Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 109

Thread: Black Friday 2020

  1. #41 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Ba, mie sa-mi dai cratita-napoi!

  2. #42 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Au mai facut un update la promotiile de pe eMag. Sper sa nu se concentreze numai pe produse entry level, sunt convins ca sunt foarte multe persoane care vor cumpara acel telefon de 200 lei de ex... dar eu sper si la reduceri cat de cat ok si pentru produsele mai scumpicele.
    Attached Images Attached Images blackfriday_emag_2020_preview.jpg

  3. #43 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Blackfriday-ul asta in Romania este o bataie de joc. Lichidari de stoc si atat.

    Eu nu ma mai entuziasmez deloc, e o zi ca oricare alta. Mai ales de cand am observat practica tuturor, umflatul de preturi cu cateva zile/saptamani inainte si apoi BOOM, mari reduceri de BF


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    @JohnnyUSA: sa stii ca nu toti fac asta, ci doar cei "mari" (sau mai bine zis "smecheri"). Distribuitorii directi (cei care primesc preturile de BF direct de la producatori), chiar incearca. Insa, de obicei la produse "de nisa". Uite, eu pot sa-ti dau exemplu de distribuitor de lanterne (olightstore.ro). Sau de distribuitor de multitools (leatherman.ro). Sau pot sa-ti spun ca oamenii de la dualstore.ro au primit produse special pentru Black Friday (cu preturile cele mai mici de pana acum). Cei care au BlackFriday de cate o luna, e clar ca nu au cum sa sustina asa ceva... si printre 2-3 produse cu pret bun, arunca si alte cateva sute cu preturi "scazute" brusc (dupa ce tocmai au crescut). E si asta o tehnica, prinzi omul cu un produs cu pret bun, care zice "daca tot sunt aici, hai sa iau si din celalalt, ca ia ute ce discount are". Nu mai sta sa compare preturi... si baga comanda. Au vazut ca le-a mers ani buni, de ce s-ar opri acum?

  5. #45 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu contest. Dar am cautat de obicei pe la cei mari ceea ce ma interesa si a fost o totala bataie de joc. Preturi mai bune in decursul anului decat de BF eu fiind interesat numai de produse IT&C.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #46 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu am mai găsit OLED de la LG la 4500 de lei în nicio zi de la ultimul BF până în prezent. Există și oferte bune, chiar și la magazinele mari precum eMag, trebuie doar sa știi unde sa cauți.

  7. #47 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Espiritus: acolo eMag nu are aproape niciun merit. Importatorul si distribuitorul LG e cel care a venit cu pret bun de BF. De fapt, probabil nici el... preturile sunt venit mai de sus, de la LG. La urma urmei, asta trebuia sa fie Black Friday: momentul in care marii producatori sa scape de stocurile vechi.

  8. #48 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Total de acord, numai ca in purul spirit romanesc, hai sa umflam noi preturile, sa ne iasa de-o excursie ca... romanu’ e oaie si se lasa prada usor numai la auzul cuvantului “REDUCERE”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este absolut normal. Este un business care nu poate sa piarda bani. Daca au reduceri mari sau mici, acestea vin direct de la furnizori, cu tot cu cresterile de pret aferente initial.

  10. #50 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu spune nimeni sa se piarda bani. As fi tampit sa am pretentia asta. Culmea este ca ei fac mai multi bani decat in restul anului ceea ce frizeaza insasi ideea de Black Friday sau... cel putin, ceea ce inteleg eu prin Black Friday. Marketing mincinos si atat.

    Bine, oricum asta este insasi definitia Marketingului, sa minti frumos


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #51 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine ma distreaza ca dupa ce o sa se laude ca au vandut intr-o zi cat in restul anului, o sa dea niste cifre mirobolante, iar la final de luna si de an, ghici ce... impozite pe profit 0 (sau pe-aproape, sa "nu bata la ochi"), pentru ca de fapt ei au iesit pe "pierdere".

  12. #52 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Evident


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A început BlackFriday-ul pe f64.ro.

  14. #54 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Oare emag va baga din nou anumite reduceri bf cateva minute joi seara?

    Si in we va aplica o buna strategie de marketing: o parte din produse vor fi din nou la reducere, dar bineinteles cu un discount normal, poate chiar mai mic decat alte preturi de peste an.
    Va sfatuiesc sa va abtineti de la astfel de cumparaturi de we, chiar daca prima reactie impulsiva va zice altfel.

    ---------- Post added 12-11-2020 at 11:17 ----------

    Si cei de la https://www.beicevrei.ro/ vor avea ceva reduceri vineri.

    ---------- Post added 12-11-2020 at 11:49 ----------

    Ca tot se vorbea de oale si alte cele >> https://www.kitchenshop.ro//black-friday-2020

  15. #55 SP
    Member Aliosa's Avatar
    As vrea sa imi cumpăr o bicicletă sa ma plimb prin oraș (București, parc IOR). Și eventual să merg până la serviciu. Asa ca daca vedeți vreo ofertă bună, va rog sa postati aici. Mulțumesc!

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    surd_cipri: ti-am sters postul din motive evidente. Hai sa incercam sa nu mai dam link-uri la profitshare-urile altora. Merci!

  17. #57 SP
    Member Hazer's Avatar
    Vreo șansă să apară catalogul cu oferte pentru eMag în seara asta?

  18. #58 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Va trebui sa asteptam ca sa vedem. Posibil, ca in fiecare an, sa puna mana pe el acel bloger renumit pentru trafic si profit cat pt 1 an

  19. #59 SP
    Member eastbason's Avatar
    Cred ca oferta o sa fie foarta slaba anul asta. O sa avem oare ceva console la oferta sau jocuri? In oferta de la emag sunt numai maruntisuri....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #60 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Xbox One Slim 1 Tb - 599,99 lei la Emag, doar asta am văzut momentan.

    ---------- Post added 12-11-2020 at 19:33 ----------

    LG OLED 55BX 3,999 lei tot la Emag

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2017 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 08-12-2017, 12:00
  2. Black Friday 2016 By cimaron in forum Console Club
    Replies: 365 Last Post: 26-11-2016, 05:36
  3. Black Friday 2015 By Prototype93D in forum Console Club
    Replies: 632 Last Post: 06-02-2016, 18:20
  4. Black Friday 2014 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 610 Last Post: 05-12-2014, 23:53
  5. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts