Am o propunere de modificare a Regulamentului consolegames pentru a se acoperi situatii potential deranjante/ridicole in viitor: in cazul unei oferte de vanzare intr-un thread de pe orice arie de Publicitate, ofertele de cumparare sa se faca in thread (pentru ca publicul sa le poata vedea), nu pe pm, telefon, etc.

Situatie concreta: anunt pus pe la miezul noptii ieri, oferta facuta de mine la 08:00 azi, mai face cineva o oferta ulterioara, iar cel ce a initiat thread-ul anunta aproape de ora 10:00 ca produsul este rezervat unui alt user, acesta fiind primul care l-a contactat. Personal, nu cred ca s-a intamplat asa; atata timp cat nu se poate verifica pm-ul (lucru cat se poate de normal), situatiile acestea ar trebui acoperite prin Regulament.

Potentialii cumparatori nu se pot apara in cazul in care, dupa oferta facuta de ei, vanzatorul se razgandeste pentru ca il suna un prieten care a aflat mai tarziu de respectiva oferta.

Regulamentul este destul de strict pe aria de Licitatii (vezi regula cu ban daca cel ce liciteaza se retrage dupa ce a castigat) tocmai pentru ca user-ii trebuie sa fie intr-un fel responsabilizati in legatura cu ofertele pe care le fac. Cred ca ar fi normal ca aceeasi strictete sa fie aplicata si in cazul ariei de Publicitate, este vorba de asigurarea unui climat de bun simt, pana la urma.

Multumesc.