Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 29 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 580

Thread: Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship

  1. #161 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Pai doar e sesiune de antrenament nu ?esti liber sa vii

  2. #162 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Ma primiti si pe mine in seara asta ? Vreau intai sa vad cum ma descurc cu masina printre participanti inainte sa ma decid daca ma inscriu sau nu.
    Adica te-ai descurcat la 2 campionate de Forza si crezi ca nu faci fata aici? Trebuia sa te inscriu eu by default

  3. #163 SP
    Member cisse's Avatar
    Cum fac si eu rost de masina ca nu o am?

  4. #164 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by cisse View Post
    Cum fac si eu rost de masina ca nu o am?
    Pai daca nu ai posibilitatea sa ti-o cumperi, imi dai add si ti-o voi trimite. Asa s-a postat pana acum ca se procedeaza.

    L.E. Lobbyul a fost facut. Dati pe Community apoi pe mine si join.

  5. #165 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Poate salveaza si cineva vreo reluare, eu am iesit la basket ca as fi vrut sa vin, de-aia nici nu m-am anuntat ca nu eram sigur ca pot ajunge. Dar as vrea sa vad vreun replay, macar ca spectator sa particip.

  6. #166 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Niste poze din seara asta.
    Continuam duminica viitoare cu inca o cursa premergatoare, am sa va rog cei care nu ati venit pana acum sau care stiti ca nu mergeti asa grozav, sa fiti prezenti. Traseul va fi Road Daytona.
    Attached Images Attached Images autodromo-nazionale-monza_10.jpg autodromo-nazionale-monza_9.jpg autodromo-nazionale-monza_8.jpg autodromo-nazionale-monza_7.jpg autodromo-nazionale-monza_6.jpg autodromo-nazionale-monza_5.jpg autodromo-nazionale-monza_4.jpg autodromo-nazionale-monza_3.jpg autodromo-nazionale-monza_2.jpg autodromo-nazionale-monza_1.jpg autodromo-nazionale-monza.jpg

  7. #167 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Superbe pozele ! Corvettu ala negru daca nu ramanea fara benzina ..

    In cateva poze suntem 3 masini una langa alta si totusi nu ne-am lovit deloc asta mi se pare totusi o realizare si o dovada ca se poate, cel putin eu n-am avut nici-un incident cu exceptia unuia cu Enthroll cand l-am prins din urma dar n-a fost mare lucru.

  8. #168 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Desi am agreat ideea masinii alese, am ajuns la concluzia ca este destul de plictisitoare de condus , understeer monster daca vreti, parca e pe sine. O masina care nu iti permite sa intri in curba cu frana putin calcata e no fun , boring chiar . Credeam ca o sa se comporte mai bine pe pneuri soft .
    Nu cred ca este prea tarziu sa poata fi schimbata daca tot suntem la capitolul testing , e doar o parere/experienta personala.
    Daca mai este cineva dintre cei care au venit macar la una din cursele de antrenament/testing rog sa posteze impresii personale despre masina.

  9. #169 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Hehe n-arata rau portocala mea totusi.De data asta a fost mult mai bine ca data trecuta asta e clar.Dar sunt deacord cu minimize, nu ma incanta nici pe mine masina asta,de la inceput mi s-a parut prea rigida in curbe,chiar daca cu soft e mai comod de condus tot se simte understeer-ul pe viraje.Eu unul as fi mers pe un Lexus Super GT pt campionat,mi se par niste masini super fun si numai potrivite,but thats just me

  10. #170 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Si eu sustin ca masina nu are nici un factor fun. Daca setezi bine suspensia si diferentialul spate, nu te poate surprinde cu nimic neprevazut. Dupa asta totul se rezuma sa franezi optim pt intrarea in curba si sa accelerezi blana la iesire. Poate si circuitul Monza ne da parerea asta. E un circuit prea drept, fara denivelari. Un Deep Forest sau Grand East etc pot pune mai multe probleme. Si eu sunt de acord sa alergam cu Lexus-uri. Sau cu Arta Garaya - e o masina imprevizibila chiar si cu setari bune. oricand poate subvira sau supravira daca ti-ai pierdut concentrarea si fortezi masina la limita.

    Din pacate a picat internetul la 8:59 ca mi-ar fi placut sa vad ce pot in cursa. Acum o sa ajung expert in retelistica si poate sapt.viitoare nu o sa mai am probleme.

  11. #171 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca m-a surprins placut masina aseara. Ma asteptam sa fie mai greu fara TC, dar nu e chiar asa, am "condus" alte bombe mai sensibile.
    Ca m-am prostit eu cand a inceput cursa e alta treaba. Parca mi-a cazut ceva in cap.
    V-am dat si un pic de emotii cand mi s-au dus pneurile ...

    *Screaming in horror at blind Enthroll to stop reversing or else*
    Priceless.

  12. #172 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Parere despre masina : Setup default am mai zis si imi sustin afirmatia - foarte, extrem, teribil de proasta.Underster in draci si neprevazut de multe ori.
    Setup cu modificari usoare pe la suspensii, inaltime, downforce etc - putin mai bine dar totusi masina lasa de dorit
    Setup cu modificari FOARTE mari la suspensii,diferential,cutie de viteze, brake balance, anti roll - masina (cel putin pe monza) SUPERBA, understeer aproape inexistent, oversteer usor la iesire din curbe asta numai dupa ce se uzeaza pneurile spre jumatate.Nu pot sa dezvalui setup-ul meu dar am facut postu ca sa va dau un indiciu sa nu va fie frica sa incercati setup-uri sa zicem asa mai extreme pentru ca doar astfel obtineti o minunatie de masina.

  13. #173 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    A fost deschisa posibilitate schimbarii masinii pentru campionat , prin urmare joi la ora 20:30 cei interesati ( ar trebui sa fie interesati toti cei care au votat poll-ul cu valoarea taxei de campionat) sunt rugati sa fie prezenti .

    Traseul : Nurburgring F GP

    Masini :
    Lexus BANDAI DIREZZA SC430 (SUPER GT) '06
    Lexus DENSO DUNLOP SARD SC430 (SUPER GT) '08
    Lexus PETRONAS TOM'S SC430 (SUPER GT) '08
    Lexus ENEOS SC430 (SUPER GT) '08

    Masina va veni cu setarile default + schimb de ulei

    PS: doar testam mai multe variante, posibilitatea ca masina aleasa initial pentru campionat inca exista.
    Attached Images Attached Images bandai-sc430-2.gif denso.jpg toms-petronas.jpg eneos_sc.jpg nurb-f.jpg

  14. #174 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Interesant .....Buna initiativa. Nici nu am condus Lexus pana acum. Deci e ceva nou si frumos.

  15. #175 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Am condus si Lexus-ul Petronas. Online. E o masina buna, cu toate astea nu poti concura in categoria GT500 contra la NSX-uri sau GT-R. Dar spre deosebire de acestea, e mult mai fun de condus. Chiar si fara tuning nu iesi in iarba, se redreseaza usor. Z06-le e mai rapid, se simte, iar la supravirare nu il mai redresezi. Eu chiar nu stiu ce sa aleg dintre astea doua ...... voi?
    Attached Images Attached Images nuerburgring-gp_d.jpg nuerburgring-gp_d_1.jpg

  16. #176 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    60 de persoane au fost de acord cu taxa.
    36 au votat valoarea taxei.
    8 sunt inscrisi.

    Credeam ca pe PS3 este o comunitate serioasa. Plangeati dupa campionat GT5, mai avem putin si-i dam drumul. La pregatiri nu prea vine nimeni, la inscrieri se vede ca nu se ingramadesc. Pai asa va laudati? Sincer, rusinica sa va cam fie...

    Din partea mea mergem cu orice masina, daca ar fi fost dupa mine, campionatul s-ar fi tinut cu ZR1 RM. Intotdeauna se vor gasi persoane care vor fi contra curentului, e normal. Daca aveti o opinie, o parere in legatura cu materialul de concurs, faceti bine si postati-o aici, ca sa putem discuta. Altfel, nu va treziti cu comentarii.

    Vreau sa vad mai multa lume care ia parte la pregatiri, mai avem putin si-i dam drumul si nu vreau sa raman cu impresia ca pe PS3 sunt numai neseriosi.

  17. #177 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    tot ce vreau eu este sa pot platii prin pay pal sau cumva cu cardul.Daca faceti asta in secunda 2 achit taxa .

  18. #178 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    tot ce vreau eu este sa pot platii prin pay pal sau cumva cu cardul.Daca faceti asta in secunda 2 achit taxa .
    Da-mi pe PM adresa de e-mail si-ti voi trimite o chitanta de pe PayPal.

  19. #179 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    eu sunt foarte interesat de campionat dar din pacate am probleme cu netul . am nat3 si inca nici acum nu i-am dat de cap , n-am nici router , am doar un modem 3g bagat in pc iar din pc iese prin cablu de retea in ps3 . problema e ca daca sunt prea multi jucatori pe pista ma deconecteaza , si nu numai .

  20. #180 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Vreau sa vad mai multa lume care ia parte la pregatiri.
    Daca se mentine aceeasi ora de incepere a cursei (21.00) eu nu pot sa particip. 7 zile sunt schimbul 2 si ies la ora 22.00 (sambata si duminica daca se incepe cel tarziu la 20.30 si cursa tine maxim o ora pot participa). 7 zile sunt schimbul 3 si pot fi gasit online cel tarziu pana la 21.30 sau dupa 22.30. In rest daca nu apare nimic neprevazut pot participa. Joi voi fi online.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 29 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  2. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  3. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts