Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Noi buburuze

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Noi buburuze

    Ei bine, o luna noua vine cu informatii noi.

    In primul rand, este vorba despre binecunoscutul Daewoo Matiz. Se intoarce. Wohoo, as putea spune, chiar fara sa fiu sarcastic. Arata super bine si ma face sa ma gandesc la Transformers 2... Putin tuning, o vopsea, roboti mari si e exact ca in film. Interiorul a urcat cu o clasa fata de versiunea anterioara... deja se gasesc si optiuni precum audio line in.. Wow. Foarte interesant, asteptam si pretul

    Urmatoarea buburuza pe lista vine de la Aston Martin. Yup, yup... Cei de la AM au facut un parteneriat cu Toyota sa foloseasca modelul iQ pentru a scoate modelul micro-sportiv-de oras-rival pentru mini numit Cygnet. Se va vinde cu aproximativ 33.000$ si, initial, doar pentru cei ce deja poseda un Aston Martin. Pot zice ca sunt chiar impresionat de designul sau.

    BMW trebuie sa lanseze o buburuza electrica pentru a face fata noilor standarde de poloare ale americanilor. Ca sa nu isi taie singuri craca, o sa fie ceva mai mic decat un Mini. Este banuit a fi vorba vechiul Isetta, intors cu noi puteri, stim, momentan, ca modelul va avea propulsoare full electrice dar si variante pe benzina si diesel.
    Attached Images Attached Images matiz.jpg matiz2.jpg matiz3.jpg matiz4.jpg matiz5.jpg matiz6.jpg aston.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Uau , cat de marfa e aia de la aston martin.

  3. #3 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Daewoo Matiz asta micu',daca nu avea liniile alea rosii pe bord,era ceva de el.In rest pare ok,mai putin cutia automata...I like sticks.

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Aston Martin Cygnet este gata... cel putin conceptul este. Aston Martin spera sa introduca modelul in productie de serie in 2010.
    Attached Images Attached Images cygnet-frt-1-1260968139.jpg cygnet-rr-1.jpg cygnet-int-1.jpg

  5. #5 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Pacat ca n-am carnet ..

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    matiz-u ala e genial sunt curios la ce bani o sa fie la noi, cu o cutie manuala, normal

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Cygnet :X
    Attached Images Attached Images aston-cygnet-gulf.jpg 01-amcygnet.jpg 10-amcygnet.jpg 04-amcygnet.jpg 02-amcygnet.jpg 15-amcygnet.jpg

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Foarte tare Cygnet-ul !

  9. #9 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Noul Matiz e in oferta Chevrolet - Spark. E cu transmisie manuala, culori tipatoare si probabil are in oferta si jante aliaj.
    Insa trebuie sa recunosc ca nu ma dau in vant dupa masini de oras, in familia mea inca se cara saci de tarate sau de grau si porumb in portbagajul masinii, plus avand familie si fetita cand se pleaca undeva la plimbare se unple portbagajul cu toate prostiile din luma.
    DAR referitor la cutiile automate sunt nebun dupa ele, mai ales cele cu dublu ambreiaj DSG - tiptronic.

  10. #10 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    E foarte tare Noul Chevrolet Spark ... pentru fete , de oras , e exact ce le trebuie

  11. #11 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    E foarte tare Noul Chevrolet Spark ... pentru fete , de oras , e exact ce le trebuie
    Iubire, imi cumperi unul ?

    Masina chiar arata fain... botul e dragut iar culorile sunt geniale. Ador culorile "ce nu se gasesc in natura" pe masini.

  12. #12 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    E foarte tare Noul Chevrolet Spark ... pentru fete , de oras , e exact ce le trebuie
    Scuza-ma, dar am si eu o mica intrebare : Cum iti dai seama ca noul Chevrolet Spark este masina ptr fete ?? Chiar as vrea sa stiu si eu, si daca ai putea sa-mi dai lista cu masini barbatesti si chiar unisex daca nu te superi....... Hai frate ca deja devenim penibili, masinile nu sunt ca ciorapii, daca este masina de oras nu inseamna ca doar fetele o conduc... Daca mai ne ducem si in alte tari civilizate , strazile sunt pline de ,,masini de fete'' conduse de barbati si motorete sau motociclete. Sau un mascul adevarat nu are decat un 4x4 care ocupa 5 locuri de parcare ??
    P.S : Imi place foarte mult Chevrolet-ul Spark.

  13. #13 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Nu inteleg de ce esti asa ofensat ... n-am spus ca baietii sunt ghei daca o conduc sau altceva ... pur si simplu asa o vad eu , ca o masina pentru fete ... cui crezi ca i-ar sta mai bine in Spark , unei fete sau unui baiat ?

    ---------- Post added 02-09-2010 at 05:51 PM ----------

    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Iubire, imi cumperi unul ?

    Masina chiar arata fain... botul e dragut iar culorile sunt geniale. Ador culorile "ce nu se gasesc in natura" pe masini.
    Acum .... fix acum ti-o cumpar Initial , cand am vazut poza , am dat repede pe chevrolet sa vad poate o conving pe Bebe sa-si ia .. dar m-am linistit rapid ... incepe de la 8000 E

  14. #14 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Nu inteleg de ce esti asa ofensat ... n-am spus ca baietii sunt ghei daca o conduc sau altceva ... pur si simplu asa o vad eu , ca o masina pentru fete ... cui crezi ca i-ar sta mai bine in Spark , unei fete sau unui baiat ?

    ---------- Post added 02-09-2010 at 05:51 PM ----------



    Acum .... fix acum ti-o cumpar Initial , cand am vazut poza , am dat repede pe chevrolet sa vad poate o conving pe Bebe sa-si ia .. dar m-am linistit rapid ... incepe de la 8000 E
    Ti-am spus, masinile nu sunt ca ciorapii, oricine poate conduce orice masina vrea. Singurul lucru dureros este ca masinile mici ( de oras ) costa mult. 8000 E este o Dacia Logan, sau pe aproape.

  15. #15 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Am inteles asta si sunt de acord , ca oricine poate conduce orice masina vrea . Dar te-am intrebat cum ar fi mai frumos ... cu o femeie sau cu un barbat la volan ?

  16. #16 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Am inteles asta si sunt de acord , ca oricine poate conduce orice masina vrea . Dar te-am intrebat cum ar fi mai frumos ... cu o femeie sau cu un barbat la volan ?
    Nu conteaza, ti-am mai spus. Poate fi un barbat la fel cum poate fi si o femeie. Iti dau un exemplu : Masina asta se potriveste si cu un barbat care lucreaza in centrul orasului si vrea sa ajunga foarte repede la serviciu, si vrea sa evite traficul, si se potriveste si cu o fata care vrea sa se plimbe cu prietenele prin oras.

  17. #17 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by catallynn26 View Post
    Masina asta se potriveste si cu un barbat care lucreaza in centrul orasului si vrea sa ajunga foarte repede la serviciu
    Pentru el exista alt tip de buburuza - Clio RS

  18. #18 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Buburuze tot gasesti... de exemplu abarth asta micu'. Mie imi place enorm, chit ca are destule detalii de design mai potrivite pentru femei... In acelasi timp, ador Clio RS, dar au toate un pret de zici ca sunt limuzine

    YouTube - Top Gear Fiat 500 Abarth SS

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Battlefield 3: Noi detalii si noi poze By Chris in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 02-03-2011, 11:41
  2. EA anunta 3 jocuri noi By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 11-11-2010, 11:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts