Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 284

Thread: Anthem

  1. #41 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cred ca se refera mai mult la nivelul de cringe din conferinta lor, care la EA este o traditie absoluta. E ca si cum se pregatesc tot anul pentru asta, sa fie cat mai cringe si fortata posibil. Cu aplaudaci multi care se le cante in struna cand ei fac dansul ploii pe scena prezentand SIMS 4. D-astea.

    In alta ordine de idei, desigur ca vor prezenta aceeasi grila, ca doar pe asta o mai au. Daca nu prezinta FIFA si BF, nu ar fi EA. Anthem va fi cu siguranta piatra de temelie. Daca vor prezenta un demo, cineva va avea job-ul de a ascunde toate lootbox-urile

  2. #42 SP
    Member Otman's Avatar
    EA is in the ****......mai mult ca niciodata.

    Anthem va fi boicotat, chiar daca o fi cel mai bun joc facut vreodata de Bioware.......ceea ce nu are cum sa se intample avand in vedere cati au parasit Bioware in ultimele luni si faptul ca EA e la volan.

    EA va pierde in curand mai mult de jumate din income, cand le dispare Fifa Ultimate Team
    Si ce o sa faca dupaia, ca deja de multi multi ani aia e gasca lor care le toarna bani. In rest au ignorat tot, cate studiouri si IP-uri au ingropat.
    Au Anthem...pff....ala e FAIL la lansare pun pariu cu oricine de aici.

    Sigur isi da Andrew Wilson pumni in OO si cred ca nu ii trebuia IP-ul Star Wars deloc, daca stia unde se ajunge dupa scandalul cu Battlefront 2.
    In caz ca nu sunteti la curent cu situatia lootbox-urilor.






  3. #43 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce-i cu atitudinea asta. Da, daca esti limitat, boicotezi/critici Anthem chiar daca e bun. Pentru ca asta stii sa faci.

    Parerea mea e ca ar trebui sa asteptam sa iasa jocul inainte sa aruncam cu fecale in el. Nu conteaza ce studio il face, conteaza ca prima impresie a fost foarte buna si din ce am inteles, totul a fost in-game pe bune. Jocul pare fun si chiar daca este facut ca un Destiny/Division killer, paote o sa aibe succes.
    Eu stiu sigur ca o sa-l iau, dar si ca inainte de asta, il voi testa in vreun beta. Si asta ar trebui sa faca toata lumea, inainte sa judece ceva despre care nu se stie mare lucru.

    Si nu inteleg faza cu "...cand le dispare Ultimate Team" la FIFA. Din ce stiu, nu au niciun plan sa renunte la asta. Stii ceva informatii pe care noi nu le stim?

  4. #44 SP
    Member Otman's Avatar
    EA is un jeg care trebuie sa dispara.
    Ca tie iti plac mizeriile pe care ei le numesc jocuri e partea a doua, poti sa le cumperi si sa te bucuri de ele.

    F U T dispare in curand si la fel tot ce e mecanica de gambling in jocuri.

    Olanda si Belgia s-au pronuntat deja in privinta asta, au lege si sanctiuni pentru chestia asta (amenda/inchisoare).
    Tot restul EU o sa urmeze repede. In US is mai multe state care investigeaza problema.

    Ca EA nu vrea sa renunte la F U T e irelevant.

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    OMG man, termina cu atitudinea asta. WTF ?!?! parerea ta e parerea ta. EA este un developer de jocuri. Unele sunt proaste, unele sunt bune. Nu-ti convine, cauta si joaca alte jocuri produse de alti developeri.

    Stai linistit ca le iau jocurile si ma bucur de ele si fara acceptul tau.

    Faptul ca s-au dat niste legi referitoare la gambling in anumite tari, nu inseamna ca acest lucru va inceta sa existe.

    + de asta, nu inteleg ce cauti tu cu discutia despre FIFA si F U T in thread-ul Anthem. Nu-ti convine compania sau jocul, sunt sigur ca gasesti alte thread-uri pe forum. Eu cand intru aici, as prefera sa gasesc stiri/discutii despre joc.

    LE: Iar faza cu "trebuie sa dispara"... as zice ca in momentul in care o sa fim obligati prin lege sa le cumparam jocurile, atunci o sa fie nevoie sa facem astfel de afirmatii. Cat timp inca ai libertatea sa alegi, mergi mai departe daca nu-ti convine.

  6. #46 SP
    Member Otman's Avatar
    Nu inteleg ce te agiti in halul asta.
    Mi-am spus parerea despre EA si conferinta lor de la E3 de anu asta. Tu sari in sus de parca EA iti da de mancare.
    Nu ti-am dat acceptul sa le joci jocurile, daca iti plac jocurile lor, joaca-le si distreaza-te, nu-mi pasa mie de gusturile tale.

    E thread Anthem, pot sa spun ce vreau de EA sau pe orice alt thread despre un joc publicat de ei.

    Partea cu legile vad ca nu ai habar cum functioneaza, in fine.

    Iar faza cu "trebuie sa dispara"... as zice ca in momentul in care o sa fim obligati prin lege sa le cumparam jocurile, atunci o sa fie nevoie sa facem astfel de afirmatii.
    Serios? Nu ma mir ca a ajuns industria asta unde e azi daca mai is multi ca tine.
    Vorbim de un hobby ma, nu de armata obligatorie aici.
    Nu stiu cati ani ai si de cand butonezi, dar unii dintre noi am prins si vremurile bune, cand un joc lansat era joc complet, fara content taiat sa ti-l vanda dupa cateva luni ca DLC, fara microtranzactii in fiecare meniu, fara sa-ti arate ce si-a cumparat ala care te-a omorat, fara sisteme de progresie legate de pacanele si dropuri de cutii cu alte bull****uri.

    Asa ca da, ma repet, EA TREBUIE SA DISPARA......iar restul Activision, Ubi.....sa bage capul la cutie si sa-si revizuiasca directia.

  7. #47 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Nu ti-am dat acceptul sa le joci jocurile, daca iti plac jocurile lor, joaca-le si distreaza-te, nu-mi pasa mie de gusturile tale.............................................. .................................................. .................................................. ..............................
    Asa ca da, ma repet, EA TREBUIE SA DISPARA......iar restul Activision, Ubi.....sa bage capul la cutie si sa-si revizuiasca directia.
    Pe bune? Tu chiar crezi ca un membru de 10 ani al acestui forum are nevoie de acceptul tau, ca sa joace niste jocuri? Esti in lumea ta daca chiar crezi ca un gigant ca EA o sa dispara cand vrei tu. Singurul care va dispare esti chiar tu daca vei continua cu atitudinea asta de 2 bani. Pana una-alta, ai "Report Post" la comentariile tale.

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Omule, eu ti-am zis si ma repet. Daca nu-ti place un joc, nu-l cumpara/juca. Nici 1 leu sa nu dai pe el daca este leul tau muncit iar jocul nu este ce-ti doresti. Cam asa fac si eu cu niste jocuri care iau note astronomice dar care nu ma pasioneaza si pe care nu le-as juca nici platit.

    Daca zici ca ai prins vremurile alea bune in care un joc era full, bucura-te de jocurile care sunt acum full, cel putin pana le ies si lor DLC-uri pentru completat povestea/lumea (ma refer la God of War, pentru ca deja cam toate au - Horizon, Uncharted...).

    Eu cred ca tu nu realizezi cat de mult investesc ei (EA, Ubisoft and co) intr-un joc si cat de mult castiga ei din cei 60$ per bucata, care noua ni se pare foarte mult. Si care oricum usor-usor a devenit 70$ (vezi Spider-Man care pe store e 300+ lei). Asta e directie spre care se indreapta cu totii, dar personal mi se pare o directie oarecum buna.

    Cu putin noroc, jocurile gen COD (pe care nu le mai joc de mai bine de 5 ani) vor avea un SP la 20$ si jocul normal MP only la 60$ + microtranzactii care sa nu afecteze gameplay-ul (skin-uri sau alte balarii) + DLC-uri.

    Si sunt sigur ca la fel o sa vedem si FIFA in curand. Un The Journey SP only la 20$, eventual si cu un exhibition local, iar restul jocului cu F U T si tot ce tine de MP, la 60$ + microtranzactii. La cati bani se fac prin lucrurile astea si ce spagi se vor da ca sa se continue trendul, nu vor disparea prea curand.

    Toate se indreapta spre jocuri ca serviciu (o sa vezi asta si la viitoarele console, pe care le vom lua doar ca pe un Apple TV + cu o taxa anuala) si nu avem niciun cuvant de spus in privinta asta (oricat de mult ne plac, spre exemplu, sa avem jocurile fizic - me included).

    Iar referitor la EA si calitatea jocurilor lor, totul este cat se poate de simplu. Ei nu mai fac jocuri bune, lumea nu le mai cumpara si totul se termina. Dar asa cum sunt ele, FIFA inca este cel mai bun joc de gen, Maddedn si NHL la fel si ce alte sporturi mai au si inca au succes teribil cu Battlefield, Sims si Titanfall, nu mai zic de EA Access.

    Cat despre Anthem, eu cred ca dupa lovitura dura luata odata cu lansarea lui SW Battlefront II, nu vor mai risca si usor usor, vor reveni pe linia dreapta.

    Cam la fel si-a luat-o si Ubisoft dupa primul Watch Dogs si Assassins Creed Unity. Cine a jucat jocurile lor de la Watch Dogs 2 (AC Origins, Far Cry 5, Steep, Mario + Rabbids, samd) stiu la ce ma refer. Eu ma numar printre cei care au bagat sute de ore chiar si in Division sau Wildlands, chiar daca au avut ceva probleme. Au compensat prin introducerea de tone de updates gratuite si imbunatatiri constante.

    Si pana nu pun mana pe un beta al Anthem sau chiar pe jocul full, sau macar sa asteptam lansarea si notele/reviews-urile, eu il consider un joc bun pe care-l astept cu interes.

  9. #49 SP
    Member Otman's Avatar
    Nici pentru Ubisoft nu am multa dragoste, dar macar aia stau in spatele jocurilor lor si vin cu fixes, updateuri, content, DLC...cum au facut cu Division, Siege, For Honor, pentru asta merita laude.

    In schimb EA......
    Battlefront 1, mort din nastere si ingropat
    Andromeda, slab, cu buguri, nu si-a atins ceva targeturi imaginare, dupa o luna au mutat toti oamenii la alte proiecte, mort si ingropat
    Battlefront 2, a vandut mult sub targetul lor din cauza mizeriei de progresie legata de lootboxes, pana la urma au renuntat aproape complet la sistem, nu le aduce bani gramada din microtranzactii....e gata, doar de la Dice mai lucra cativa oameni la el.
    Lucrau pe un joc SP Star Wars, probabil nu le convenea cate milarde faceau vanzand buline pe market, anulat
    Ultimul NFS, fereasca Dumnezeu ce a ajuns si NFS

    Asta inseamna EA in prezent, cine se asteapta ca Anthem sa fie ceva extraordinar, viseaza.

    Iar de partea cu jocurile costa prea mult, ar trebui sa fie mai scumpe, publisheri nu ar putea traii fara microtranzactii, asta e vrajeala si a fost dovedita.
    Battlefront 2 a vandut cam 3 mil sub targetul lor, o zis Wilson la sedinta ca nu le afecteaza veniturile.
    O trebuit sa renunte microtranzactii pentru el, iar o zis Wilson ca nu-i afecteaza.
    In trimestrul ala tot incasari record o avut.......
    Si Battlefront 2 o fost un joc scump de facut, o lucrat pe el 5 studiouri.

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Otman: Take a chill pill, please! Ai warning pt. trolling. Inteleg ca nu-ti place de EA, dar totusi... ai ceva de spus despre Anthem, sau doar frustrari la adresa EA? Nu iubeste nimeni microtranzactiile, dar asta nu inseamna ca aruncam cu rahat in fiecare joc anuntat de acum inainte.

  11. #51 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Personal dupa ce am vazut ceva gameplay pot spune ca astept cu nerabdare E3 de anul asta sa mai aflu chestii noi despre Anthem. Cat despre EA e problema lor ca isi bat joc de unele francize excelente la vremea lor..si o fac pe banii lor, in loc sa incaseze sute de milioane de $ sunt nevoiti sa recurga la Loot Boxes.
    De fapt despre ce vorbim, uitati-va la GTA V! Microtranzactii, Shark Cards....etc. In ritmul asta nici nu au de ce sa se grabeasca cu GTA 6

  12. #52 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Cica Anthem ar fi urmasul spiritual al lui Titanfall 2.

  13. #53 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    teaser





  14. #54 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  15. #55 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    meh no PvP

  16. #56 SP
    UberDude Honord's Avatar
    No update here legat de Anthem dupa conferinta celor de la EA?

    There ya go:




  17. #57 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Numai mie mi se pare ca in jocul asta cam majoritatea timpului ti-l petreci in "tuneluri" si nu e chiar open world? Ma rog la ce au aratat pana acuma. Dar si cand zboara intra in apa sau e in misiune numai tuneluri vezi.

  18. #58 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Eu m-am oprit din vazut la faza cu mechs si armuri de toate culorile. Pare un Titanfall RPG open-world , dar copilaros pe stil de Power Rangers si cu ceva elemente preluate din Destiny.


    Clar ca va fi un mega-esec!

    Lumea nici nu prea e incantata de el.

  19. #59 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    https://zonait.tv/anthem-nu-va-omori-bioware/


    E in interesul nostru ca acest joc sa iasa bun.
    In caz contrar, daca si lansarea acestuia se dovedeste dezamagitoare, BioWare o sa fie inchis de EA si noi nu o sa mai pupam in veci un Dragon Age 4 si un Mass Effect 5.

  20. #60 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E in interesul nostru ca orice joc ever sa iasa bun. Nu inteleg cum ar fi vreodata in interesul nostru sa iasa vreun joc prost

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts