Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Unreal Engine Demo

1. #1 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar

Unreal Engine Demo

Si-au indeplinit asteptarile?

Unreal 1 demo - 1996

Unreal 2 demo - 2000

Unreal 3 demo - 2011 (as fi fost splendid daca se facea jocul asta)

Unreal 4 demo - 2012

Unreal 5 demo - 2020
    Attached Images Attached Images 2015-07-02-image-25.jpg

2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce jump de la 2 la 3, a fost incredibil leap-ul ala. Oricum, toate s-au adeverit, deci ma astept in vreo 2-3 ani sa vedem jocuri similare demo-ului de mai sus

3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa e, toate s-au adeverit, dar nu in jocuri facute cu Unreal Engine. Daca luam la puricat UE4 din video de mai sus, eu nu am vazut joc facut cu UE care sa aibe particulele alea sau multe alte detalii de acolo, ci jocuri facute in alte engine-uri.

4. #4 SP
    Hai ma ca sunt multe jocuri care arata demential facute in UE4, gen Godfall, Sea of Thieves, Jedi Fallen Order sau Kingdom Hearts III. E foarte versatil. Si chiar si-asa, eu abia astept sa se adevereasca si ce au aratat in UE5, chit ca e in UE sau nu

5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa e, uitasem complet de Kingdom Hearts 3. Dar nu cred ca se pune daca fac si ei dupa ce scot altii jocuri in alte engine-uri

6. #6 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sigur ca existe motoare mai bune, dar UE e gratis. Degeaba scoate Naughty Dog o minunatie de joc cu motorul lor grafic daca eu nu am acces la el.

7. #7 SP
    I mean, nu e vina celor de la Epic, ci a celor care folosesc engine-ul. Ei ti-l ofera, treaba ta ce faci cu el. Uita-te la Escape from Tarkov, e facut in Unity, desi n-ai zice la cat de bine arata . Plus ca deja cand vorbim de engine-uri in house, vorbim de situatia in care firma care face jocul face si engine-ul, normal ca iese alta treaba cand ai inginerii aproape. Dar in rest, ce ai? UE, Unity, si Cryengine...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.