Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 121 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 81 ... LastLast
Results 1,401 to 1,420 of 2402

Thread: Mortal Kombat

  1. #1401 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Daca il bateti voi pe Khan la story mode in alt fel please POST! Pana atunci ciocu' mic

  2. #1402 SP
    Member carcru's Avatar
    N-avem !

  3. #1403 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Intrebare pentru cei ce au jocul si au jucat si SF4: ShaoKhan e mai greu de invins decat Seth pe Hardest?

  4. #1404 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Daca il bateti voi pe Khan la story mode in alt fel please POST! Pana atunci ciocu' mic
    ...no numa să-mi ajungă jocul! - REC

    Ce primesc dacă-l bat fără să folosesc teleport? (da deloc!)

  5. #1405 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate� View Post
    Intrebare pentru cei ce au jocul si au jucat si SF4: ShaoKhan e mai greu de invins decat Seth pe Hardest?
    Depinde modul in care vrei sa-l invingi. Daca faci spam este foarte usor la MK daca nu este infernal. La SSF4 mi se pare mai greu de batut Seth pentru ca nu am reusit sa fac spam cu Ryu contra lui

  6. #1406 SP
    Member carcru's Avatar
    Ronnie vei primi un
    , PT CĂ ai găsit altă metodă de a-l bate pe SHAOKHAN din MORTAL KOMBAT.

  7. #1407 SP
    Member Aquashark's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate� View Post
    Intrebare pentru cei ce au jocul si au jucat si SF4: ShaoKhan e mai greu de invins decat Seth pe Hardest?
    does not compute. SF n-are sens in singleplayer.

  8. #1408 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Deja ma dor degetele dupa o ora de incercat combo-uri . Sunt incepator in jocuri fighting si mi se innoada degetele pe controller .

  9. #1409 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Shao Kahn este un boss atat de penibil... Are numai miscari overpowered, face numai charge-ul ala idiot sau tot un fel de charge in sus, daca vrei sa sari peste el. Ca sa nu mai zic ca majoritatea miscarilor sunt "enhanced", nu le poti bloca si nici nu-i consuma meter-ul. In story mode se intalneste de 2 ori, o data cu Liu Kang, apoi la final cu Raiden.

    Nu sunt eu mare player de MK (sau fightere in general), insa pot sa spun ca Shao Kahn in story mode este IMPOSIBIL de batut fara aceste "tactici speciale".. Pur si simplu nu ai cum sa intrerupi miscarile lui, sa te feresti de ele, sa le blochezi.. Te spameaza constant fie cu charge, fie cu air charge, fie cu ciocanul ala idiot care te mai si ameteste (chiar daca ai dat block), fie cu cate 3-4 sulite consecutive...

  10. #1410 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Exact, cu Liu Kang l-am spamat cu fireballuri, era mai usor ca se miscau muuult mai repede decat prostiile trase de Raiden. Si e clar overpowered Shao Khan, chiar aproape ca m-am jurat ca nu mai pun mana pe controller sa-l joc la cati nervi aveam .
    Si azi am incercat un ladder fight, mai mult de plictiseala si am terminat cu Cyrax... ce m-a surprins a fost ca atunci cand termini un ladder cu un anumit personaj iti da cate un ending... deci n-avem story numai in story mode ci si in "arcade" mode. That's cool!

  11. #1411 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Chestia cu ending-urile la ladder a fost dintotdeauna, practic poti sa vezi ce s-ar intampla cu personajul respectiv daca devine campion, chiar daca nu respecta povestea "oficiala". Nici story mode nu respecta povestea, ci o rescrie.

    Devine frustrant AI-ul, spameaza miscari la greu. Scorpion face tot timpul teleport punch si spear, Sub-Zero face mereu slide si freeze, Noob arunca mereu cu umbra dupa tine and so on..tre sa stai in block tot timpul..
    Online nu pot juca momentan pentru ca serverele sunt down, sunt curios daca s-a rezolvat ceva cu lag-ul...

  12. #1412 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Dupa mai bine de o ora de scos din minti as putea zice ca am gasit o metoda de batut Shao Khan cu orice caracter destul de simplu. Trebuie rabdare si putin timing. Smecheria este sa sari peste el din close range, moment in care el va face sigur o lovitura. 90% din ele au recovery enorm si poti sa cazi in spatele lui si uppercut lejer. Get close and repeat untill he dies... Sunt cateva lovituri ale lui khan la care nu merge, cum ar fi cea in sus cu shoulderu...

    Nu prea am cu ce sa filmez ca v-as face un filmulet dar ati prins ideea sper. Sariti peste el din close range si uppercut dupa.

  13. #1413 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    In cazul lui Raiden faci teleport in spatele lui. Doar ca tot e un pic frustrant pentru ca de multe ori nu merge...
    Si stie cineva cum sa dau skip la cut-scene-uri? Ultimul inainte de Khan e destul de lung si enervant...

    @AndyZ stiu ca au fost in primele 3, dupa aia au lasat-o moarta... si am fost surprins ca nu ma asteptam sa bage. Am si uitat ca existau ending-urile alea

  14. #1414 SP
    Member Aquashark's Avatar
    Shang Tsung combos by Check4900:


  15. #1415 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Sexy Artwork :
    Attached Images Attached Images image00001.jpg image00002.jpg image00003.jpg image00004.jpg image00007.jpg

  16. #1416 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  17. #1417 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Cateva idei de combo-uri cu Raiden sau Johnny Cage?

  18. #1418 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Cateva idei de combo-uri cu Raiden sau Johnny Cage?





    Vezi in general intr-un meci cam ce se poate aplica in materie de combos, alaturi de un gameplan general cu JC.

    Un minus as vrea sa notez: lipsa de challenge mode per caracter, din cate stiu era inclus acest mod in MkvsDC.

  19. #1419 SP
    Member Ares's Avatar
    ce ne-au ars "chinejii" astia de Paste , avem si noi 3 zile libere si psn`u este cazut

  20. #1420 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Quote Originally Posted by Ares View Post
    ce ne-au ars "chinejii" astia de Paste , avem si noi 3 zile libere si psn`u este cazut

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 121 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 81 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10
  3. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts