Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 121 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 2402

Thread: Mortal Kombat

  1. #41 SP
    Senior Member siNcE's Avatar


    Amintiri..

    Ceva de ce mi-am adus aminte:


  2. #42 SP
    Member Ares's Avatar
    nu fi nashpa , sper ca ai inteles ce am vrut sa-i explic

    ---------- Post added 13-06-2010 at 06:18 PM ----------

    brusc mi s-a facut un chef teribil de "emca"

  3. #43 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Fi atent aici ceva tare de tot. L-am gasit acum prin filmulete mai vechi:




  4. #44 SP
    Member Ares's Avatar
    marfa

    ---------- Post added 13-06-2010 at 08:04 PM ----------

    btw...in filmuletul cu kabal mai trebuia sa traga odata ptr 10 hits , spate spate pumn sus

  5. #45 SP
    Member adio's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    E binevenita revenirea la perspectiva 2D, sper sa mai lucreze totusi la sistemul de lupta, sa nu fie la fel de simplut ca in MK vs DC.. Si sper sa fie toata lista de luptatori, ca in MK Armageddon. Oricum, looks like a buy for me.
    Am si eu o intrebare de n00b :"> Dupa ce va dati seama ca asta e 2D? Adica, stiu conceptul de 2D dar mie nu-mi prea pare...

  6. #46 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by adio View Post
    Am si eu o intrebare de n00b :"> Dupa ce va dati seama ca asta e 2D? Adica, stiu conceptul de 2D dar mie nu-mi prea pare...
    The trailer for the new Mortal Kombat game shows a true return to form, with 2D battles, tag-team fighting, gory inside-look combos, and fatalities so cruel you'll be crossing your legs with sympathy pains. This is the Mortal Kombat fans have been craving. No complicated 3D camera. No toned-down violence to cater to the teen crowd. Just 1-on-1 fighting with the sort of brutal violence that drew fans to the series in the first place.
    I especially like the inside-look combo that occurs towards the end of the trailer, peeling back layers of flesh and muscle to show the impact of hits directly on the bones. It's nasty and satisfying at the same time.
    We'll just try not to think about the fact that Kung Lao is now wearing a hat covered in Sub-Zero's testicle blood.


    Plus ca se vede din trailer ca este fighting in line 2d.

  7. #47 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Grafica e 3D, dar perspectiva e 2D, te poti misca doar in planul ecranului (poti merge doar in stanga-dreapta pe ecran, nu mai poti face pasul in lateral).

  8. #48 SP
    Senior Member siNcE's Avatar


    Pentru cine este curios ce urma sa se intample la fatalitatea lui Kung Lao din trailerul de la noul MK:


  9. #49 SP
    Junior Member FujiRepede's Avatar
    Old friends ready.
    Console & gamepads ready.
    Wainting for game
    Pana atunci ... mai retraiesc din serile de alta data (mai am vreo 3-4 meciuri da nu le-am uplodat):


  10. #50 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  11. #51 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nebunie curata. Asta da REBOOT la seria Mortal Kombat.

  12. #52 SP
    Member L0G1X's Avatar
    E3 2010: Mortal Kombat Preview @ IGN.com
    We play the new Mortal Kombat and have a chat with series co-creator Ed Boon.

    Welcome back to the golden age of Mortal Kombat. Taking its cues from the first three classic Mortal Kombat games, the new title is at once a homage to the earliest games in the series, but also progressive in just the right places. The team listened to what the fans were asking for, in short, and is set to deliver a memorable new entry.

    We're talking brutal fights with ridiculously over-the-top fatalities, classic characters and stages, and game mechanics that look and feel like Mortal Kombat, but are more varied and a whole lot less canned.

  13. #53 SP
    Member cyrax's Avatar
    Jocul este inca in development. Va fi lansat in primvara lui 2011 ; cu siguranta mai sunt multe de pus la punct. Ed Boon a afirmat ca va avea un gameplay "deep" pt. veteranii seriei insa va fi accesibil si noilor veniti. Povestea are loc dupa evenimentele din armageddon dar va avea multe intoarceri in timp ( mk 1 2 3 ) - de ex. in mk9 lupta dintre raiden si shao kahn de la inceputul trailerului urmeaza a fi pierduta de catre raiden iar cand shao kahn se pregateste sa i aplice lovitura de gratie PAUSE ! - nenea raiden isi trimite lui insisi un mesaj in trecut sa-si corecteze greselile pe care le-a facut pentru a impedica evenimentele din armageddon.
    Cat despre rooster Boon a spus ca vor fi in jur de 25-30 de caractere. ( despre personaje noi nu s-a pomenit nimic) la E3 in demo apar 8 personaje playable ( cele din trailer+ SCORPION)
    Jocul va dispune de "3 level bars" .
    Primul level iti permite sa folosesti puterile luptatorilor intr-un mod mai puternic ; prin simpla apasare a butonului BLOCK in timpul executarii miscarii. De ex. sub zero ingheata podeaua pe o arie mica. folosind level bar-ul va ingheta toata podeaua s.a.
    Al doilea level bar iti va permite sa folosesti BREAKER-ele , care au fost prezente in MK Deception daca nu ma insel si iti permit sa intrerupi combo-ul adversarului.
    Al treilea level bar iti va oferi posibilitatea sa folosesti asa numitele X-ray moves , aceste atacuri fiind foarte devastatoare (dupa cum vedeti si in trailer) in unele cazuri poate lua aproape jumatate din life bar =_=. De ex. Reptile iti baga cu grija si cu atentie doua degete in ochi , iti intoarce gatul in slow motion urmat de un uppercut direct in cutia toracica facandu ti praf coastele >.
    In ceea ce priveste combo-urile, ele nu vor fi ca in mk 3 , acel dial-a-combo system daca va mai aduceti aminte . Gameplay ul te va lasa sa ti creezi combo-urile ; s-a spus ca timingul va fi suficient ca tu sa inglobezi in combo-ul executat special move-urile tale preferate...sounds kool.
    Cat despre fatalitati - vor fi gory > - Reptile iti va deschide gura in care va vomita cu acid dupa care iti va face o gaura in stomac si va scoate tacticos intestinele. Sunt sanse mari sa NU fie prezente babalitatile friendship-urile deoarece cei de la Netherrealm Studio vor sa realizeze cel mai serios MK de pana acum.

  14. #54 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by FujiRepede View Post
    Old friends ready.
    Console & gamepads ready.
    Wainting for game
    Pana atunci ... mai retraiesc din serile de alta data (mai am vreo 3-4 meciuri da nu le-am uplodat):

    YouTube - REAL MORTAL KOMBAT PRO`s in action
    Poate era mai bine daca cenzurai si tu putin acel video.

  15. #55 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by cyrax View Post
    Jocul este inca in development. Va fi lansat in primvara lui 2011 ; cu siguranta mai sunt multe de pus la punct. Ed Boon a afirmat ca va avea un gameplay "deep" pt. veteranii seriei insa va fi accesibil si noilor veniti. Povestea are loc dupa evenimentele din armageddon dar va avea multe intoarceri in timp ( mk 1 2 3 ) - de ex. in mk9 lupta dintre raiden si shao kahn de la inceputul trailerului urmeaza a fi pierduta de catre raiden iar cand shao kahn se pregateste sa i aplice lovitura de gratie PAUSE ! - nenea raiden isi trimite lui insisi un mesaj in trecut sa-si corecteze greselile pe care le-a facut pentru a impedica evenimentele din armageddon.
    Cat despre rooster Boon a spus ca vor fi in jur de 25-30 de caractere. ( despre personaje noi nu s-a pomenit nimic) la E3 in demo apar 8 personaje playable ( cele din trailer+ SCORPION)
    Jocul va dispune de "3 level bars" .
    Primul level iti permite sa folosesti puterile luptatorilor intr-un mod mai puternic ; prin simpla apasare a butonului BLOCK in timpul executarii miscarii. De ex. sub zero ingheata podeaua pe o arie mica. folosind level bar-ul va ingheta toata podeaua s.a.
    Al doilea level bar iti va permite sa folosesti BREAKER-ele , care au fost prezente in MK Deception daca nu ma insel si iti permit sa intrerupi combo-ul adversarului.
    Al treilea level bar iti va oferi posibilitatea sa folosesti asa numitele X-ray moves , aceste atacuri fiind foarte devastatoare (dupa cum vedeti si in trailer) in unele cazuri poate lua aproape jumatate din life bar =_=. De ex. Reptile iti baga cu grija si cu atentie doua degete in ochi , iti intoarce gatul in slow motion urmat de un uppercut direct in cutia toracica facandu ti praf coastele >.
    In ceea ce priveste combo-urile, ele nu vor fi ca in mk 3 , acel dial-a-combo system daca va mai aduceti aminte . Gameplay ul te va lasa sa ti creezi combo-urile ; s-a spus ca timingul va fi suficient ca tu sa inglobezi in combo-ul executat special move-urile tale preferate...sounds kool.
    Cat despre fatalitati - vor fi gory > - Reptile iti va deschide gura in care va vomita cu acid dupa care iti va face o gaura in stomac si va scoate tacticos intestinele. Sunt sanse mari sa NU fie prezente babalitatile friendship-urile deoarece cei de la Netherrealm Studio vor sa realizeze cel mai serios MK de pana acum.
    De unde stii ce am subliniat mai sus?! Restul am citit si noi in wildgunmen ca doar a scris cu doua posturi mai sus Killswitch.

  16. #56 SP
    Member cyrax's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    De unde stii ce am subliniat mai sus?! Restul am citit si noi in wildgunmen ca doar a scris cu doua posturi mai sus Killswitch.
    Interviu cu Ed Boon

  17. #57 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Bun am inteles asta, dar vreau sursa sa citim si noi.

  18. #58 SP
    Member andreivladp's Avatar
    sincer nu-mi surade ideea de dlc cu personaje si fatalitati...sa fie totul on disc...in rest sa bage ce vor dlc...

  19. #59 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by andreivladp View Post
    sincer nu-mi surade ideea de dlc cu personaje si fatalitati...sa fie totul on disc...in rest sa bage ce vor dlc...
    ??? (unde ai auzit asa ceva)

  20. #60 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    ??? (unde ai auzit asa ceva)
    "Ed is happy to talk about online, however. "We have very aggressive plans for online. First of all there's the downloadable content. That's a big part of it - we really want to continue to support the game after it comes out with new characters, new backgrounds, new fatalities." - E3 2010: Mortal Kombat Preview - PlayStation 3 Preview at IGN

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 121 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10
  3. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts