Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 46

Thread: RAGE 2

  1. #1 SP
    Member maudrunk5's Avatar

    RAGE 2

    Attached Images Attached Images rsz_1untitled.png

  2. #2 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Cam foarte cringe trailerul. Astept gameplay-ul de maine

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si iar facem trailer pentru trailer...whoopty doo...

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bai ce carcotasi ati devenit! Enjoy it guys... arata funny, crazy, flashy, gory (is that even a word?)... We keep hating stuff... and then we die*.






    *but sometimes we keep on living

  5. #5 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Bai ce carcotasi ati devenit! Enjoy it guys... arata funny, crazy, flashy, gory (is that even a word?)... We keep hating stuff... and then we die*.

    *but sometimes we keep on living
    Nu crezi ca “hate” e un cuvant cam puternic? Pur si simplu nu e pe gustul meu acest trailer. Mi se pare ca incearca prea tare sa fie cool, crazy, random dar e jenant.
    Vorba aia: different strokes for different folks.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E un teaser. Scopul sau e sa atraga atentia... ceea ce cred ca a facut cu brio. Gameplay and stuff, s-ar putea sa vedem la E3.

    Stiu ca si nevasta-mea ma corecteaza la faza cu hate (mai ales cand spun ca urasc ceva)... dar nu, nu e prea puternic. E pur si simplu un curent pe care-l vad in ultima vreme mai peste tot (nu e doar la romani). Din ce in ce mai multi nu vad decat partea goala a paharului, si e pacat. Adica, pe vremurile "bune", cand aparea ceva de genul acesta, se forma un super hype, se discuta despre cat de cool e personajul x, ce se asteapta de la joc pe baza chiar si a unei singure amarate de imagini, eram happy doar si pentru simplul motiv ca a fost anuntat jocul. These days, dupa un astfel de teaser, ti-e si frica sa mai citesti comentariile.

    Corect... gusturile nu se discuta. Insa numai faptul ca ai postat in threadul jocului respectiv, si asta inseamna ca totusi nu iti este indiferent titlul. So, be positive! Poate chiar va fi un super joc!

    Acum, ca analiza pe "trailer"... ma intreb daca nu cumva oamenii lucreaza si la un film, ceva... pentru ca nu cred ca au investit atat de multe resurse doar pentru o prezentare de caractere ale unui joc. Unui MadMax cu monstrii eu unul nu i-as spune nu!

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai cam asta o sa fie, cred. Din ce am citit, chiar echipa care a lucrat la Mad Max, lucreaza si aici.

    Cat de gameplay, ar trebui sa vedem azi.

    Eu am intrat tocmai pentru ca mi-a placut primul joc, dar aici pare o combinatie cu Borderlands, ceea ce nu pot spune ca-mi place.

    Ideea este ca nu-mi place noua strategie de marketing care a inflorit in ultimii ani. Facem un teaser la un teaser mai mare, care anunta un trailer CGI care anunta un gameplay in 6 luni pentru a prezenta un joc care o sa apara in 2-3 ani...

  8. #8 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Razvan are dreptate. Curentul asta din ultima vreme cu announcement la announcement si teaser la teaser e prea de tot.

    Da, Monky, ai dreptate; am intrat in topic pt ca primul mi-a placut din mai multe puncte de vedere. Shooting-ul a fost blana (Id software totusi), driving-ul n-a fost rau si grafica era buna pt vremea respectiva, plus ca nu erau prea multe jocuri pe tema post-apocaliptica pe vremea aia.

    Inteleg totodata de ce e cum e trailer-ul, tre sa atraga cat mai multi cumparatori si asta e curentul in ziua de azi (crazy-random-cool) doar ca la mine a avut un efect invers.

    Stiu ca vom vedea azi gameplay si totul va fi in regula mai ales ca s-au aliat cu Avalanche pt un open-world mai bine structurat. Sunt convins ca jocul va fi bun.

    Referitor la hatereala, ai dreptate intr-o oarecare masura. Eu am zis ca e cringe-worthy trailerul pt ca asta a fost sentimentul pe care mi l-a provocat.

    Vad si eu pe alte forumuri totusi cum toate lucrurile sunt disecate la maxim si totul e pus la indoiala, lucru care ma enerveaza si pe mine. De exemplu ultimul trailer RDR2 (joc pt care sunt f. entuziasmat ca sa nu zic hyped) n-a fost primit tocmai bine pe ResetEra si majoriatea a sarit la "gatul" jocului. La fel si cu Days Gone.

    Trebuie totusi sa intelegem ca oamenii nu se mai pot bucura la orice chestie si vor ca totul sa fie perfect sau WOW. Nu ma incadrez in categoria asta dar totusi, nu toata lumea a plecat cu gaming-ul de la ZX spectrum sau atari.

  9. #9 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Daca echipa care a lucrat la Mad Max lucreaza si la jocul asta, singurul lucru pe care mi-l doresc e sa limiteze numarul de activitati absolut identice pe care le ai de facut. Desi mi-a placut Mad Max la inceput, iar unele activitati erau chiar interesante, grind-ul ala chinuitor concretizat intr-un numar imens de obiective tampite m-a facut sa renunt la el dupa 5 ore.

  10. #10 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu arata deloc rau si pare cel putin la fel de fun ca Far Cry 5.

  12. #12 SP
    Member clovnusor's Avatar
    That's more like it.
    Arata bine. Acum sunt in impas ca nu stiu daca sa pun mana pe MadMax la reducere for fun, sau sa astept Rage 2 pt doza de actiune distopiana

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, ati vazut ce repede s-a rezolvat? Si eu care spuneam ca vedem extra stuff la E3.
    Arata bine. Me like it!

  14. #14 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    That's more like it.
    Arata bine. Acum sunt in impas ca nu stiu daca sa pun mana pe MadMax la reducere for fun, sau sa astept Rage 2 pt doza de actiune distopiana
    pai a fost gratis la PS PLUS

  15. #15 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Si totusi apar 3 studiouri mari ce lucreaza pt jocul asta, hmm, ar trebui sa iasa bine ma gandesc.

  16. #16 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by westy9009 View Post
    pai a fost gratis la PS PLUS
    probabil dar nu mai platesc abonament la PS Plus ca mi se rupe de multiplayer si nu-i vad rostul. oricum e ieftin sh dar era vorba sa nu ma plictisesc de tematica si decorul post apocaliptic pana apare Rage 2.

    Au mai invatat cate ceva Avalanche in materie de open-worlduri si impreuna cu shooting-ul ID software prevad ca o sa fie ceva f. tare. Imi cam place revival-ul asta de shootere; Doom, Wolfenstein si acum Rage2... maine, poimaine astept si Quake-ul

  17. #17 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar


    https://www.dualshockers.com/rage-2-...uxe-announced/

    Today, following the gameplay reveal at Bethesda’s press conference from E3 2018, the publisher announced two special editions for Rage 2.

    First of all, we get a Collector’s Edition priced at $119.99. It comes in a special box and it includes a Ruckus the Chrusher Talking Head, a collector’s poster, a SteelBook, the Rise of the Ghosts expansion, the Doom BFG super weapon, Nicholas Raine’s armor and settler pistol, the Mutant Monster truck skin, the Wasteland Wizard cheat codes, a Battle Standard, and the Cult of the Death God exclusive mission.

    The Deluxe Edition comes with everything mentioned above besides the physical goodies, replaced by a progress booster. It costs $79.99.

    On top of the editions, we also get to see some really lovely artwork, directly from Bethesda.

    You can check everything out in the gallery below.

    Rage 2 will release come for PC, Xbox One, and PS4 in Spring 2019. The game, including its Collector’s Edition, can already be pre-ordered on Amazon.
    Attached Images Attached Images rage2_digitaldeluxead_us_1528477273.jpg rage2_collectorseditionvanity_us_1528476288.jpg

  18. #18 SP
    Member Otman's Avatar
    Cat de bine arata...

    Mie mi-a placut Mad Max enorm, asta combina Mad Max cu gunplay-ul din Doom + open world......HELL YEAH.

  19. #19 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pare fun !

  20. #20 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    ^ exact, nu imi aduc aminte de primul RAGE dar RAGE 2 imi aduce aminte de Bulletstorm care a fost distractiv.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Rage By Nash in forum Console Club
    Replies: 217 Last Post: 14-05-2018, 18:23
  2. Rage By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 10-10-2011, 22:32
  3. RAGE Videos By Bobby in forum Videos
    Replies: 25 Last Post: 11-08-2011, 19:57
  4. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 20:19
  5. Rage amanat pe Octombrie By Chris in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-06-2011, 11:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts