Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast
Results 201 to 220 of 237

Thread: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

  1. #201 SP
    Member Mariush's Avatar
    Monky, de ce nu spui adevarul gol-golut, bara a ajuns la 102%?

    Acum serios vorbind, multumesc Monky, echipei CG si a tuturor userilor care au pus umarul la misiunea de salvare a acestei comunitati.
    Am mai spus-o in si o repet: Cg pentru mine nu e doar un forum, e o portita de scapare dintr-o lume in continua degradare, care si-a pierdut valorile importante; o lume bazata pe bani si prostie, invidie si aroganta. CG e un prieten de nadejde, un consultant la nevoie, o comunitate cladita de oameni din garda veche ( a nu se intelege batrani ), care inca stiu a vorbi romaneste stiu sa se exprime, sa poarte o conversatie logica. CG = the last stand
    Attached Images Attached Images image.jpg

  2. #202 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai daca tot e the last stand, cred ca se potriveste mai bine poza asta, nu de alta dar... sa tremure dujmanii
    Attached Images Attached Images 2307764-300spartansoldiersinphalanxformation.jpg

  3. #203 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca e mai potrivita din cauza numarului. Cam atatia am fost.

  4. #204 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu am numarat, dar daca zici tu atunci... si d'asta

  5. #205 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    La multi ani MonkY.
    Baga urmatoarea bara (pentru 2014).

  6. #206 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    La Multi Ani MonkY!

    Felicitari celor care s-au mobilizat!

    Buna si ideea lui RaverX cu bara pt. 2014 - nu vad de ce ar trebui sa o punem doar cu o luna inainte de "insolventa".

    O duminica relaxanta tuturor,

    L.

  7. #207 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    La multi ani MonkY.
    Baga urmatoarea bara (pentru 2014).
    Merci! Stai sa vad... chiar nu stiu daca se poate reseta pur si simplu... Let me check.

    ---------- Post added 10-02-2013 at 04:49 PM ----------

    Grr, nu am decat optiune pe luna sau pe an... si nu se poate seta un anumit an. O sa vad ce solutie gasim... o sa incerc sa contactez programatorul care a facut pluginul respectiv...

    ---------- Post added 11-02-2013 at 08:33 AM ----------

    Btw, am primit mesaje referitor la disparitia barei de donatii. Nu a disparut, e la locul ei in Donate! sau Donations. Doar ca nu o mai afisam si pe fiecare thread momentan (macar pana gasim o solutie pentru 2014).

  8. #208 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    La multi ani MonkY.
    Baga urmatoarea bara (pentru 2014).
    Sustin, bara sa ramana sus, este bine ca oamenii sa isi aduca aminte de cate ori intra pe site ca necazul de anul asta se poate intampla si la anul (nu a foast un necaz la propriu dar unii au facut eforturi acum la inceput de an sa poata dona orice suma) ! Si daca va fi bara mai plina de 100% poate facem si un concurs cu premii, nu ?

  9. #209 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Sau sa isi aduca aminte ca s-a putut si fara interventia lor...uite fraierii cum contribuie! ce rost are sa ne mai agitam, ca rezolva baietii.

  10. #210 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Sustin, bara sa ramana sus, este bine ca oamenii sa isi aduca aminte de cate ori intra pe site ca necazul de anul asta se poate intampla si la anul (nu a foast un necaz la propriu dar unii au facut eforturi acum la inceput de an sa poata dona orice suma) ! Si daca va fi bara mai plina de 100% poate facem si un concurs cu premii, nu ?
    Da, o sa gasim o solutie pentru bara... Iar pentru concurs cu premii, daca se strang bani pentru inca un an, tot ce va fi peste, se duce la premii. Eu prefer ca la anul sa nu stau iar cu mana intinsa, decat sa dam premii unora si altora. Chiar ma uit la vremea in care dadeam sute de jocuri pe an, console, accesorii, si cred ca peste 90% din userii care au luat acele premii (multe din ele chiar la tombole) nici nu mai intra pe ConsoleGames... C'est la vie!
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Sau sa isi aduca aminte ca s-a putut si fara interventia lor...uite fraierii cum contribuie! ce rost are sa ne mai agitam, ca rezolva baietii.
    Nu vor fi niciodata considerati fraieri cei care contribuie. Macar pentru faptul ca au Premium Membership, si tot au ceva avantaje. Voi incerca sa ma gandesc la mai multe extra-uri pentru Premium Users... astfel incat sa-si doreasca si ceilalti useri sa aiba acces la ele. Sau folosind cuvintele de mai sus, sa-si doreasca sa fie "fraieri"

  11. #211 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Voi incerca sa ma gandesc la mai multe extra-uri pentru Premium Users... astfel incat sa-si doreasca si ceilalti useri sa aiba acces la ele. Sau folosind cuvintele de mai sus, sa-si doreasca sa fie "fraieri"
    mobile theme

  12. #212 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu unul nu consider, insa altii...nu stii...ca asa e romanul cateodata

    in fine, sper ca pentru 2014 sa reusim sa strangem banii pana la sfarsitul anului c.

  13. #213 SP
    Member ramonski's Avatar
    mentinem bara, se atinge 200% pe scriptul actual ( misiune reusita pentru 2014 )

  14. #214 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce sa facem si noi, daca nu avem "cifra de afaceri" de milioane de euro, ca altii
    Asta este... unii fac asta ca o afacere, noi o facem din pasiune. In ziua de azi insa, totul costa... si pasiunile sunt cateodata al naibii de scumpe
    Important este ca am reusit pentru anul acesta sa rezistam (eroic chiar as putea spune). Fara voi ar fi fost un lucru imposibil de realizat.

  15. #215 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Eu zic ca sunt si chestii bune de invatat de la ei. Bine, nici totul pentru profit, dar nici ca la crucea rosie totul pe baza de donatii. Trebuie sa gasim o metoda sa gasim sponsori!

    Si poate ar trebui sa ne apucam sa strangem bani sa implementam un sistem de vanzare online coduri PSN, XBOX Gold, Online Pass, etc. Nu stiu cat ar costa investitia dar ar merita un brainstorm sa gasim idei ca site-ul/forum-ul sa fie self-sustainable - eventual sa vedem unde vrem sa ajungem cu el, un plan de dezvoltare etc.

    So, shall we open the Pandora box?

    Cheers,

    L.

  16. #216 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Yeeeee brain-storming cu berea in fata ! Sustin !

  17. #217 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Yeeeee brain-storming cu berea in fata ! Sustin !
    Si eu! Sa se mai incalzeasca un pic, si facem o intalnire... Poate ar trebui o intalnire numai cu cei verzi, nu?

  18. #218 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    DE CE sa se mai incalzeasca? Bem afara?

  19. #219 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    DE CE sa se mai incalzeasca? Bem afara?
    Risc marit de gripa

  20. #220 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Lasa ca o prevenim cu vodka

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. Bethesda va tine o conferinta de presa la E3 By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 23-02-2015, 00:15
  2. Zvon: Xbox 720 are nevoie de Kinect sa functioneze By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 16-02-2013, 02:10
  3. Cine are nevoie de Photoshop? By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 14-04-2012, 01:00
  4. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 00:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts