Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 32 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 ... LastLast
Results 541 to 560 of 632

Thread: LA Noire

  1. #541 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Superb jocul! Recomand sa va limitati la un caz pe zi. Are cineva idee cum pot afla la ce cazuri am avut 5 stars? Missing cars? Missing side-cases? Nu am gasit prin meniu...
    Rockstar Games Social Club Home Page

    Iti faci cont (daca nu ai deja), link gamertag si o sa ai toate informatiile de care ai nevoie: cases, newspapers, cars etc. Informatiile sunt foarte detaliate.

    ---------- Post added 21-06-2011 at 03:22 PM ----------

    Quote Originally Posted by TheKingOfHate™ View Post
    Nu-mi place jocul deloc, in afara de animatia fetei nu ma impresioneaza cu nimic, grafica de sega 32X, penibil, l-am scos la vanzare, in caz ca e cineva interesat ( xbox )
    Esti prea mic sa intelegi jocuri de genul asta. Rezuma-te la Duke Nukem ...

  2. #542 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sincer sa fiu nici pe mine nu m-a impresionat foarte tare. Nu stiu cata relevanta are grafica, dar au fost foarte multe glitch-uri si texture pop-in. Jocul nu mi se pare la fel de finisat ca RDR de exemplu, nici macar cat GTA IV.
    Ideea de joc e foarte interesanta si te face sa continui. Eu cel putin am jucat vreo 6-7 ore consecutive pentru ca nu ma puteam opri. Ma deranjeaza problemele tehnice dar jocul e bun. Nu e insa atat de bun incat sa ma faca sa trec peste toate problemele astea si sa mi se para neimportante.

  3. #543 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Eu nu stiu ce tot vorbiti voi de grafica. L-am jucat alb-negru si cu muzica la maxim.
    Atmosfera aia a anilor 40' este fantastica, incepand cu masinile, imbracamintea, muzica si terminand cu afisele si reclamele publicitare.
    Sau poate sunt eu mai de vreme veche.

  4. #544 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    L-am jucat alb-negru si cu muzica la maxim.
    Da... probabil e vina mea ca nu l-am jucat asa cum trebuie, alb-negru... Pune jocul asta cap la cap cu RDR si GTA 4 si o sa vezi diferentele grafice.

  5. #545 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu vad jocul asta exact ca pe Assassin's Creed 1. Cu un potential imens, care poate sa apara in viitor. Nu s-a mai incercat un asemenea joc si normal ca are unele probleme. Baietii de la Rockstar sunt baieti destepti si sunt convins ca urmatorul joc din serie o sa fie cu mult peste acesta.

  6. #546 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    PE mine m-a impresionat fidelitatea locatiilor, asa cum erau atunci. Spre deosebire de RDR, unde imaginatia e la mana lor, aici au facut totul asa cum era atunc i, mie mi se pare asta fantastic, si o munca de laudat.Are glitchurile lui, e drept, dar atmosfera, fideliatea locatiilor, facila motion capture plus faptul ca te face sa gandesti putin la acele interviuri, eu il pun sus in lista mea...De asemenea, de acord cu userii de mai sus care fac o paralela cu Assasin`s Creed.

  7. #547 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Mie jocul asta imi aduce aminte de Police Quest-ul din alte vremuri, este o aventura foarte atmosferica. Partea cu plimbatul prin oras in stil mafiot Niko Bellic nu pot s-o vad decat ca un bonus al povestii principale. Glitch-uri n-am intalnit pana acum, nici texture pop-ins. Intr-adevar, este loc de mai bine, dar, sa fim sinceri, intotdeauna este loc de mai bine. Sper ca Rockstar sa foloseasca de acum incolo tehnologia de motion capture din LA Noire pentru ca aduce un plus de realism si de adancime personajelor.

    Cei care se uita doar la grafica rateaza esentialul acestui joc.

  8. #548 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Agreed, mai ales cu ultimul paragraf din ceea ce a zis GreyhounD .

    Din punctul meu de vedere din nou povestea este la inaltime in productia celor de la Rockstar. Macar ca sa vezi ce se intampla la final si tot trebuie terminat jocul. Ca are problemele lui si ca e oarecum limitat la firul povestii este altceva, dar are cateva elemente care il fac extrem de atragator. Cat
    despre atmosfera, rar am mai vazut un joc care sa isi faca treaba la fel de bine.

  9. #549 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Spre deosebire de RDR, unde imaginatia e la mana lor, aici au facut totul asa cum era atunc i, mie mi se pare asta fantastic, si o munca de laudat.
    ce legatura are cu RDR?

    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Sper ca Rockstar sa foloseasca de acum incolo tehnologia de motion capture din LA Noire pentru ca aduce un plus de realism si de adancime personajelor.
    multi uita o chestie...
    faza ca e produs de Team Bondi (Team Bondi - Wikipedia, the free encyclopedia) si doar DISTRIBUIT de catre Rockstar.
    ma indoiesc ca Rockstar are patentul asupra acelei tehnologii de motion capturing...

  10. #550 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    multi uita o chestie...
    faza ca e produs de Team Bondi (Team Bondi - Wikipedia, the free encyclopedia) si doar DISTRIBUIT de catre Rockstar.
    ma indoiesc ca Rockstar are patentul asupra acelei tehnologii de motion capturing...
    Semantica, reformulez: sper ca Rockstar sa ii puna pe Team Bondi sa le produca jocuri care folosesc tehnologia de motion capture din LA Noire[...]
    E ok asa sau trebuie sa fim mai catolici decat papa?
    Oricum engine-ul jocului, care include si motion capture-ul, pare imprumutat de la GTA. Stiu ca este produs de ei in-house dar, in opinia mea, in mod sigur au fost ajutati la development si de catre Rockstar. Oricum, ce-i al lor e al lor, din punctul asta de vedere jocul este destul de departe.

  11. #551 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    ce legatura are cu RDR?
    Citeste prima mea propozitie.

  12. #552 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Citeste prima mea propozitie.
    Probabil a vrut sa puncteze ca Rockstar nu are nimic de-a face cu productia LA Noire, de aici i s-a parut probabil comparatia cu RDR deplasata.

  13. #553 SP
    Member anes's Avatar

  14. #554 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi-am luat ieri DLC-ul Nicholson Electroplating Arson Case si am reusit sa ma "blochez" la o chestie. Cine il are si il joaca, plz PM me.

    Mi se pare cam ciudata faza cu DLC-urile bagate in povestea principala, mai exact fatul ca intr-un fel sau altu, aduci "parti" noi in povestea deja terminata, mai ales cand...


  15. #555 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Da !!! Pana la urma e un lucru bun ca nu l-am terminat si l-am vandut pe cel de Xbox360. Dar m-ar fi bucurat mai tare Red Dead Redemption pentru PC...

  16. #556 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Deci il cumperi pe pc ?tare nehotarat esti....

  17. #557 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Il cumpar pentru PC daca grafica va fi mai buna, daca vor face o portare 'ieftina' ca cum au facut cu GTA IV, I'll pass.

  18. #558 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Puteam sa pariez ca urmeaza discutii legate de grafica ..adevarul este ca prin asta trebuie sa se remarce un joc ca LA Noire...si nu prin gameplay-ul original si inovativ..

  19. #559 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Bun discutie incheiata. Oare au ceva de-a face cei de la Bondi cu acest lucru ?Adica de Red Dead am inteles ca e facut de Rockstar,insa La Noire nu

  20. #560 SP
    Junior Member wyhay97's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 32 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts