Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 110 of 121 FirstFirst ... 10 60 100 108 109 110 111 112 120 ... LastLast
Results 2,181 to 2,200 of 2402

Thread: Mortal Kombat

  1. #2181 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Nu e vorba de bagat in seama, doar ca e usor sa postezi in 1-2 minute si sa ai o discutie despre joc, spre deosebire de sa ajungi acasa si sa ai timp liber de jucat.

    Cel putin eu de exemplu pot posta de la munca, dar nu pot intra sa ma joc. De fapt majoritatea posturilor mele de aici sunt de la munca (atunci cand luam mici pauze nu ca nu imi faceam treaba ). E destul de naspa cu terminarea unui proiect, de exemplu postul asta e primul post de azi pe care il fac de acasa, si asta inainte de culcare pt ca sunt rupt.

    Dupa ce termin cu proiectu asta (din pacate la inceputul lui octombrie) si daca mai ai jocul pana atunci vom juca amandoi.

  2. #2182 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by iori2k9 View Post
    daaaaaaaa,,,,
    am ceva sare pe mine......
    imi da lumea cu IGNORE....FF CIUDAT....
    CRED CA PREA MULT MK JUCAT SI TURNEE CASTIGATE...
    NU DA BINE....NU VREA LUMEA SA SE BAGE CU MINE....
    MA ROG....ASTA E......CRED CA RAMAN SA JOC DE UNUL SINGUR!!!!!
    Online vrei sa ne arati ? no thank you...si acuma am incercat niste meciuri si nu a mers nimic cum trebuia....f**k this

  3. #2183 SP
    Junior Member iori2k9's Avatar
    ciudat ca nu merge online la voi..ma rog jucam si offline mai bine nu ma deranjeaza....

  4. #2184 SP
    Junior Member NosRa's Avatar
    Quote Originally Posted by iori2k9 View Post
    daaaaaaaa,,,,
    am ceva sare pe mine......
    imi da lumea cu IGNORE....FF CIUDAT....
    CRED CA PREA MULT MK JUCAT SI TURNEE CASTIGATE...
    NU DA BINE....NU VREA LUMEA SA SE BAGE CU MINE....
    MA ROG....ASTA E......CRED CA RAMAN SA JOC DE UNUL SINGUR!!!!!
    LOL

    ---------- Post added 07-09-2011 at 06:54 PM ----------

    Anyway , cat despre Cyrax, e adevarat a fost nerfed , dar am ajuns sa joc cu el foarte fluent si am come back cam la tot , treaba cu raiden si Kung Lao , e discutabil , multa lume , foooarte multa lume joaca cu ninja's, multi dintre ei fiind foooarte previzibili. Ermac , Smoke , Scorpion , Noob si Subzero , mai tot stau in baraj asteapta un tele / lift / spear / ceva , sa inceapa un combo care nu-l duce pana la capat. Insa de inceput am inceput sa joc cu Kung Lao , am jucat foarte mult cu el , si vs kung lao cam stiu la ce sa ma astept , nu-i chiar asa de greu , totusi varianta la care pierd cu Cyrax sau Smoke , il iau si eu pe kung lao , si probabil ca voi castiga , desi mis cam satul de el. Mi se pare ca la nivelul de joc online , nu trebuie sa ne stresam prea tare pe win / lose si blabla , have fun aia ii important...

  5. #2185 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by NosRa View Post
    LOL

    ---------- Post added 07-09-2011 at 06:54 PM ----------

    Anyway , cat despre Cyrax, e adevarat a fost nerfed , dar am ajuns sa joc cu el foarte fluent si am come back cam la tot , treaba cu raiden si Kung Lao , e discutabil , multa lume , foooarte multa lume joaca cu ninja's, multi dintre ei fiind foooarte previzibili. Ermac , Smoke , Scorpion , Noob si Subzero , mai tot stau in baraj asteapta un tele / lift / spear / ceva , sa inceapa un combo care nu-l duce pana la capat. Insa de inceput am inceput sa joc cu Kung Lao , am jucat foarte mult cu el , si vs kung lao cam stiu la ce sa ma astept , nu-i chiar asa de greu , totusi varianta la care pierd cu Cyrax sau Smoke , il iau si eu pe kung lao , si probabil ca voi castiga , desi mis cam satul de el. Mi se pare ca la nivelul de joc online , nu trebuie sa ne stresam prea tare pe win / lose si blabla , have fun aia ii important...
    Eu de cand joc MK online inca nu am prins un Scorpion sau Smoke care sa zic ca e bun de ceva, ceea ce ma intristeaza.Sub zero si Ermac, am prins niste meciuri chiar bune.De Noob nu zic nimic...nimeni nu-l stie folosi calumea...cel putin nu jucatorii care i-am prins eu.
    Bine zis la final! it's online, so have fun.

  6. #2186 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    pe mine oare nu ma lasa sa activez codul de la joc care e zona 2 pentru ca am cont de US? tot imi spune ca codul e invalid . Daca as folosi un cont de Ro (care nu e al meu) sa il activez si ar merge, atunci as putea sa joc cu contul meu de US? Nu e ca si cum daca as folosi pe contul x si m-as loga cu contul y dupa aceea, jocul sa mearga numa cu contul x chiar daca folosesc aceeasi consola. nu?

    Majoritatea ma gandesc ca aveti jocul Zona 2 dar aveti si cont de US. nu?

  7. #2187 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    pe mine oare nu ma lasa sa activez codul de la joc care e zona 2 pentru ca am cont de US? tot imi spune ca codul e invalid . Daca as folosi un cont de Ro (care nu e al meu) sa il activez si ar merge, atunci as putea sa joc cu contul meu de US? Nu e ca si cum daca as folosi pe contul x si m-as loga cu contul y dupa aceea, jocul sa mearga numa cu contul x chiar daca folosesc aceeasi consola. nu?

    Majoritatea ma gandesc ca aveti jocul Zona 2 dar aveti si cont de US. nu?
    Fa cont pe UK si bagi codul.Va merge.

  8. #2188 SP
    Junior Member NosRa's Avatar
    Eu pe UK joc tot , inclusiv MK9 , cred ca pe US daca joci online , nu prea prinzi multa lume cand vrei tu sa joci , din cauza fusului orar, CRED... Nu prea conteaza ce zona e jocul , daca faci cont UK , ar trebuii sa mearga , asta daca nu l-ai folosit deja pe un alt cont...

  9. #2189 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Are cienva idee de ce a primit Reptile nerf damage ?

  10. #2190 SP
    Junior Member NosRa's Avatar
    Habar nam , nu joc cu el deloc

  11. #2191 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Din ce am inteles si am observat, pentru ca acele bile care incep combourile sunt foarte safe , foarte greu de evitat , se apleaca sub lovituri cand le da, poate incepe combo din orice, fuga aceea este cred cea mai buna schema din joc, este 95% safe on block vs all the cast, miscari ex foarte bune, overheads,etc.

    In principiu orice deschidere ti-a dat, poate incepe un combo, si daca ramanea vechiul damage de 60% greseai de 2 ori si incasai runda. Not ok. Acum gresesti de 3 ori

  12. #2192 SP
    Junior Member NosRa's Avatar
    Strafe-u ala rapid a lu Reptile ii cam prostie , recovery rapid , plus ca iese din range pt spinu lu kung lao fara enh..... e cam enervant, singuru cu care am incercat contra Reptile la strafe , ii cu smoke , rapid tele dupa strafe , sau enh smoke lift... adevarul e ca pana azi nu prea am dat de multi reptile care stiu ce fac , spam bila bila bila bila bilabila si baraj si acid , si iara bila , numa sa tranteasca un combo , da nu ar ataca altfel si nu ar incerca nimic altceva nici sa ii impusti... parca parca isi mai dau drumu de astazi am prins doar meciuri dinastea la limita limitelor.

  13. #2193 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by NosRa View Post
    Strafe-u ala rapid a lu Reptile ii cam prostie , recovery rapid , plus ca iese din range pt spinu lu kung lao fara enh..... e cam enervant, singuru cu care am incercat contra Reptile la strafe , ii cu smoke , rapid tele dupa strafe , sau enh smoke lift... adevarul e ca pana azi nu prea am dat de multi reptile care stiu ce fac , spam bila bila bila bila bilabila si baraj si acid , si iara bila , numa sa tranteasca un combo , da nu ar ataca altfel si nu ar incerca nimic altceva nici sa ii impusti... parca parca isi mai dau drumu de astazi am prins doar meciuri dinastea la limita limitelor.
    Sa inteleg ca il frecventezi pe Kung Lao Sincer e mai bine joc cu un Reptile care baga un combo decent de vreo 30% decat sa joc cu un Scorpion sau chiar Nightwolf, care "aheeemm" spameaza la greu hell fire si fulgeru' ...you gotta love 'em unblockables

  14. #2194 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by NosRa View Post
    Eu pe UK joc tot , inclusiv MK9 , cred ca pe US daca joci online , nu prea prinzi multa lume cand vrei tu sa joci , din cauza fusului orar, CRED... Nu prea conteaza ce zona e jocul , daca faci cont UK , ar trebuii sa mearga , asta daca nu l-ai folosit deja pe un alt cont...
    Nu conteaza fusul orar, gasesti si pe US destui jucatori la orice joc recent, acolo sunt "orasele care nu dorm niciodata" .

  15. #2195 SP
    Junior Member NosRa's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Sa inteleg ca il frecventezi pe Kung Lao Sincer e mai bine joc cu un Reptile care baga un combo decent de vreo 30% decat sa joc cu un Scorpion sau chiar Nightwolf, care "aheeemm" spameaza la greu hell fire si fulgeru' ...you gotta love 'em unblockables
    Da im placea mult Kung lao , dar m-am cam saturat de el. Si da , recunosc ca sunt cativa care baga niste combos faine cu reptile , si nu numai , majoritatea care isi tin 3 bars pentru Xray, si sta cu 3 bars juma de meci , sunt fail ... majoritatea care folosesc Xrayu sunt cam fail, de cand s-a normalizat damage Xrayului in combo , ii 100% degeaba , adica cu Cyrax fac un combo de 14-16 hits si 55-62% dmg aprox , folosind 2 sau 3 Enh , pe cand daca dau combo cu plasa in Xray , nu ajung nici la 45%... daca dai Xrayu pe curat fara combo , da face dmg normal... dar ma gandesc ca astea sunt chestii care le stiu majoritatea de aici

  16. #2196 SP
    Junior Member PiTbull's Avatar
    Baietii, facem turneu de MK?

  17. #2197 SP
    Junior Member iori2k9's Avatar
    daaaaaaaaaa
    cand cum si unde?????

  18. #2198 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Doar online e posibil, nu toti suntem din Bucuresti.

  19. #2199 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    Quote Originally Posted by PiTbull View Post
    Baietii, facem turneu de MK?
    Campionat de Mortal Kombat 9 o sa fie si la Nijikon (organizat de BATTLEKON), just sayin` ...
    Cei interesati, fiti cu ochii pe topicul ASTA.

  20. #2200 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Am cumparat jocul (din nou|) si sunt gata de antrenament. Cine vrea sa jucam PSN US ID: Laurentziu .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 110 of 121 FirstFirst ... 10 60 100 108 109 110 111 112 120 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10
  3. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts