Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: User Preview: Resistance 2 Beta

  1. #1 SP
    Senior Member Tekken's Avatar

    User Preview: Resistance 2 Beta

    O sa incerc eu sa fac un scurt preview, cele aproximativ 10 ore de gameplay la activ cred ca sunt de ajuns pentru a-mi forma o imagine de ansamblu a jocului, cu ajutorul versiunii de Beta a jocului pentru PlayStation 3. Asadar, se ridica Resistance 2 la asteptari? Cititi si veti afla.

    Primul lucru care mi-a sarit in ochi a fost evident grafica, superioara tehnic primului joc din serie, populata de culorii vii spre deosebire de stilul sters cu care am fost obisnuit. Diferentele nu se opresc aici, optiunile din meniu - Cooperative/Competitive precum si un friendlist complet integrat dezvaluie latura accentuata spre multiplayer. Asadar dupa cum s-a aflat deja vom avea parte de online co-op de pana la 8 jucatori, multiplayer de 60 jucatori cu harti de dimensiuni pe masura (de 4 ori mai mari ca in R1).

    S-a introdus un sistem de clase cu level-up/unlocks, 3 la numar (poate mai multe in versiunea finala) - Soldier, Medic si Spec-Ops, practic un damage dealer/tank, un healer si un ammo-supplier/sniper pe jumatate (arma specifica nu este un sniper propriu-zis, doar un automat cu luneta). Se acumuleaza xp points in functie de monstrii omorati, healing, support dar partea frumoasa este ca xp-ul il castigi pentru fiecare glont tras in inamic, nu e nevoie de final blow. Pentru fiecare clasa exista diferite unlocks: de la arme secundare la noi abilitati, reload faster, resistance to damage etc. Dupa un nr de inamici omorati primesti o abilitate temporara, diferita in functie de clasa folosita. Din cate am jucat pentru soldier - un scut ce absoarbe 50% din damage, medic - un healing field generat in jurul sau iar spec-ops devine invizibil.

    Modul co-op este bazat pe misiuni cu diferite obiective, unde teamplay-ul este esential, fara medici sa tina in viata soldatii sau pentru quick-revive, fara spec-ops pentru un flow constatnt de munitie nu s-ar putea duce misiunea la capat. Mi-a placut sa vad cum, la inceput de beta din 10 misiuni in co-op toate erau failed, pe masura ce experienta jucatorilor a crescut acest lucru s-a materializat in mission completed. Monstrii sunt foarte greu de omorat, probabil hp-ul si chiar numarul lor este scalat in functie de numarul jucatorilor existenti, iar introducerea boss-ilor face experienta si mai dureroasa. Acestia si nu numai dropeaza gray-tech, obiect necesar pentru accesul la diferite unlockuri, cel ce da final blow unui boss primind mai mult gray-tech decat restul participantilor la macel.

    In afara de unele deconectari din joc sau conectarea mai greoaie intr-un server privat nu am intalnit probleme, avem parte de netcode optimizat, fara lag si fara slowdown la ingramadeala. Nu vreau sa intru in detalii cum ar fi avantajele/dezavantajele claselor, echipamentul pentru a nu strica surpriza jocului final, care oricum va fi mai finisat decat in beta. Ca o concluzie, dupa parerea mea R2 nu va dezamagi poate chiar va depasi asteptarile majoritatii mai ales pe partea de multiplayer.
    Attached Images Attached Images resistance-21.jpg resistance-22.jpg resistance-23.jpg resistance-24.jpg resistance-25.jpg resistance-26.jpg resistance-27.jpg resistance-28.jpg resistance-29.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si cum ruleaza ? E fluid, te prinde repede... sau e slow, boring, etc... ?
    Ca grafica cu ce-l poti compara ? Halo 3 sau CoD4 ?

  3. #3 SP
    Senior Member Tekken's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    De unde anume ai primit keyul ? Un site anume sau ti l-a trimis Sony ?

  5. #5 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Astazi a dat IGN coduri si mai puteai sa iei daca aveai pre-order.

  6. #6 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Astazi le-a dat ? Ce porcarie. Si eu am luat programu' ala Comrade si am dat befriend si nu am primit nimic.

  7. #7 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Si eu l-am luat si acum nici nu ma mai pot loga.

    LE: Acum am reusit sa ma loghez si era un mesaj catre site-ul fileplanet. Nici eu nu am prins, dar multumita lui Tekken, am facut rost de unul.

  8. #8 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Deci trebuie sa intram in program ?

  9. #9 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Ti se pare boring asta?
    Cam da...

    10x pt. preview! Sunt curios cum o sa se miste cu 60 de persoane pe aceiasi harta...

  10. #10 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Mie sincer nu prea mi-a placut beta-ul... Ma atras putin modul cooperativ dar la deathmatch e pur si simplu praf si are niste texturi slabe rau de tot pe plansa. Doar personajele ce au texturi un pic mai bune. Parerea mea ca Killzone 2 va fi mult mai bun dpdv grafic pe partea de multi. R2 e over-hyped (Halo 3 anyone?) parerea mea... Nu stiu de ce este atat de laudat... sper ca in single sa arate mai bine si sa aiba mai mult feeling decat ce am vz in beta-ul acesta. Cel putin din filmuletele acelea cu bossi aia giganti parea ok dar nu poti sa iti dai seama exact pana nu il vezi live.

  11. #11 SP
    Member sepet's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Mie sincer nu prea mi-a placut beta-ul... Ma atras putin modul cooperativ dar la deathmatch e pur si simplu praf si are niste texturi slabe rau de tot pe plansa. Doar personajele ce au texturi un pic mai bune. Parerea mea ca Killzone 2 va fi mult mai bun dpdv grafic pe partea de multi. R2 e over-hyped (Halo 3 anyone?) parerea mea... Nu stiu de ce este atat de laudat... sper ca in single sa arate mai bine si sa aiba mai mult feeling decat ce am vz in beta-ul acesta. Cel putin din filmuletele acelea cu bossi aia giganti parea ok dar nu poti sa iti dai seama exact pana nu il vezi live.
    I hate to admit it,but it's so damn hard

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Preview: RAGE By hibrid13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 10 Last Post: 27-02-2011, 05:05
  2. User Preview: F.3.A.R. By hibrid13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 7 Last Post: 18-02-2011, 17:27
  3. User Preview: L.A. Noire By hibrid13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 1 Last Post: 13-01-2011, 01:29
  4. User Preview: Portal 2 By Zombozo in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 9 Last Post: 23-12-2010, 00:16
  5. User Preview: MAG By erik95 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2009, 21:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts