Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 14 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #141 SP
    Member Mishy's Avatar
    Voi cum jucati, Guided sau Exploration mode?

  2. #142 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Clar Exploration. Mi se pare misto ideea de a te lasa pe tine sa-ti dai seama unde trebuie sa mergi, dar tot e cam underwhelming pentru ca te pune sa-ti scoti vulturu-drona cand esti aproape de obiectiv si are raze X deci tot mura-n gura iti da.

  3. #143 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da. Nu e mare branza. Si eu ma gandeam sa nu fie prea complicat, dar daca intrebi NPC-ul tot ce poti de questul pe care ti-l da, ai vreo 3 hinturi despre locatie. Singura diferenta pana acum fata de Origins in treaba asta cu Exploration mode este ca prima data cand te duci spre un quest, trebuie sa iti dai tu seama pe harta cam prin ce zona e. Cum zicea si colegul de mai sus, cand ajungi aproape de zona aia, te pune sa scoti drona, deci stii ca ai ajuns bine

  4. #144 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  5. #145 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu am avansat putin am level 16 , mie-mi place jocul este diferit de Origins , noile abilitati sunt foarte misto iar pe alocuri jocul lasa impresia de o abordare a la Witcher
    Pe timp de noapte arata senzatioanal insa pe timp de zi se vede ca este o rezolutie mai slaba pe un tv mare , per total ca si in Origins este grafica, sunt si buguri si zone unde jocul pare neterminat , dar este destul de jucabil , am intalnit momente cand mergeam cu calul si am avut o pauza deoarece se incarca harta , personajele sunt ok ,poveste ok , joc cu Alexio , combatul destul de bun.

  6. #146 SP
    Member clovnusor's Avatar

  7. #147 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Jocul pare interminabil ,lung, nu-i gluma

  8. #148 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    E un ***** de grindfest pentru balene, cam asta e jocul asta.

  9. #149 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    E un ***** de grindfest pentru balene, cam asta e jocul asta.
    Hai sa vedem daca merge functia de report, ca aia de ignore nu merge.
    Degeaba dai ignore unei persoane ca nu dispare total din viata ta asa cum ar trebui... tot vad ca a scris, nu si CE a scris, dar vad ca a scris si fara exceptie scrie o prostie si ma face mereu curios sa dau view post ca sa vad daca e una mare sau foarte mare.

  10. #150 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Hai sa vedem daca merge functia de report, ca aia de ignore nu merge.
    Degeaba dai ignore unei persoane ca nu dispare total din viata ta asa cum ar trebui... tot vad ca a scris, nu si CE a scris, dar vad ca a scris si fara exceptie scrie o prostie si ma face mereu curios sa dau view post ca sa vad daca e una mare sau foarte mare.
    Prostie pt tine, man. Invata sa accepti si alte opinii.

  11. #151 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Prostie pt tine, man. Invata sa accepti si alte opinii.
    Faptul ca ma face 'balena' (pe mine si pe alte mii de oameni) ti se pare 'opinie'? Eu daca te-as face pe tine 'cocostarc' caruia ii plac jeleurile turcesti ai lua-o ca pe o 'opinie'?
    Ori am dreptate, ori mai aveai 6 minute pana sa pleci acasa si te plictiseai?
    Nu de alta dar incep sa-mi dau seama cum au unii 1500-2000 de postari in 3-4 ani de la 'join date'.

  12. #152 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Faptul ca ma face 'balena' (pe mine si pe alte mii de oameni) ti se pare 'opinie'? Eu daca te-as face pe tine 'cocostarc' caruia ii plac jeleurile turcesti ai lua-o ca pe o 'opinie'?
    Ori am dreptate, ori mai aveai 6 minute pana sa pleci acasa si te plictiseai?
    Nu de alta dar incep sa-mi dau seama cum au unii 1500-2000 de postari in 3-4 ani de la 'join date'.
    Ai o problema mare, bois.

  13. #153 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sigur nu era vorba de vanat (literally) balene in joc? Nu am jucat jocul si nu am idee daca se poate face lucru asta (stiu ca se putea in Black Flag) dar nu cred ca e cazul sa luam totul asa personal.

  14. #154 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sigur nu era vorba de vanat (literally) balene in joc? Nu am jucat jocul si nu am idee daca se poate face lucru asta (stiu ca se putea in Black Flag) dar nu cred ca e cazul sa luam totul asa personal.
    Se pare ca unii sunt mai sensibili.

  15. #155 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Hai sa vedem daca merge functia de report, ca aia de ignore nu merge.
    Degeaba dai ignore unei persoane ca nu dispare total din viata ta asa cum ar trebui... tot vad ca a scris, nu si CE a scris, dar vad ca a scris si fara exceptie scrie o prostie si ma face mereu curios sa dau view post ca sa vad daca e una mare sau foarte mare.

    Fara a-i diminua in mod nejustificat meritele (grafica frumoasa, elemente RPG etc.), jocul acesta ESTE un grindfest. Paradoxal, pot sa spun asta fara sa fi jucat o secunda. In momentul in care ai in meniu un tabel numit "Time Savers", inseamna ca jocul respectiv este astfel conceput incat tu sa pierzi timp facand acelasi lucru de un numar absurd de ori ca sa poti avansa. Alternativa stim care e - bani reali. Stii despre ce vorbesc, tin minte ca intr-o discutie anterioara ziceai ca te-ai confruntat cu o chestiune similara in Forza. Nu indraznesc sa vorbesc in numele colegului caruia i-ai raspuns, dar imi imaginez ca s-a referit atat la grind-ul ala obositor caracteristic jocului, cat si la optiunea "Time Savers", care te invita sa platesti si sa scapi de efort.

    In concluzie, pe de o parte, avem un grindfest, iar pe de alta parte, avem balenele, oamenii care deschid fericiti portofelul. Grindfest - balene. Doua cuvinte potrivite pentru acest joc. Nu inteleg unde vezi eroarea.

    Chiar nu mai poate nimeni sa vorbeasca nimic pe forumul asta? Daca zice cineva ceva rau despre orice, ABSOLUT orice, sari in sus. Pe de alta parte, e OK sa imi atragi mie si altora atentia ca nu avem conturi PS pe Romania, nu suntem nationalisti, nu suntem dispusi sa dam cate 260 de lei pe un joc etc. Pe thread-ul cu Spider-Man, te-ai plans ca e overrated. Iti doresti pace si armonie, oameni cumintei si aptitudinea de a fi unica persoana de pe forum in masura sa critice ceva? La inceput, ti-am inteles punctul de vedere, dar imi e din ce in ce mai greu sa imi dau seama ce iti doresti.

  16. #156 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Foarte bine argumentat, Razzosinni dar degeaba. Nu merita omul ca tot troll va ramane. Mi-am dat seama din topicul Nier:Automata ca n-are argumente. Doar ii place sa se planga fara noima.

    Nici eu n-am jucat Odyssey dar am vreo 60-70 de ore in Origins si tot aia e la origine Ce pot sa zic? Fort dupa fort dupa fort, ad nauseam. Da, arata bine, dar e tot open-world-ul fara suflet cu care ne-a obisnuit Ubisoft de cateva iteratii incoace.

  17. #157 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cred ca nu stiti ce inseamna grindfest.
    As vrea sa imi explice si mie cineva de ce nu am avut nevoie sa grindez EVER in joc si totusi sa fiu mereu egal sau cu 1 lvl peste recomandarea zonei din main storyline. Ce mama naibii grindati? Va invit la niste Destiny sa vedeti ce inseamna

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  18. #158 SP
    Member Mishy's Avatar
    Imi place cum niciunul din ei nu au jucat jocul, dar stiu ca e un grindfest.

  19. #159 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Bun, pai hai sa va dau un exemplu. Am inceput sa joc recent AC Origins si am aproximativ 15 ore pana in acest moment. Pentru aproape fiecare main quest, am nevoie de level mai mare. Iesi din templu' ala, faci o singura misiune principala, dupa care urmatoarea misiune iti cere level 5. Ce faci? Te duci frumos si faci side quest-uri. Odata ce ai facut side quest-uri, cresti in level, dupa care te duci la main. Si la inceput a fost chiar interesant ! Am salvat un copil de niste hiene, am dat peste o nevasta suparata ca ii disparuse sotul, numai ca sa il gasesc mort de beat pe ceva stanca inconjurat de crocodili fiindca fugise de acasa de disperare, am ajuns bodyguard-ul unei tipe cu parinti bogati etc. Prin urmare, nu faceam exact acelasi lucru, intalnind in cea mai mare parte situatii si persoane diferite. Ma si gandeam, Dumnezeule mare, a investit Ubisoft in writing! Am si altceva de facut decat sa alerg dupa collectibles, sa sar in carute cu fan si sa eliberez nu stiu ce zona.

    Numai ca in scurt timp, s-a produs inevitabilul. Dupa ce am iesit din prima zona (eram lvl 5), am primit vreo doua main quest-uri, unul de lvl 20, altul de lvl 38. Inca eram entuziasmat pentru side content (unul sau doua dintre misiunile descrise mai sus s-au intamplat dupa acest moment), asa ca am continuat. In scurt timp, misiunile au inceput sa devina extrem de similare una cu cealalta. Nu toate! Unele, foarte putine la numar, au avut povestioare oarecum distincte si chestii noi. Cu toate astea, si nu exagerez, am avut 4 sau 5 misiuni consecutive in care trebuia sa ma duc intr-o zona a inamicului, sa il eliberez pe unu' dintr-o cusca si sa plec. Una dupa alta, acelasi lucru. Cand nu e asta, e du-te si omoara-l pe X. Aproape dupa fiecare misiune principala (misiuni care sunt OK, toata pledoaria asta e despre side quests), primesc o alta pentru care am nevoie de lvl mai mare. Iarasi cu quest-urile de doi lei. Iarasi du-te si salveaza-l pe ala, omoara-l pe ala ca sa faci lvl, sa poti face story-u'.

    Daca asta nu e grind... Vreti sa imi spuneti ca Odyssey e diferit? Pot sa zbor prin quest-u' principal fara sa ma ating de "obiective secundare"? Am jucat toata seria, de la primul pana la Origins si ma indoiesc profund ca cel nou e mult diferit de precedentul. Daca nu l-am jucat, nu inseamna ca nu am urmarit review-uri sau ca am nevoie de hands-on experience ca sa imi dau seama despre ce e vorba. Mai ales ca nu e un produs complet nou. Si din nou... TIME SAVERS! La 60$ in single-player, tata, Time Savers! "Nu, pai nu l-ai jucat." Oare chiar am nevoie sa il joc sa imi fac o parere? Nu ma refer la grind in sensul traditional al cuvantului (Destiny), ci la grind-ul specific open world-urilor contemporane, unde ai o poveste de 8 - 10 ore, dupa care 30 - 40 de ore de bulls*it repetitiv. Sigur, aici povestea e mai lunga, dar si zona e mai mare si sunt side quests pe toate gardurile.

    Nu spun ca nu apreciez ce au facut cei de la Ubisoft in ultimii ani. In mod cert, au incercat sa se schimbe in bine. Origins si Odyssey sunt frumoase de numa', au lucrat si la combat, Origins are momente interesante, iar povestea e OK, sunt convins ca si Odyssey are particularitatile lui care il fac deosebit... Dar nu am de gand sa fac aceeasi misiune de 100 de ori numai ca sa spuna Ubisoft ca jocu' lor are 60 de ore.

    TIME SAVERS!

    Ah, da, si o ultima chestie. Daca tot baga milioane in grafica aia senzationala, poate nu ar fi rau sa umble un pic si la voice acting si sa angajeze niste persoane care nu recita dialogul ala parca la misto.

  20. #160 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Cred ca nu stiti ce inseamna grindfest.
    As vrea sa imi explice si mie cineva de ce nu am avut nevoie sa grindez EVER in joc si totusi sa fiu mereu egal sau cu 1 lvl peste recomandarea zonei din main storyline. Ce mama naibii grindati? Va invit la niste Destiny sa vedeti ce inseamna

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
    Poate ca tie iti plac "side quest-urile" din AC atat de mult incat le-ai facut pana sa termini cu critical path-ul jocului. Poate de-aia nu a fost nevoie sa faci grind.
    Crede-ma ca am jucat la jrpg-uri de mi s-a acrit dar in nici unul nu am dat de continut atat de monoton si repetitiv ca in Origins, iar Odyssey pe langa dialog choices, combat naval si bataliile alea nu pare ca a introdus mare branza. Rapsunsul e valabil si pt Mishy. Nu tre' sa fii un geniu sa-ti dai seama cum merge treaba cu jocurile Ubi. Ai jucat un AC, le-ai jucat pe toate, crede-ma. In afara de asta ultimul, chiar le-am dat o sansa cu fiecare joc in parte si nici unul nu m-a dat pe spate. Consider ca sunt un consumator inteligent si nu tre' sa cumpar fiecare joc dintr-o serie ca sa-mi pot exprima o opinie. E fumata treaba asta, mai ales in cazul lor. Daca era vorba de oricare alt joc, poate ma abtineam cu prejudecatile dar aici stiu cum merge treaba.

    Toata lumea a laudat Origins pt cat de mult s-a debarasat de cliseele francizei, dar cand am pus mana sa-l butonez, ce sa vezi? Aceleasi forturi din FC, aceleasi turnuri de sincronizat, totul dumbed-down si fara flavour-ul de social stealth pe care l-am indragit de la primul joc.

    Uite si un review cu care sunt de acord

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 14 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts