Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: BATTLEKON la Nijikon 2011 (Bucuresti)

  1. #1 SP
    Member lowlifekane's Avatar

    BATTLEKON la Nijikon 2011 (Bucuresti)




    BATTLEKON va participa si anul acesta la conventia NIJIKON, ajunsa la a V-a editie; aceasta va avea loc pe data de 22-23 octombrie 2011, la Palatul Copiilor din Bucuresti. Standul BATTLEKON va fi prezent si anul acesta in Zona de Gaming, la parter. Echipa va invita sa participati la campionate cu premii, organizate de-a lungul celor 2 zile ale conventiei; campionate de: Tekken 6 [1v1] (PlayStation3), Super Street Fighter 4: Arcade Edition [1v1] (PlayStation3), Marvel vs Capcom 3 [1v1] (PlayStation3) si Mortal Kombat [1v1] (PlayStation3) + alte surprize.



    Programul si regulile, cat si alte informatii legate de stand si de eveniment in general, vor fi postate in curand!
    Pentru mai multe detalii legate de Conventia NIJIKON 2010, fiti cu ochii pe site-ul oficial.
    Pentru intrebari legate de activitatile BATTLEKON, puteti posta aici, sau ne gasiti pe battlekon [at] yahoo.com!





    GET YOUR HYPE ON, si ne auzim in curand!

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Prezent (ca spectator) - dau mai departe lui Ras poate vine și el cu iubita

    Hugs.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by rasdiggle
    I don't think we'll be able to make it to this one. Maybe next year after TTT2 gets released, we can link up and war it out ^^

  4. #4 SP
    Member Mikael's Avatar
    Mvc3 lets gooooo si MK desigur , Tekken pacat ca nu vine Ras era mai fun

  5. #5 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    daca venea iara era undisputed

  6. #6 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    daca venea iara era undisputed
    Vedeam noi. Dupa Otaku mi-am facut temele Anti-Steve .

  7. #7 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    *BUMP* New post: Reguli generale + pentru jocurile respective
    __________________________________________________ __________________________________________________ ___________

    Regulament Battlekon/Otaku Festival 2011 v1.0:
    Reguli GENERALE:
    * Inscrierile se fac de la deschiderea conventiei, pana cu 15 minute inainte de inceperea campionatului respectiv, valabil doar pentru campionatele din ziua respectiva
    * Ordinea meciurilor se face prin tragere la sort de catre organizatori
    * Jucatorii isi pot seta controalele la gamepad dupa preferinte la inceputul primei runde a primului meci (daca e nevoie se va da restart)
    * Apasarea butonului de pauza in timpul rundei se va trata dupa caz
    * Castigatorul unui meci ramane cu acelasi personaj/echipa (pentru Marvel vs Capcom 3) pentru urmatorul meci al setului
    * Cine doreste poate sa vina cu propriul gamepad/arcade stick/tastatura (pentru consola respectiva)


    Tekken 6
    (PlayStation 3)[1v1]

    * 100% viata
    * 3 runde din 5
    * 2 meciuri din 3 ~ Finala se joaca la 3 din 5
    * Runda de 60 secunde
    * Personaje banate: nici unul
    * Selectarea arenei se face random dupa fiecare meci
    * Dubla Eliminare dupa rundele preliminarii
    * In cazul unui rematch, se continua de la scorul anterior pe sistemul normal


    Super Street Fighter 4
    (PlayStation 3)[1v1]
    * 2 runde din 3
    * 2 meciuri din 3 ~ Finala se joaca la 3 din 5
    * Runda de 99 secunde
    * Personaje banate: nici unul
    * Selectarea arenei se face random (nu este nevoie de schimbare dupa primul meci)
    * Dubla Eliminare dupa rundele preliminarii
    * In cazul unui rematch, se continua de la scorul anterior pe sistemul normal
    * Se perminte schimbarea Ultra-urilor intre meciurile din acelasi set


    Marvel vs Capcom 3
    (PlayStation 3)[1v1]
    * 2 meciuri din 3 ~ Finala se joaca la 3 din 5
    * Runda de 99 secunde
    * Personaje banate: Jill Valentine, Shuma Gorath
    * Selectarea arenei se face random (nu este nevoie de schimbare dupa primul meci)
    * Dubla Eliminare dupa rundele preliminarii
    * In cazul unui rematch, se continua de la scorul anterior pe sistemul normal


    Mortal Kombat
    (PlayStation 3)[1v1]

    * 2 runde din 3
    * 2 meciuri din 3 ~ Finala se joaca la 3 din 5
    * Runda de 90 secunde
    * Personaje banate: Kratos, Quan Chi, Sheeva, Cyber Sub-Zero, personajele DLC
    * Arena banata: Chamber of the Flame (arena lui Kratos, PS3 Exclusive)
    * Selectarea arenei se face random (nu este nevoie de schimbare dupa primul meci)
    * Dubla Eliminare dupa rundele preliminarii
    * In cazul unui rematch, se continua de la scorul anterior pe sistemul normal
    * Toate meciurile se joaca cu codul de Tournament Mode activat (6x MK)



    Programul pe ambele zile va fi postate in curand!
    __________________________________________________ __________________________________________________ ___________

    !!! Rog un admin/moderator sa ataseze partea din mijloc in primul post! Multumesc anticipat !!!

    Inca 11 zile, GET HYPE!

  8. #8 SP
    Junior Member marrow's Avatar
    se face inscrierea din timp pentru turnee sau... sa fiu acolo si sa ma proptesc de console pana ma intreaba cineva ce vreau ?

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by marrow View Post
    se face inscrierea din timp pentru turnee sau... sa fiu acolo si sa ma proptesc de console pana ma intreaba cineva ce vreau ?
    Reguli GENERALE:
    * Inscrierile se fac de la deschiderea conventiei, pana cu 15 minute inainte de inceperea campionatului respectiv, valabil doar pentru campionatele din ziua respectiva
    * Ordinea meciurilor se face prin tragere la sort de catre organizatori
    * Jucatorii isi pot seta controalele la gamepad dupa preferinte la inceputul primei runde a primului meci (daca e nevoie se va da restart)
    * Apasarea butonului de pauza in timpul rundei se va trata dupa caz
    * Castigatorul unui meci ramane cu acelasi personaj/echipa (pentru Marvel vs Capcom 3) pentru urmatorul meci al setului
    * Cine doreste poate sa vina cu propriul gamepad/arcade stick/tastatura (pentru consola respectiva)
    Attached Images Attached Images 10025613.jpg

  10. #10 SP
    Junior Member marrow's Avatar
    touche, chiar nu am citit. merci de informatie

    o sa mai urmaresc threadul si cel mai probabil o sa vin pentru MVC3

    'nuff said.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am vb. cu ras azi dimineata si mi-a zis ca el nu vine dar in schimb vine varul lui

    Nici eu nu mai vin, mi-e lene si somn, lol.

  12. #12 SP
    Member Mikael's Avatar
    un anunt de ultima ora, concursurile vor avea taxa, care va fi 5 lei

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    O sa te rog sa-mi lasi un cont in care sa pun suma pentru toate jocurile (taxa de inscriere/participare). Chiar daca nu vin...vreau sa simt c-am contribuit si eu cu ceva.

    Merci.

    ---------- Post added 18-10-2011 at 02:33 PM ----------

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    O sa te rog sa-mi lasi un cont in care sa pun suma pentru toate jocurile (taxa de inscriere/participare). Chiar daca nu vin...vreau sa simt c-am contribuit si eu cu ceva.

    Merci.
    Gata, s-a rezolvat - have fun!

  14. #14 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    !! UPDATE !!

    Program Battlekon/Nijikon 2011
    :

    Sambata:
    12:00 - Super Street Fighter 4
    15:00 - Mortal Kombat
    + 2 mini campionate* Detali in curand, stati pe aproape
    Duminica:
    12:00 - Tekken 6
    15:00 - Marvel vs Capcom 3
    + 2 mini campionate* Detali in curand, stati pe aproape

    Taxa inscriere la campionate: 5RON/persoana (SSF4, Tekken 6, Mortal Kombat, Marvel vs Capcom 3) sau 7RON pentru ambele din ziua respectiva; 1RON/persoana (mini campionate)
    !!! Ne rezervam dreptul de la modifca putin orele in caz de complicatii neplanuite (lungirea primului campionat, prea putini oameni inscrisi etc.) !!!
    !!! Orele pentru mini campionate se stabilesc in zilele respective, le veti gasi afisate in Zona de Gaming sau la standul Battlekon !!!

    __________________________________________________ _____________________________

    Imi pare rau ca nu mai vi Ronan, mi-ar fi placut sa mai dau niste meciuri cu tine .
    __________________________________________________ _____________________________

    GET HYPE!!

  15. #15 SP
    Member Aquashark's Avatar
    cool, it's that time of the year again.

    team PLM is in there!!

  16. #16 SP
    Member Mikael's Avatar
    stiu ca e cam late notice, dar am uitat sa postez si pe forum, cine are, ii rog, sa aduca copiile lor la jocurile: Mortal Kombat, Tekken 6 , Marvel vs Capcom 3, Super Street Fighter 4 Arcade Edtition la Nijikon

  17. #17 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    !!UPDATE!!: Program complet!


    Program Battlekon/Nijikon 2011:

    Sambata:
    12:00 - Super Street Fighter 4 Arcade Edition
    15:00 - Mortal Kombat
    + 2 mini campionate: Naruto Ultimate Ninja Storm 2 si Street Fighter 3rd Strike Online Edition
    Duminica:
    12:00 - Tekken 6
    15:00 - Marvel vs Capcom 3
    + 2 mini campionate: Blazblue Continuum Shift 2 si Tekken 6 (girls only)

    Taxa inscriere la campionate: 5RON/persoana (SSF4AE, Tekken 6, Mortal Kombat, Marvel vs Capcom 3) sau 7RON pentru ambele din ziua respectiva; 1RON/persoana (mini campionate)
    !!! Ne rezervam dreptul de la modifca putin orele in caz de complicatii neplanuite (lungirea primului campionat, prea putini oameni inscrisi etc.) !!!
    !!! Orele pentru mini campionate se stabilesc in zilele respective, le veti gasi afisate in Zona de Gaming sau la standul Battlekon !!!





    Acesta va fi probabil ultimul update legat de eveniment; maine la prima ora o luam la drum! Bring your A game, si speram va vedem pe cati mai multi pe acolo.
    GET HYPE!

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sper ca inregistreaza cineva meciurile

  19. #19 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Oooo avem si Naruto UNS2

  20. #20 SP
    Member Mikael's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Oooo avem si Naruto UNS2
    daca ai putea aduce si salvarile sa avem toate personajele ar fi bine sau altcineva de paici care poate sa aduca...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. BATTLEKON la Otaku 2013 (Bucuresti) By lowlifekane in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 09-05-2013, 10:50
  2. BATTLEKON la Nijikon 2012 (Bucuresti) By lowlifekane in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 30-10-2012, 20:52
  3. Battlekon @ ACL Games 2011 - Concurs de Mortal Kombat By lowlifekane in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 24-06-2011, 15:49
  4. Battlekon la Otaku Festival 2011 By lowlifekane in forum Console Club
    Replies: 49 Last Post: 27-05-2011, 09:54
  5. Road to BATTLEKON 2011 By Mikael in forum Console Club
    Replies: 47 Last Post: 01-04-2011, 17:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts