+ Reply to Thread
Page 36 of 58 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast
Results 701 to 720 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #701 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    http://www.consolegames.ro/forum/f90...jocuri-ps-3-a/
    Asa arata un user sters?
    LE: Abia acum am vazut ca posturile mai noi au userul.
    Fixed! Thx for the report!

  2. #702 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Inca o chestie care mie mi se pare enervanta: Zona de langa avatar pe care apesi ca sa te duci pe pagina unui user mi se pare ca ia numai inaltimea avatarului, nu si latimea . Nu cred ca era asa inainte de upgradeul forumului.
    Si o intrebare, ce-i cu lupa din dreptul Thanks-ului?

  3. #703 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Poti sa tii serverul pe net-ul de acasa ? este un mod de a vedea lucrurile pina cind pui piciorul intr-un Data Center. Pot spune ca pentru utilizare personala, tu cu mail-ul si site-ul tau este o solutie doar ca implica o conexiune cu o treapta mai sus decit cea pentru "home user" si schimbarea ventilatoarelor din server ori poate incropesti unul ad-hoc folosind componente de desktop/worksation si atunci e altceva. Insa cind vorbesti de SERVER in adevaratul sens al cuvintului, cind scopul depaseste faza de amatorism atunci lucrurile se complica.

    In final trebuie sa fac o precizare, am tot citit thread-ul si am observat ca se confunda "colocare" cu "hosting". In linii mari am sa descriu ce inseamna fiecare pentru a evita confuziile pe viitor:

    Colocare - inseamna ca ai un server fizic pe care il amplasezi (in baza unui contract) intr-un Data Center care asigura infrastuctura necesara. Aceasta infrastructura este data de mai multi parametri, practic se asigura conectivitate la reteau de date si cea electrica cu redundanta, climatizare - temperatura in camera serverelor este stabila tot timpul indiferent de anotimp, backup extern, suport si monitorizare hardware/software, sursa de curent alternativa pentru cazurile cind reteau electrica are probleme majore, backup UPS si tot asa.

    Hosting - inseamna ca ai unul, doua, trei, etc domenii (include http/ftp/mail/etc) pe care le gazduiesti fizic pe un server ... solutia fiind una legata strict de finante, este muuuuuult mai ieftin sa cumperi hosting decit sa cumperi si intretii propriul server.

  4. #704 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata... sa speram ca s-a terminat chinul. In sfarsit am trecut pe noul setup de stocare (7 HDD-uri SAS Enterprise + Intel RAID 512MB cache + baterie), a fost totul reinstalat de la zero... si imi doresc sa nu mai trec prin ce s-a intamplat in ultima saptamana NICIODATA.

    Inca odata, mii de scuze pentru downtime si problemele intampinate, dar... se intampla si la case mai mari. Ne laudam ca am trecut fara probleme 3 ani si jumatate. I will never do that again! Nu stiu daca e o coincidenta ca se apropia 11.11.11, dar... a fost groaznic.

    Anyway, dupa ce m-am sfatuit cu echipa... am decis sa folosim din banii stansi pentru hosting pentru a achizitiona hardware-ul respectiv... iar cu restul sa mai achit cateva luni, timp in care sa incerc sa mai strang ceva banuti (daca ma vedeti in Piata Universitatii cu o cutie a milei in mana, sa nu va sfiiti ).

    Pentru cei care au sperat ca nu ne mai revenim, nu pot sa spun decat ca: We're back... and we're here to stay!

  5. #705 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pentru cei care au sperat ca nu ne mai revenim, nu pot sa spun decat ca: We're back... and we're here to stay!



  6. #706 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Felicitari MonkY si multumim de munca depusa

    Sper sa apuci sa dormi si tu ca un om normal, dupa atata munca

  7. #707 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Felicitari MonkY si multumim de munca depusa
    Este si meritul celor din Datacenter (thx goes to Razvan in mod special) si fara ajutorul lui Q probabil nu am fi reusit sa-l punem asa repede pe picioare! Thanks again!

  8. #708 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Este si meritul celor din Datacenter (thx goes to Razvan in mod special) si fara ajutorul lui Q probabil nu am fi reusit sa-l punem asa repede pe picioare! Thanks again!
    Q din James Bond?

  9. #709 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    who the fock is Q din James Bond ? .. si doar am vazut citeva filme din serie da nu-mi aduc aminte sa fie vreu Q pe acolo in schimb ala din Star Trek il tin minte

    nea' MonkY este simpatic ca-ntodeauna insa nu e ca am facut mare lucru mai mult am fumat

  10. #710 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Q View Post
    who the fock is Q din James Bond ? .. si doar am vazut citeva filme din serie da nu-mi aduc aminte sa fie vreu Q pe acolo
    Q (Character)

  11. #711 SP
    Admin MonkY's Avatar
    El la Q din Startrek se referea



    Ah, si asta e funny




  12. #712 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    De ce imi apar doar 18 calificative cand eu am 19 ?

  13. #713 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Pentru ca ai doua de la userul catza86, si nu se considea inca un trade rating in plus.

    Scrie si acolo "Members who left pozitiv" adica 18...

  14. #714 SP
    Junior Member spikeones's Avatar
    (Your submission could not be processed because the token has expired.).asa imi apare cand vreau sa trim pm-uri sau cand vreau sa sterg mesajele din inbox.ma poate ajuta cineva?

  15. #715 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by spikeones View Post
    (Your submission could not be processed because the token has expired.).asa imi apare cand vreau sa trim pm-uri sau cand vreau sa sterg mesajele din inbox.ma poate ajuta cineva?
    Hmm, bizar. M-am logat cu contul tau si nu mi se intampla asa ceva. Spune-mi te rog, cu ce browser iti face problema asta? Ai incercat si cu un alt browser?

  16. #716 SP
    Junior Member spikeones's Avatar
    folosesc numai mozila pt ca explorer nu merge deloc.

    ---------- Post added 21-12-2011 at 11:17 AM ----------

    cred ca am o problema la laptop pt ca de pe alt computer merge

  17. #717 SP
    Member party_man's Avatar
    cum pot sa sterg mesajele personale? le selectez dar cand sa dau delete nu pot bifa optiunea. singura sansa e empty folder dar unele mesaje vreau sa le pastrez...revin, e valabil doar pentru mesajele necitite, cele citite se pot sterge...

  18. #718 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Adevarul este ca nu am incercat niciodata sa sterg mesajele necitite... da-le si tu un read inainte de a le sterge...

  19. #719 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Am mai zis chestia asta mai demult dar o repet: se poate la sent items sub mesaj sa apara to, nu from?
    Poate-s io da cand vad from tre sa verific iar daca nu-s tot in inbox.

  20. #720 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Am mai zis chestia asta mai demult dar o repet: se poate la sent items sub mesaj sa apara to, nu from?
    Poate-s io da cand vad from tre sa verific iar daca nu-s tot in inbox.
    Din pacate vB-ul foloseste aceeasi expresie si pt. Inbox si pentru Sent. Deci daca pun "To" in loc de "From", o sa apara "To" in ambele parti. Prin urmare, o sa scot de tot... si va ramane doar username-ul...

+ Reply to Thread
Page 36 of 58 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts