu un tricou d-asta pentru instalatori
    Attached Images Attached Images tricou_instalatori.jpg

  3. #8663 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Luni.


  4. #8664 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    As fi vrut sa fie efectiv un controller pentru desktop
    Sa stau in pat si sa ma uit la film si sa pot sa-i dau pause/play/volume, si sa inchid si PC-ul dupa ce termin. I need a Steam Controller.

    hehe, la imac eu am integrata/dedicata:


    *poza e de pe net dar arata la fel.

  5. #8665 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

  6. #8666 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    As fi vrut sa fie efectiv un controller pentru desktop
    Sa stau in pat si sa ma uit la film si sa pot sa-i dau pause/play/volume, si sa inchid si PC-ul dupa ce termin. I need a Steam Controller.
    Vezi VLC Remote in Apps Store / Google Play.

  7. #8667 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    As fi vrut sa fie efectiv un controller pentru desktop
    Sa stau in pat si sa ma uit la film si sa pot sa-i dau pause/play/volume, si sa inchid si PC-ul dupa ce termin. I need a Steam Controller.
    JoytoKey sau Xpadder, cand ma uit la filme si stau in pat asta fac, imi controlez pc-ul cu maneta de Xbox One, la un moment dat foloseam si doua manete .

  8. #8668 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca vreti bec led ieftin si bun: Bec LED LOHUIS ECOLINE, forma glob, E27, 12W, 1200 Lumeni, 30000 ore, lumina rece - 19 RON! Nefiind vanzator eMag, costul transportului e 15 RON, dar daca luati 6 bucati, e transport gratuit! Hope it helps!

  9. #8669 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca-i lumina din-aia alb-albastruie de iti ingheata ouale cand o vezi, mai bine lasa

  10. #8670 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Lumina aia galbena comunista e cea mai buna IMO , iti da o stare de liniste.

  11. #8671 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Daca-i lumina din-aia alb-albastruie de iti ingheata ouale cand o vezi, mai bine lasa
    Depinde de gusturi... pentru mine albul inseamna real inseamna 5000-6500K. Daca-mi dai lumina aceea cu alb cald (2500-3000K), ma ia durerea de cap si zici ca am orbit.
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Lumina aia galbena comunista e cea mai buna IMO , iti da o stare de liniste.
    Cred ca pe vremea lui Ceasca, cea mai folosita lumina era cea de la lumanare...

  12. #8672 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    cica tenta albastruie de la neon sau chiar de la tv, in special seara, iti da o stare de agitatie si dormi rau
    am peste tot becuri economice (clasice, tip neon spiralat) cu tenta galbuie, doar la baie si afara am cu tenta albastruie.
    la tv am, in afara de warm si cold, si setare intre cele doua

  13. #8673 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am doar leduri de 5200k, nu suport lumina galbuie.

  14. #8674 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Soarele e GALBUI

  15. #8675 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Un mic exemplu, care mie unul mi se pare semnificativ: cool white in stanga vs warm white in dreapta. Peretii sunt albi. Dupa cum se vede, la warm white, peretii deja devin galbui (vorba lui tudy)... Pentru mine asta inseamna ca mi-a stricat culorile, si nu mai e nimic realist. Dar repet, e vorba de gusturi si de ochii fiecaruia - mie imi obosesc ochii de la warm stuff...
    Attached Images Attached Images color-temp.jpg

  16. #8676 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Soarele e GALBUI
    Sorry to say it... dar asta e misconception. Asa te invata la gradinita, dar soarele nu e nicidecum galben sau galbui. FYI, temperatura de culoare a soarelui este de aproximativ 5800 Kelvin... de aceea din spatiu se vede ALB. Ca prin atmosfera, nori si alte floricele il vezi tu galben, roz, albastru cu picatele sau mai stiu eu cum, asta e cu totul altceva

    P.S. Daca vrei ceva cu adevarat "galbui", cauta "Betelgeuse" - acolo vorbim de 2500K (sau cel putin asa a clasificat-o NASA). Blueish e pe la 10.000K (exemplu ar fi "Rigel").

  17. #8677 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Soarele e GALBUI
    Complet gresit. Il vezi galben de pe pamant datorita atmosferei pamantului, dar cauta orice poza cu soarele din spatiu si ai sa vezi ca e "alb".

  18. #8678 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hai bai nu mai stiti de gluma

  19. #8679 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Just sayin'...


  20. #8680 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Hai bai nu mai stiti de gluma
    Hmm... let me think!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 434 of 510 FirstFirst ... 334 384 424 432 433 434 435 436 444 484 ... LastLast

Similar Threads

  1. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts