Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro

  1. #21 SP
    Member donatelo's Avatar
    Superba ideea.Consolegames,Gameshop RulLzz

  2. #22 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    congrats pentru parteneriat dar tot neseriosi mi se par, niste preturi gigantice la multe jocuri ce acum sunt 15-20 eu sigilate ei au 230-245-299....
    De 2 ori mi sa intamplat sa comand un joc ,,released'' si sa nu primesc nici un reply inapoi, doar un telefon ca soseste dar surpriza...
    Te uiti la 15% cand fifa este 299,92 ron ? sau comanzi de pe shopto.ro sau alte websituri...unde il gasesti sub 30 eu cu transport chiar daca nu este curier...

  3. #23 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Salut Tavitzu. Exista site-uri care au preturi mai bune la unele produse. Sunt multe motive pentru asta, nu as dori sa intru in detalii pe acest thread, unul principal fiind raportul EUR/GBP. In principal se face referire la preturi din UK, acolo fiind in anumite cazuri mai ieftine. Prabusirea lirei inseamna preturi mai mici in lei.

    Totusi, preturile variaza, ai oferte bune in mai multe locuri, inclusiv la noi in tara.

    De exemplu daca ne uitam la Guitar Hero 3 Bundle pe GS 99,9 lei si ne uitam in Anglia si vad 50 de lire, asta nu inseamna ca aia sunt neseriosi Sunt oferte bune in multe locuri si acum putem alege ce e mai convenabil.

    Cu acest discount suplimentar balanta poate inclina intr-o parte. Sigur ca sunt si jocuri care costa destul de mult pe GS, de aceea se fac promotii si daca vom avea si un curs EUR favorabil vom putea avea preturi foarte bune.

  4. #24 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Foarte buna ideea aceasta, si este foarte bine ca deja s-a pus pe roate(roti..) . Anyway.. am vazut ca a mai scazut euro , tot nu foarte mult, dar sa speram ca revine la normalitate.

  5. #25 SP
    Member obidan's Avatar
    Oferta 2 bucati World of Warcraft Prepaid Card
    Codul nu-mi ofera nici un discount...
    Why?

  6. #26 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    pt. ca probabil e limitata la jocuri oferta

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by obidan View Post
    Oferta 2 bucati World of Warcraft Prepaid Card
    Codul nu-mi ofera nici un discount...
    Why?
    Din cate am inteles sunt produse la care discountul nu se aplica, ele avand din start cel mai mic pret sau fac parte din vre-o oferta speciala/limitata... I'll ask them, dar cred ca acesta este motivul. Sorry.

  8. #28 SP
    Member obidan's Avatar
    I figured as much, thanks anyways

  9. #29 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Salut Tavitzu. Exista site-uri care au preturi mai bune la unele produse. Sunt multe motive pentru asta, nu as dori sa intru in detalii pe acest thread, unul principal fiind raportul EUR/GBP. In principal se face referire la preturi din UK, acolo fiind in anumite cazuri mai ieftine. Prabusirea lirei inseamna preturi mai mici in lei.

    Totusi, preturile variaza, ai oferte bune in mai multe locuri, inclusiv la noi in tara.

    De exemplu daca ne uitam la Guitar Hero 3 Bundle pe GS 99,9 lei si ne uitam in Anglia si vad 50 de lire, asta nu inseamna ca aia sunt neseriosi Sunt oferte bune in multe locuri si acum putem alege ce e mai convenabil.

    Cu acest discount suplimentar balanta poate inclina intr-o parte. Sigur ca sunt si jocuri care costa destul de mult pe GS, de aceea se fac promotii si daca vom avea si un curs EUR favorabil vom putea avea preturi foarte bune.
    Gasesti si in anglia la acelas pret,aveti mai putine oferte si mai putine jocuri decat majoritatea magazinelor online de dincolo dar sa lasam asta deoparte, si faptu ca daca nu aveti chef sa trimiteti un joc nu dati un email sau un telefon (am patito si cu gta4 si cu battlefield).
    Nu cred ca un roman se duce dincolo in media-mart si va face cumparaturile pe o luna si voi puneti 5 eu in plus pentru profit.Altfel nu imi explic daca ei 100 de jocu retail de la sony sau un publisher nu stiu cum sta treaba aici recunosc dar stiu ca pretu este mult mai mic.
    Pe scurt daca ati avea preturi la jocurile noi intre 180-220(230max standard edition) oameni ar veni,dar rar aveti si aveti putine jocur.

    Daca nu incercati ceva diferit eu va recomand sa ram�neti pe pc only games ca vad ca se vand mmo-ruile insfarsit in romania de un an .

  10. #30 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by obidan View Post
    Oferta 2 bucati World of Warcraft Prepaid Card
    Codul nu-mi ofera nici un discount...
    Why?
    Salut,

    Discount-ul de pe site-ul CG ofera reducere in cadrul produselor care ofera si reducerea de membru al Clubului GameShop.ro. Acest lucru este semnalat la fiecare produs prin pretul special de membru care apare sub pretul normal.

    In cadrul ofertei de 2 bucati WOW Prepaid Card, deja e la oferta si nu mai exista alt discount.

  11. #31 SP
    Member slabunator's Avatar
    GH3 w/guitar - xbox360 - 100 ron
    GH3 w/guitar - ps3 - 500 ron

    e gresit pretul?

  12. #32 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Nu e gresit pretul. La GH Xbox a fost o oferta (spun a fost pentru ca stocul s a epuizat in cateva ore), la GH PS3 este pretul normal.

  13. #33 SP
    Member slabunator's Avatar
    am inteles, dar alta chestie ciudata e ca GH3 e mai scump ca GHWT.

  14. #34 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    aallex - pretul la GH3 PS3 se va modifica, va fi 369,9 lei, devenind astfel mai ieftin decat GHWT. Multumesc pentru sesizare.

  15. #35 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    O idee extraordinara acest parteneriat! Sper sa vedem cat mai multe oferte si preturi cat mai bune pe GameShop. Best of luck!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 831 Last Post: 11-02-2011, 09:29
  2. ConsoleGames.ro - Turneu Tekken 6 (PS3 & X360) By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 245 Last Post: 08-12-2010, 12:05
  3. Replies: 337 Last Post: 03-09-2010, 22:18
  4. ConsoleGames.ro & Actionfigure.ro By MonkY in forum Console Club
    Replies: 73 Last Post: 18-07-2009, 01:47
  5. ConsoleGames & Happy Fish TV By MonkY in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 17-10-2008, 20:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts