+ Reply to Thread
Page 77 of 78 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1521 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da-i ban pana nu ii dau eu. E clar ca a vrut sa-l traga in piept, daca avea ceva probleme nu avea timp de forum.

  2. #1522 SP
    Member Leni's Avatar
    @eclipsa

    man, nu fi dezamagit de omenire, ai platit in avans fiindca ai fost de buna credinta, nu esti singurul, si nu trebuie de acum incolo nici sa te gandesti ca toata lumea doar vrea sa te fure. Te felicit pentru perseverenta, as face la fel in locul tau.
    De recuperat banii, eu sunt mai optimist, datorita celor scrise intr-un post anterior: din cate stiu, daca tu declari la banca ca ai transferat din greseala, cel care i-a primit e obligat sa-i returneze (cum spuneam, mi s-a intamplat mie). Succes, si sa ne tii la curent.

  3. #1523 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Leni View Post
    daca tu declari la banca ca ai transferat din greseala, cel care i-a primit e obligat sa-i returneze (cum spuneam, mi s-a intamplat mie).
    Nu cred ca e chiar atat de simplu. O astfel de situatie trebuie analizata mai atent decat cu o simpla declaratie. Daca eu platesc in avans, primesc coletul, iar apoi declar ca am depus banii din greseala?

  4. #1524 SP
    Senior Member eclipsa's Avatar
    @Leni
    - nu sunt dezamagit, tot timpul au fost si vor fi oameni ca el
    - referitor la bani, poate e valabil ce spui tu dar cred ca ar fi trebuit sa merg imediat...sau a 2-a zi, acum cred ca m-as duce degeaba

  5. #1525 SP
    Member Leni's Avatar
    @EspiritusSanctus

    ah, nunu...m-am exprimat eu un pic aiurea. Nu e ca si cum declari doar si ei iti transfera inapoi banii...ci contacteaza banca respectivului(eu am avut noroc ca era vorba de aceasi banca la care eram si eu, ING), care ia legatura cu clientul lor, intrebari, investigari, chestii. Si pe urma daca constata ca persoana respectiva nu trebuia sa primeasca atunci il someaza sa fie de acord sa se returneze banii si ii primesti inapoi. Si da, trebuie facut cat de repede dupa ce observi si dureaza zile bune (5-7 zile a durat parca atunci, ceva de genul). Daca respectivul minte si zice ca trebuia sa primeasca bani de la tine sau alte chestii, atunci nu stiu care e procedura. Poate am avut eu noroc si am dat peste cineva care a recunoscut din prima ca nu trebuia sa primeasca de la mine si a fost de acord sa se returneze.

    @eclipsa

    Oricum, era bine sa faci atunci, dupa maxim 2-3zile, ca sa fie totul fresh, sa nu apuce sa scoata banii etc.

  6. #1526 SP
    Banned Templier's Avatar
    eclipsa ce s-a mai intamplat?

  7. #1527 SP
    Senior Member eclipsa's Avatar
    Nimic momentan, astept sa ma sune politistul, daca nu ma suna saptamana asta il sun eu sa vad ce si cum

  8. #1528 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De pe CG noi ne-am luat adio de la el. Sorry!

  9. #1529 SP
    Banned Templier's Avatar
    eclipsa, ceva noutati?

  10. #1530 SP
    Senior Member eclipsa's Avatar
    Nope, am vb cu politistul si cica a cerut la banca datele....asta daca nu m-a aburit pe mine, aveti idee cam cat dureaza sa trimita banca datele?

  11. #1531 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cateva ore, basically. Cred ca un max 24h. La ce banca ?

  12. #1532 SP
    Senior Member eclipsa's Avatar
    BRD cred...inseamna ca m-a aburit, o sa-l mai sun maine

  13. #1533 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, ma indoiesc profund ca e vorba de cateva ore, atunci cand vine vorba de date confidentiale de la banca. E o adevarata hartogaraie si birocratie si te mananca sfintii pana primeste ceva, chiar si politia. Eu zic sa te inarmezi cu rabdare si tutun... 24h ar fi un vis (mai ales ca e vorba de BRD)!

  14. #1534 SP
    Senior Member eclipsa's Avatar
    Eu am vb cu el cam acum o saptamana ultima oara cand mi-a zis ca a cerut datele la banca

  15. #1535 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Eu am avut numai experiente neplacute cu BRD.

  16. #1536 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer, ma indoiesc profund ca e vorba de cateva ore, atunci cand vine vorba de date confidentiale de la banca. E o adevarata hartogaraie si birocratie si te mananca sfintii pana primeste ceva, chiar si politia. Eu zic sa te inarmezi cu rabdare si tutun... 24h ar fi un vis (mai ales ca e vorba de BRD)!

    De acord. Cred ca ar fi in cel mai fericit caz vreo 2-3 zile, daca se misca toate doamnele si toti domnii de acolo cu talent, altfel si eu zic ca poate dura cateva zile.

  17. #1537 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...nu stiu cum e la BRD. Fratele meu lucreaza la Frauda in alta banca si mi-a zis ca asa ceva se trateaza cu prioritate (cand e implicata si politia) si fiind vorba de o singura persoana, se misca destul de repede, in functie de ce alta treaba au si ei.

  18. #1538 SP
    Senior Member eclipsa's Avatar
    Ne miscam incet dar sigur, azi m-a sunat politistul, au venit datele de la banca, l-a contactat pe individ si din ce am inteles urmatorul pas e sa il audieze cineva de la Bucuresti.

  19. #1539 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Quote Originally Posted by eclipsa View Post
    Ne miscam incet dar sigur, azi m-a sunat politistul, au venit datele de la banca, l-a contactat pe individ si din ce am inteles urmatorul pas e sa il audieze cineva de la Bucuresti.
    Cum a ramas pana la urma?

  20. #1540 SP
    Senior Member eclipsa's Avatar
    N-am mai vb de vreo luna cu politistul, cica a trimis copie dupa dosar la bucuresti sa il audieze acolo, daca nu il cheama aici....habar n-am

+ Reply to Thread
Page 77 of 78 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts