Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 180 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 ... LastLast
Results 1,681 to 1,700 of 3598

Thread: Console Games Club - La un pahar de vorba

  1. #1681 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    L-am gasit din greseala cand m-am dus sa fac un schimb la Eroii Revolutiei. Localul e mare, am fost innauntru. Am vorbit si cu cei de acolo si au spus ca pe 19/20 ar putea organiza o aniversare. Doar sa le spunem cam ce am dori si cum sa fie.
    Prima pagina - Taverna Viilor Bucuresti | Restaurant, Terasa, Bar, Club | Organizam Revelion 2010, Organizare Petreceri, Organizare Evenimente

  2. #1682 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Afterhours - Restaurant Thalia Victoriei Bucuresti

    au 3 locatii. fara galagie, fara lautari. mancare multa si ieftina

  3. #1683 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Nush daca a mai zis cineva, dar merita o intrunire (in viitor) la Laser Megazone.
    Ieri am fost cu firma si toti faceam misto inainte ca o sa fie o porcarie cu luminite pt copii.Dar senzatia e BESTIALA, mult peste paintball dp meu de vedere.Sunt sigur ca o atmosfera "incinsa" va fi mai mult pe placul gamerilor decat o bere relaxanta.
    Repet, poate pe viitor, deoarece e cam scump, 20ron = 1 repriza de 20 min/pers, cam 3 reprize ar merge.

  4. #1684 SP
    Member Dante's Avatar
    io-s de acord cu orice fiind prima data cand as veni. so count me in. chiar si la laser tag suna super ok. chiar credeti ca ar fveni 60 de oameni? ar fi tare

  5. #1685 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Nush daca a mai zis cineva, dar merita o intrunire (in viitor) la Laser Megazone.
    Ieri am fost cu firma si toti faceam misto inainte ca o sa fie o porcarie cu luminite pt copii.Dar senzatia e BESTIALA, mult peste paintball dp meu de vedere.Sunt sigur ca o atmosfera "incinsa" va fi mai mult pe placul gamerilor decat o bere relaxanta.
    Repet, poate pe viitor, deoarece e cam scump, 20ron = 1 repriza de 20 min/pers, cam 3 reprize ar merge.
    confirm si eu ,ca sa nu zic ca este mult mai bine decat sa mananci

  6. #1686 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    L-am gasit din greseala cand m-am dus sa fac un schimb la Eroii Revolutiei. Localul e mare, am fost innauntru. Am vorbit si cu cei de acolo si au spus ca pe 19/20 ar putea organiza o aniversare. Doar sa le spunem cam ce am dori si cum sa fie.
    Prima pagina - Taverna Viilor Bucuresti | Restaurant, Terasa, Bar, Club | Organizam Revelion 2010, Organizare Petreceri, Organizare Evenimente
    Man,eu am fost in Taverna Viilor de vreo 4-5 ori ,si,aham,de fiecare data ba nu aveau bere,ba nu aveua vin,nu tu meniuri.Ba ca tre sa vina marfa nou(era vineri seara,wtf) and so on...
    Asta e parerea mea despre Taverna Viilor.Inafra de ce am scris,karaoke-le e fun,plus ca echipa castigatoare primeste de la patron o sticla de vin.Cel putin asa era cand am fo eu.

  7. #1687 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Nush daca a mai zis cineva, dar merita o intrunire (in viitor) la Laser Megazone.
    Ieri am fost cu firma si toti faceam misto inainte ca o sa fie o porcarie cu luminite pt copii.Dar senzatia e BESTIALA, mult peste paintball dp meu de vedere.Sunt sigur ca o atmosfera "incinsa" va fi mai mult pe placul gamerilor decat o bere relaxanta.
    Repet, poate pe viitor, deoarece e cam scump, 20ron = 1 repriza de 20 min/pers, cam 3 reprize ar merge.
    E fun dar "dixtractia" nu ia mai mult de 30 de minute. Si dupa aia ce facem? Exista oameni pe care nu i-am cunoscut sau vazut in viata mea. Ne salutam, facem schimb de nickuri, ne impuscam 30 de minute pe holurile alea intunecate si dupa aia plecam acasa?
    Eu zic sa nu ne intalnim la astfel de evenimente, dar statul la o masa si vorbitul mi se pare mult mai rewarding din punct de vedere al comunitatii.
    Eu vin la intalnirile astea sa mai cunosc niste oameni, sa mai vorbim de una alta, jocuri etc. nu sa ma impusc cu niste anonimi.

  8. #1688 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Deacord cu Khan.

  9. #1689 SP
    Member kane86's Avatar
    Daca se organizeaza pe 19 eu din pacate nu ma pot prezenta. Tocmai m-a sunat un prieten sa ma duc la aniversarea sa.... Si chiar voiam sa vin...

  10. #1690 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Daca se organizeaza pe 19 eu din pacate nu ma pot prezenta. Tocmai m-a sunat un prieten sa ma duc la aniversarea sa.... Si chiar voiam sa vin...
    Te-a sunat la 3 dimineata sa te invite la aniversare ?

  11. #1691 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    E fun dar "dixtractia" nu ia mai mult de 30 de minute. Si dupa aia ce facem? Exista oameni pe care nu i-am cunoscut sau vazut in viata mea. Ne salutam, facem schimb de nickuri, ne impuscam 30 de minute pe holurile alea intunecate si dupa aia plecam acasa?
    Eu zic sa nu ne intalnim la astfel de evenimente, dar statul la o masa si vorbitul mi se pare mult mai rewarding din punct de vedere al comunitatii.
    Eu vin la intalnirile astea sa mai cunosc niste oameni, sa mai vorbim de una alta, jocuri etc. nu sa ma impusc cu niste anonimi.
    Mane, tu ai fost vreodata la un laser d-asta sau vb din auzite?Deci daca MIE mi-a placut, care nu suport shooterele, sunt sigur ca baietii de la MW2 sau GOW2 se vor simti in mediul lor, unde isi vor putea face "numerele".
    In plus de asta exista o fisa de scor personala, statistici, de toate.

    In primul rand exista ca o incapere cu mese si scaune joase unde sunt puse la disponitie sucuri, bauturi, etc..si unde se sta in pauzele dintre runde pentru impresii/rasete/etc.
    In al 2-lea rand o runda are 20 min, deci 3 runde ar fi perfect, iar in pauza dupa fiecare runda (pauza 20-30min, depinde cat vrem noi) se sta la "un pahar de vorba".
    Eu cu firma am luat 3 runde + o runda de inceput (12min) si am plecat de acolo la 21.00 (incepusem la 17.40), deci am stat peste 3 ore.Crede-ma ca alergi de-ti sar capacele si ai nevoie de odihna, la inceput toti eram zmei ca rezistam fizic.Vreo 2 colegi au venit cu febra musculara a 2-a zi.

    Dp meu de vedere ar fi perfect asa pt o intrunire viitoare, mai ales ca imbinam actiunea si dinamismul specifica gamerilor cu o discutie interesanta la o bere/suc in pauzele dintre reprize.Eu personal as vrea sa ma si distrez cu baietii de pe CG, nu doar sa tocesc un scaun.De ex cand am fost cu Grey+blazer+floryn+altii la paintball a fost beton.S-a jucat, s-a facut pauza, ras, baut, etc.Pacat ca eu nu sunt un shooterist prea bun si m-au cocosat baietii.

  12. #1692 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Te-a sunat la 3 dimineata sa te invite la aniversare ?
    La 3 dimineata am intrat pe forum, ca pana la ora asta am jucat MW2 (Axel mi-e martor), "tocmai" insemnand activitatea precedenta MW2 . Nu serios, chiar planuiam sa vin, dar sa vedem poate in functie de ora ma pot prezenta si eu.

  13. #1693 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Mane, tu ai fost vreodata la un laser d-asta sau vb din auzite?Deci daca MIE mi-a placut, care nu suport shooterele, sunt sigur ca baietii de la MW2 sau GOW2 se vor simti in mediul lor, unde isi vor putea face "numerele".
    In plus de asta exista o fisa de scor personala, statistici, de toate.

    In primul rand exista ca o incapere cu mese si scaune joase unde sunt puse la disponitie sucuri, bauturi, etc..si unde se sta in pauzele dintre runde pentru impresii/rasete/etc.
    In al 2-lea rand o runda are 20 min, deci 3 runde ar fi perfect, iar in pauza dupa fiecare runda (pauza 20-30min, depinde cat vrem noi) se sta la "un pahar de vorba".
    Eu cu firma am luat 3 runde + o runda de inceput (12min) si am plecat de acolo la 21.00 (incepusem la 17.40), deci am stat peste 3 ore.Crede-ma ca alergi de-ti sar capacele si ai nevoie de odihna, la inceput toti eram zmei ca rezistam fizic.Vreo 2 colegi au venit cu febra musculara a 2-a zi.

    Dp meu de vedere ar fi perfect asa pt o intrunire viitoare, mai ales ca imbinam actiunea si dinamismul specifica gamerilor cu o discutie interesanta la o bere/suc in pauzele dintre reprize.Eu personal as vrea sa ma si distrez cu baietii de pe CG, nu doar sa tocesc un scaun.De ex cand am fost cu Grey+blazer+floryn+altii la paintball a fost beton.S-a jucat, s-a facut pauza, ras, baut, etc.Pacat ca eu nu sunt un shooterist prea bun si m-au cocosat baietii.
    Da man am fost de mai multe ori, si in team building, si cu prietenii.
    Nu am spus niciodata NU acestui tip de intalnire, insa as prefera sa mai merg doar cu oameni pe care ii cunosc pentru ca interactiunea intre useri e minimalista.

    NU cred ca as fi avut o relatie de prietenie (zic eu, ca poate ei sunt de alta parere) cu trickz, MonkY, darkone daca ne-am fi intalnit pt 2 ore din care fugeam unul de altul 90 de minute.

  14. #1694 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    .... trickz, MonkY, darkone .....

    I feel... empty.. left out... Gonna cry and kill myself

    L.E. nu sunt gras, sunt pufos

  15. #1695 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai pe tine te-a exclus din start .. cum sa alergi tu 90 minute vrei sa te aiba khan pe constiinta

  16. #1696 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    I feel... empty.. left out... Gonna cry and kill myself

    L.E. nu sunt gras, sunt pufos
    Noi ne-am cunoscut in alte imprejurari, nu la intalnirile consolistice

  17. #1697 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    lol
    eu de fiecare data cand am venit nu am simtit interactiune minimalista ba chair a fost o atmosfera calda si placuta unde toti ne-am inteles si distrat
    in fine partea proasta este ca nu o sa am bani multi asa ca sper ca daca se va face sa fie intr-un loc unde meniul sa nu sara de 50 de lei de pers

  18. #1698 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    NU cred ca as fi avut o relatie de prietenie (zic eu, ca poate ei sunt de alta parere) cu trickz, MonkY, darkone daca ne-am fi intalnit pt 2 ore din care fugeam unul de altul 90 de minute.
    Aww, ma faci sa rosesc. Ar fi mers si asa, nu crezi in destin? Ne vedeam, alergam si dupa ne vedeam in fiecare miercuri sa alergam in parc pentru a intra in forma pentru urmatoarea "intalnire consolistica".

    Sincer, as vrea sa incerc asa ceva dar nu in spiritul intalnirilor noastre... Noi stam, radem, discutam, facem concursuri... Acolo este un alt spirit, competitie, suprematie (da, am ales niste cuvinte dure). O sa incerc asa ceva cu colegii mei de clasa, cu care am jucat CS la fiecare ora de info de anul acesta, inclusiv la teza.. As juca asa ceva cu grupul de amici cu care ma intalnesc sa mai facem poze... De ce? pentru ca ne leaga o relatie care implica si competitie, la un anumit nivel, macar.

    Revenind la spiritul sarbatorilor, de-abia astept sa ne vedem. Neaparat trebuie sa mai discut cu Khan, sa mai glumesc cu deedee, sa fac misto cu Bobby, sa ii explic lui darkie cum e cu Zunele meu si tot asa In final, asta ne leaga pe noi, o gramada de momente placute, petrecute in tihna, alaturi de un grup de prieteni

    Ca sa fiu in tonul topicului, cheers!

  19. #1699 SP
    Member Dante's Avatar
    bine, propun intai sa mancam apoi sa jucam laser tag ca sa le murdarim circuitul alora

  20. #1700 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sambata (as in tommorrow) merg cu Darkie sa vedem locatia si sa stabilim acolo ce se poate pune la meniu... si daca e totul ok, de maine incepem sa ne aliniem frumusel la coada (parca s-ar baga tacamuri la Alimentara)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 180 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 ... LastLast

Similar Threads

  1. Console Club By MonkY in forum Console Club
    Replies: 330 Last Post: 03-05-2024, 10:54
  2. Console Games - Donatii By MonkY in forum Console Club
    Replies: 609 Last Post: 12-03-2018, 01:23
  3. Console Club Timisoara By PET in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 01-06-2011, 11:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts