Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 121 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 ... LastLast
Results 401 to 420 of 2402

Thread: Mortal Kombat

  1. #401 SP
    Member SwingShot's Avatar
    E cat de cat simplu si pe stick. Eu am facut platinum si jumatate din challenges pe stick le-am facut. Zic ca e simplu pt ca nu necesita multe directii apasate, nu e ca la ssf4. Deasemenea d.df.f + buton se putea face ca df+ buton si a scurtat si mai mult inputurile de directii. Daca pastreaza asta si in mk9 cred ca merge ok cu ce e mai obisnuit fiecare. Un stick aici nu cred ca prezinta un asa avantaj ca la alte jocuri gen mvc3 (unde cu anumite caractere e foarte greu sa faci triangle jumps si fast dashes pe pad).

  2. #402 SP
    Member cyrax's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    YouTube - Sub Zero - Kombo Challenge #1-10

    Eu comburile de genul asta abia le-am facut de pe DS3 (cel putin 8 / 9 / 10) la fiecare jucator. Din stick nu am avut nici o sansa sa-mi iasa. Sunt curios cum crezi ca poti sa faci asa ceva din stick?
    Daca ai fi jucat de la inceputul "carierei" tale de mk player pe stick ar fi fost floare la ureche. Mortal Kombat ca si Street Fighter au fost concepute pentru a fi jucate cu ajutorul arcade stickului. Daca vrei sa inveti sa joci pe stick te sfatuiesc sa lasi deoparte controllerul de ps3 si sa nu mai pui mana pe el EVER. Iti garantez ca nivelul tau de joc va creste cu cel putin 20 la suta.Probabil nu esti obisnuit cu acel joystick de la arcade stick... de aceea nu ti ies combo-urile. A ! si inca ceva Mortal Kombat se joaca cu Joystick Happ nu sanwa ( care are restrictor - simti ca un patrat cand misti de joystick ) Stickul care va veni impreuna cu jocul este special pt MK ; cu el vei putea sa faci combo-urile cu usurinta.



    ---------- Post added 02-03-2011 at 03:14 PM ----------

    un jucator cu stick celalalt cu keyboard ( si eu sunt tot jucator pe kb )

  3. #403 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    La inceputul carieri mele de MK aveam 7 ani si jucam la arcade din stick. Daca tu acum 19 ani de zile aveai la dispozitie stick atunci pot spune ca esti tare. Pe urma am continu cu mk3, umk3, mk4 pe pc keybord. Si restul pana la mk vs dc din controler la ps. Ultimul l-am jucat si din stick. Crede-ma ca sunt foarte obisnuit cu stick-ul pentru ca sf4 si ssf4 inclusiv mvsc3 numai din asta le joc. Pana una alta ramane se ne vedem online la noul MK si iti voi face o demonstratie eu din ds3 si tu din ce vrei. Peace!

  4. #404 SP
    Member cyrax's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    La inceputul carieri mele de MK aveam 7 ani si jucam la arcade din stick. Daca tu acum 19 ani de zile aveai la dispozitie stick atunci pot spune ca esti tare. Pe urma am continu cu mk3, umk3, mk4 pe pc keybord. Si restul pana la mk vs dc din controler la ps. Ultimul l-am jucat si din stick. Crede-ma ca sunt foarte obisnuit cu stick-ul pentru ca sf4 si ssf4 inclusiv mvsc3 numai din asta le joc. Pana una alta ramane se ne vedem online la noul MK si iti voi face o demonstratie eu din ds3 si tu din ce vrei. Peace!
    Laurentiu...YOU...WILL...BOW...TO ME!!!



    1:50

  5. #405 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    ... so lame

  6. #406 SP
    Member cyrax's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    ... so lame
    Te provoc la mk 1 2 si umk 3 pe kaillera / street fighter 2 turbo pe ggpo - DO YOU ACCEPT ?

  7. #407 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by cyrax View Post
    Te provoc la mk 1 2 si umk 3 pe kaillera / street fighter 2 turbo pe ggpo - DO YOU ACCEPT ?

    nu te vad bine Laurentiu

  8. #408 SP
    Member Aquashark's Avatar
    cyrax ce user ai pe GGPO? as juca UMK3 cu tine dar sunt praf rau in special acum cand joc aproape numai SSF4 si MVC3
    poate jucam un SSF2 Turbo, d'aia te intreb

    apropo, pentru cine e interesat, am postat mai demult un ghid pentru UMK3 prin kaillera p2p: Battlekon • View topic - Ultimate Mortal Kombat 3 - ghid netplay

  9. #409 SP
    Member cyrax's Avatar
    Quote Originally Posted by Aquashark View Post
    cyrax ce user ai pe GGPO? as juca UMK3 cu tine dar sunt praf rau in special acum cand joc aproape numai SSF4 si MVC3
    poate jucam un SSF2 Turbo, d'aia te intreb

    apropo, pentru cine e interesat, am postat mai demult un ghid pentru UMK3 prin kaillera p2p: Battlekon • View topic - Ultimate Mortal Kombat 3 - ghid netplay
    shao_kahn89 - street fighter joc doar casual
    - mk - HARDCORE


    Toti fanii adevarati mk , join the universe of mortal kombat . Cei mai buni jucatori de mk ii puteti gasi aici. Aveti ce invata de la ei. Puteti viziona de altfel multe turnee offline - adevaratele turnee de fighting games. online sucks...

    http://classicmk.com/index.php?action=forum

  10. #410 SP
    Manager paul's Avatar

  11. #411 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nebunie curata.

    @cyrax esti zeul meu.

  12. #412 SP
    Member cyrax's Avatar
    ooo...my...god

    hmm...pare cam scund goro

  13. #413 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    genial domne genial! nu mai apare jocul asta azi, cum pun mana pe el el fix in tower-ul asta ma duc cu cyrax sa le umflu falca!

  14. #414 SP
    Member cyrax's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Nebunie curata.

    @cyrax esti zeul meu.
    Pot sa te intreb de ce ma consideri " Elder God-ul " tau

  15. #415 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ii place modu in care spargi seminte,ca i-ai pus videou ala draga, doh.

  16. #416 SP
    Member cyrax's Avatar
    Imi mirosea a sarcasm...doh-aie pana nu mai poti "aducatoare de lumina"

  17. #417 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    Quote Originally Posted by cyrax View Post
    Imi mirosea a sarcasm...doh-aie pana nu mai poti "aducatoare de lumina"
    daca nu va bateti tot degeaba

  18. #418 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu are rost. Trebuie sa fim prieteni aici si sa ne bucuram de joaca. Cand apare jocul vom avea toti ocazia sa ne dam tari si mari si ne vom distra de minune. Pana atunci hai sa nu f.... acest thread.

  19. #419 SP
    Member cyrax's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Nu are rost. Trebuie sa fim prieteni aici si sa ne bucuram de joaca. Cand apare jocul vom avea toti ocazia sa ne dam tari si mari si ne vom distra de minune. Pana atunci hai sa nu f.... acest thread.
    You started it

    In legatura cu video ul : Scorpion vs Sub Zero fighting at the bottom of the Pit II...brings back so many memories. totusi costumele retro mi se par...fade.

  20. #420 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Hehe, ce de oameni plini de dragoste de MK (si plini de mandrie) pe aici Interesanta deja comunitatea.
    Eu nu-s atat de "modest" si va voi spune ca abia astept sa joc, de fun intai si pentru competitivitate dupa

    Foarte tare challenge tower, putin cam caterinca sa joci fara cap, maini and so on dar overall pare un nice and fun addition to the game.

    Sa auzim cat mai repede clasicul: "Round one, FIGHT!"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 121 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10
  3. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts