Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cum a fost anul 2008 pentru consolisti ?

Voters
122. You may not vote on this poll
  • Nota 10 - Super jocuri, anul ideal pt. console

    35 28.69%
  • Nota 9 - Inca un pic si se atingea perfectiunea

    40 32.79%
  • Nota 8 - Cateva titluri dezamagitoare

    30 24.59%
  • Nota 7 - Cred ca se putea un pic mai bine

    4 3.28%
  • Nota 6 - Slab, ma asteptam la mai mult

    3 2.46%
  • Nota 5 - Sub orice critica. Trec pe PC

    2 1.64%
  • Nota 4 - Unul dintre cei mai slabi ani...

    2 1.64%
  • Nu ma pot decide. Nu-mi place sa dau note.

    6 4.92%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Cum a fost 2008 pt. consolisti ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Question Cum a fost 2008 pt. consolisti ?

    Un nou an se apropie, asa ca haideti sa aflam ce nota primeste anul 2008 de la consolisti. Si ce metoda mai buna stim noi decat poll-ul (votul) ?

  2. #2 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Cel mai bun an in materie de console pentru mine, mi-am luat PSP si PS3 si multe jocuri pentru ambele console si cateva pentru PS2.

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    A fost un an foarte bun atat pentru mine cat si pentru gaming in general

  4. #4 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nota 8 din partea mea..... A fost bun, dar de asemenea am avut parte si de "rebuturi" sau dezamagiri

  5. #5 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Nota 8 din partea mea..... A fost bun, dar de asemenea am avut parte si de "rebuturi" sau dezamagiri
    8 si de la mine .

  6. #6 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Pt mine a fost the best mi-am luat PS3 si WII si cu 2 luni inainte de inceputul anului asta nu se puen mi-am luat 360...de la mine 10 au fost si unele dezamagiri din partea jocurilor.

  7. #7 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    are nota 10 de la mne , ce mi-am propus , mi-a esit.

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nota 8 de la mine deoarece au fost multe titluri cu mega-hype care au dezamagit. 2007 was better; pacat ca nu am avut consola inainte sa inceapa perioada sarbatorilor deci implicit toate titlurile bune.

  9. #9 SP
    Banned nurv's Avatar
    Fara sa starnesc flame si ... e doar parerea mea personala expusa in mod civilizat, genul meu preferat FPS-ul nu a adus pe console ceva care ar fi meritat sa bag in seama in defavoarea FPS-urilor in versiunea de PC.

    Resistance 2 e un joc bun pe care eu nu il pot aprecia la adevarata valoare cu controlerul analog. Gears of War 2 este exceptia de la regula dar...

    COD5, GTA IV si FarCry2 pe PC au o calitate vizuala mult peste versiunea de consola. Cel putin, COD5 pe PC aduce pe langa grafica sensibil mai buna, un gameply mult mai alert si mai frenetic decat in versiunea de consola. In GTA IV nivelul grafic si precizia controlului [in esenta intreaga experienta de gameplay] e cu mult peste versiunea de consola. Mie personal FPS-urile de calibru pe PC din acest an mi se par ... cu destul de mult peste versiunile de consola. Sa nu mai vorbim de cele cateva strategii in timp real iesite pe console care sunt cel mult o gluma proasta la adresa genului. Restul genurilor nu ma intereseasa personal.

    Mult aclamatul MGS4. Un joc superb ca si story gameplay. Cu o grafica care face de rusine PS3-ul. Si de care grafica e jenat si mister Kojima. Sigur, fata de grafica oferita de alte FPS-uri pe PS3, MGS4 arata bine. Daca nu ai vazut altceva mai bun. Dar... rezolutia mica, lipsa totala de antialiasing, texturarea care lasa de dorit, shaderii de o calitate discutabila - nu au facut ptr mine din acest joc o optiune a genului FPS in anul 2008. Pe mine un joc nu ma poate arunca in lumea fantastica pe care o creaza daca jaginess-urile sunt mai pronuntate decat caracterul principal.

    Metal Gear Solid 4: Kojima Disappointed With Metal Gear Solid 4

    "Apparently the team overestimated what the PlayStation 3 was capable of."
    Them and every gamer on the planet.
    Si daca ma faceti pe mine snob si dus cu pluta, inseamna ca il faceti la fel si pe creatorul jocului, care are exact aceeasi parere despre joc sa si mine... si el l-a creat. Si, aceeasi parere o are de toate FPS-urile de pe console, numai ca ... nu sunt facute de el si nu isi pierde vremea sa isi exprime parerea in public... tocmai multumita unora care in loc sa ii citeasca vorbele, ii rastalmacesc intelesul.

    Deci: Nota 5 - Sub orice critica. Trec pe PC .

  10. #10 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tphase View Post

    Deci: Nota 5 - Sub orice critica. Trec pe PC .
    Tu oricum treci pe pC
    Asa : anu asta mi-am luat Xbox 360 , apoi am jucat minunatia de Mass effect de 3 ori, GTA IV, si peste cateva zile upgradez PC-ul moka ( trec pe core duo + 8800 GT ) - tphase sa nu zici sa iau 4850 ca atunci nu mai e moka ci trebuie sa dau in plus !!
    Oricum pot spune ca la ce jocuri au iesit + feelingul jucatului pe consola a meritat !
    Multumesc MonkY pt. sfatul tau de a-mi lua consola si de a nu mai astepta pana cine stie cand !

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by tphase View Post
    Bla bla bla PC-ul rullz ca are poligoane si AA si AF si grafica de 'nspe mii de ori mai mare decat ratatele de console.
    Eu am vazut titlul thread-ului "Cum a fost anul 2008 pt. consolisti?", nu "Cum a fost anul 2008 pt consolisti in comparatie cu oh the all mighty PC cu grafica si putere de procesare trully next-gen?"

  12. #12 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    NOTA 10! Anul asta mi-am luat prima consola (PS3) si destule jocuri, asa ca ma declar super multumit. Am jucat GTA4, MGS4, Dead Space si alte jocuri care le asteptam cu interes, deci a fost The Best pentru mine.

  13. #13 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    am avut asteptari mari de la unele jocuri,s-au dovedit a fi mediocre o parte din ele..asa ca 9 este o nota buna pentru ca totusi au fost jocuri care au depasit asteptariile mele si unele s-au dovedit a fi demne de numele pe care l-au purtat mai departe..
    acum sper sa mai readuca la viatza nume grele din copilaria noastra..kiar daca o sa dezamageasca sau nu kiar ar fi frumos sa jucam ceva din trecut pe next gen...

  14. #14 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Mie mi sa parut un an grozav pentru console , mai ales ca jocul meu preferat din toate timpurile (GTA) a iesit anul acesta.Desi miam luat xbox doar acu o saptamana , sunt multzumit de lista de titluri aparute anul acesta si astept sa le cumpar cu nerabdare!!
    Singura faza nasoala pentru mine a fost ca la inceputul anului miam luat un leptop high-end pe care am cheltuit toti banii , deci nu am avut bani sam iau xbox , dar am jucat multe din jocurile aparute pe pc la setari medii (fallout 3 , nfs undercover,etc).Oricum daca nu ai 5000 ron sa dai pe un pc pe care sa mearga jocuri cu grafica la maxim , merita sa iei un xbox!!!

    P.S. MGS4 are cea mai buna grafica de anu asta fiind nominalizat pe numeroase siteuri pentru "game of the year"........

  15. #15 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu dau nota 9,nu a fost chiar perfect,nu am apucat sa-mi cumpar PS3,poate la anul.Oricum anu asta am reusit sa-mi cumar 30 de jocuri pe PSP,si sunt multumit de achizitia pe care am facut-o.
    Poate la anu la mai bine.

  16. #16 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Eu am vazut titlul thread-ului "Cum a fost anul 2008 pt. consolisti?", nu "Cum a fost anul 2008 pt consolisti in comparatie cu oh the all mighty PC cu grafica si putere de procesare trully next-gen?"
    Si mi-am exprimat parerea in calitate de posesor al PS3, deci consolist. Ai suficienta maturitate sa o accepti, chiar daca probabil ti ciuda ca pe PC e un nivel grafic peste orice poate x360 + ps3 la un loc. Si... nu ma lua cu exprimari de genul pe consola e mai fun ca joci pe plasma si cu controler. Si baiatu joaca pe plasma de 107 si cu controler de x360 ptr ca e comod... unitatea centrala face diferenta... am luat ce a fost mai bun din ambele lumi si e tare rau de tot

    Si daca MGS4 e considerat jocul cu cea mai buna grafica de PS3... in conditiile in care grafica aia o pot considera cel mult decenta, I rest my case.

    Cea mai placuta experienta de gaming este PC cu o putere de calcul mainstream + display de 102/107 si controler de x360 Multumesc MonkY pentru sfaturile tale referitoare la alegerea display-ului. Mi-ar place sa te cunosc si sa te cinstesc cu o berica rece

  17. #17 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by tphase View Post
    chiar daca probabil ti ciuda ca pe PC e un nivel grafic peste orice poate x360 + ps3 la un loc.
    Tu chiar crezi ca intereseaza pe cineva asta? Unii oameni mai joaca si pt..joc, nu sa calculeze cati pixelii sunt pe ecran.

  18. #18 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Graphics aren't everything........

  19. #19 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pt mine personal 2008 a fost de nota 10,mi-am cumparat ambele console si am jucat tot ce am vrut.Pt gaming in general 2008 mi-i s-a parut de un 9,au aparut niste jocuri foarte bune(MGS4,GTA4,GOW2,DS,MCLA,..etc).De 10 nu e pt ca tot timpul este loc de mai bine
    L.E.: In legatura cu grafica,nu stiu de voi,dar eu unul sunt foarte multumit de grafica actuala de pe console,adica pt mine poate sa ramana asa tot timpul ca nu m-ar deranja catusi de putin Story-urile sa fie interesante si grafica artistica+gameplay bun si altceva nu-mi tb.

  20. #20 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Tu chiar crezi ca intereseaza pe cineva asta? Unii oameni mai joaca si pt..joc, nu sa calculeze cati pixelii sunt pe ecran.
    Nu sta nime sa numere pixelii, WTF exagerezi? Unii insa prefera o grafica mai buna pentru a se bucura de joc si a intra in lumea lui. Eu pur si simplu nu pot aprecia feeling-ul si gameplay-ul daca jaginess-urile sunt mai pronuntate decat detaliile plansei si texturarea arata ca in jocuri de acum 5-6 ani. Ai inteles ideea? Si da, intereseaza pe foarta multa lume grafica, stai linistit, chiar daca pe tine nu. Ai fi surprins pe cati ii intereseaza grafica. Altii se multumesc cu ce le ofera grafica actuala, altii nu. Ca cei din ultima categorie au si console dar joaca 90% pe PC e alta treaba. Si ei sunt consolisti care au migrat inapoi nemultumiti de limitarile consolelor actuale. Si, au dreptul la o opinie.

    Si nu pricep, de ce ma ataci tu cu repply-uri acide referitoare la faptul ca eu nu sunt multumit de grafica? Au fost inaintea mea posturi care spuneau ca sunt f multumiti de grafica. M-ai vazut pe mine sa le pun Quote si sa le dau repply sa ii contrez cum faci tu cu posturile mele?

    Nu ai acelasi punct de vedere ca mine, treci mai departe, nu mai imi da Quote si repply atac la persoana. Si iti si bati joc. Ma citezi cu prostiile inventate de tine:

    Originally Posted by tphase
    Bla bla bla PC-ul rullz ca are poligoane si AA si AF si grafica de 'nspe mii de ori mai mare decat ratatele de console.

    Am scris eu asa ceva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 26 Last Post: 01-01-2010, 03:04
  2. Cum ar fi fost Burnout Paradise daca.. By trickz in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 19-12-2009, 18:17
  3. Anul 2008 pentru consolisti By HeinekeN_ in forum Console Club
    Replies: 18 Last Post: 18-01-2009, 22:54
  4. Luna Septembrie 2008 pentru consolisti By Bobby in forum Hot Story
    Replies: 9 Last Post: 13-10-2008, 17:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts