+ Reply to Thread
Page 24 of 58 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast
Results 461 to 480 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #461 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    La videourile de pe youtube linkurile noi is:
    http://youtu.be/9WuiSKbqYtU
    fata de
    http://www.youtube.com/watch?v=9WuiSKbqYtU
    Se poate face ceva ca sa functioneze ambele ca dupa cum se vede au acealsi cod, doar inceputu' ii altu'.

  2. #462 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Si o pb. de aia minora - culoarea la butoane cand dai editAttachment 115667
    Bold, Italic, Underline, Color.
    Scuze double postu' da daca dau edit la ala dinainte tre' sa tot dau go advanced ca altfel imi face linkuri sau video din http...

  3. #463 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    N-am inteles de ce am nevoie de aprobarea unui moderator

    Dar nici butoanele nu apar bine Attachment 115679

    LE: Am dat se pare din greseala pe reply to thread in loc de quick reply si asta cred ca e motivul pentru care astepta aprobarea unui moderator

  4. #464 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Si o pb. de aia minora - culoarea la butoane cand dai editAttachment 115667
    Bold, Italic, Underline, Color.
    Scuze double postu' da daca dau edit la ala dinainte tre' sa tot dau go advanced ca altfel imi face linkuri sau video din http...
    Fixed!
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    La videourile de pe youtube linkurile noi is:
    http://youtu.be/9WuiSKbqYtU
    fata de
    http://www.youtube.com/watch?v=9WuiSKbqYtU
    Se poate face ceva ca sa functioneze ambele ca dupa cum se vede au acealsi cod, doar inceputu' ii altu'.
    Am reusit sa fac si codul nou pt. youtu.be. Enjoy!
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    toate posturile trebuie supervizate de un moderator?
    Chiar nu inteleg de unde a aparut problema cu moderarea... nu avem moderare decat pe aria de New Threads pe Portal...

    ---------- Post added 09-06-2011 at 09:42 AM ----------

    Am descoperit (cred) si de unde este problema cu moderarea... Antispam-ului nou nu-i plac anumite adrese ale voastre de email (probabil ati avut probleme pe vreun blog, pt. ca e legat de Akismet). Momentan este dezactivat. Ia vezi acum party_man, mai ai issues?

  5. #465 SP
    Member party_man's Avatar
    n-am avut nicio problema cu niciun blog, in general nu am probleme...iar adresa de mail e relativ recenta...

  6. #466 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    n-am avut nicio problema cu niciun blog, in general nu am probleme...iar adresa de mail e relativ recenta...
    Este 100% ori emailul ori providerul tau de net blocat de catre Akismet. Oricum am luat decizia sa nu ne folosim de el... ar fi pacat sa blocam doar pt. ca asa spun ei.

  7. #467 SP
    Member party_man's Avatar
    providerul meu de net e romtelecom. emailul e la yahoo.com...

  8. #468 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    providerul meu de net e romtelecom.
    E clar atunci

  9. #469 SP
    Member party_man's Avatar
    poti fi mai explicit chir nu inteleg nu am avut niciodata probleme nicaieri de genul asta nu fac spam si cred ca-n viata mea daca am vizitat 20 bloguri, repet vizitat.

  10. #470 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    poti fi mai explicit chir nu inteleg nu am avut niciodata probleme nicaieri de genul asta nu fac spam si cred ca-n viata mea daca am vizitat 20 bloguri, repet vizitat.
    Mai explicit decat a spune "Romtelecom" nu exista

    Pe scurt, clasa de IP-uri folosita de ei (printre care si tu) are probleme. Si cum expertii de la Romtelecom nu sunt in stare sa-ti asigneze un IP fix sau macar intr-o anumita clasa, te poti trezi oricand ca pe anumite site-uri nu poti intra, pentru ca acea clasa, sau IP, are probleme. So, poti sa nu ai tu probleme nicaieri, conteaza ca IP-ul pe care esti este al cuiva care a cauzat probleme. Intelegi?

    In mod normal un ISP serios ar lucra pentru a-si "curata" clasa de IP-uri, a verifica tot timpul daca sunt blacklisted, etc... Din pacate, Romtelecom nu este nici pe departe serios. Am si eu un Romtelecom pe care-l folosesc pe post de rama foto... Isi face cu brio treaba, nu consuma curent...

    Si mai pe scurt: Get a real ISP!

    ---------- Post added 09-06-2011 at 11:59 AM ----------

    Ah, si recomand oricum gmail in loc de yahoo. Prietenii stiu de ce

  11. #471 SP
    Member party_man's Avatar
    am IP fix...o sa schimb adresa cu una de gmail. nu am alta optiune in afara de romtelecom...

  12. #472 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    am IP fix...o sa schimb adresa cu una de gmail. nu am alta optiune in afara de romtelecom...
    Daca ti-au zis ca ai IP fix, te-au mintit. Eu te vad cu vreo 40 de IP-uri diferite in ultimele 180 de zile
    Anyway, back on topic please. Pentru Romtelecom, dial 911!

  13. #473 SP
    Member party_man's Avatar
    nu pot edita postarile, am postat si voiam sa editez dar nu am voie...

  14. #474 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    nu pot edita postarile, am postat si voiam sa editez dar nu am voie...
    NIMENI nu are voie sa-si editeze posturile dupa mai mult de 60 de minute. Cu exceptia editorilor si moderatorilor, desigur

  15. #475 SP
    Member party_man's Avatar
    era vorba de cateva secunde...uite ca aici pot...am postat intr-un topic care ieri imi cerea moderare, si probabil ce am postat acum s-a unit cu ce s-a postat intre timp din cauza problemei si de aia nu pot edita?

  16. #476 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    @Monky - Eu vreau sa ma intorc in categoria din care face parte thread-ul cu ajutorul unui singur click . De jos , de unde am citit ultimul post . Acum intelegi despre ce vorbesc ?

  17. #477 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Attachment 115789 Un singur thanks si zice ca-s doua.
    Mai exista search all thanked posts by si all posts thanked by? Eu nu le-am gasit.

  18. #478 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    @Monky - Eu vreau sa ma intorc in categoria din care face parte thread-ul cu ajutorul unui singur click . De jos , de unde am citit ultimul post . Acum intelegi despre ce vorbesc ?
    Ovidiu, de jos nu ai cum (decat din 2 click-uri si ceva scrolling probabil). Dintr-un click poti face asta de sus, de unde este path-ul complet al threadului in care te afli.
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Attachment 115789 Un singur thanks si zice ca-s doua.
    Mai exista search all thanked posts by si all posts thanked by? Eu nu le-am gasit.
    Dudel, probabil un Thanks il ai de la cineva care ti-a dat ignore sau e Invisible... Exista search al Thanked Posts, dar face figuri. Il gasesti in pagina de Profil a fiecarui user.

  19. #479 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Am observat ca forumul cenzureaza unele cuvinte automat si cenzureaza si parti de cuvinte care pentru el par nepotrivite. Am incercat sa scriu c.ocktail si iese ****tail.

  20. #480 SP
    Admin MonkY's Avatar
    cocktail
    Fixed!

+ Reply to Thread
Page 24 of 58 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts