Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 24 of 24

Thread: Probleme garantii

  1. #21 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. Vad ca in loc sa fii multumit ca te poate ajuta RvsS (care nu are nicio obligatie)... te iei de toti si de toate. Cu o astfel de atitudine, o sa fie cam dificil...
    Man, daca ai fi in situatia mea...cred ca ai fi mult mai agresiv, sa nu zic mai mult. Ce ar trebui sa fac ? Sa plang de bucurie ca stau cu un xbox defect in garantie si nu pot face nimic. N-am zis nimic rau de RvsS si nici de restul, le-am multumit pentru sfaturi. Din pacate cu asta am ramas pana acum, la telefon toti sunt amabili, dar nimeni nu e in stare sa rezolve nimic.

    RvsS, iti dau pe PM un link cu scanul de pe factura si alte informatii, poate asa ajunge la tine, se pare ca mail-ul nu a ajuns

    /offtopic.
    Cat despre "rromanica", nu te simti ofensat - asta e realitatea - si eu sunt roman. Si tu esti. Si sunt romani care sunt oameni de calitate : inteligenti, amabili, culti, politicosi, etc. Din pacate sunt o minoritate - uita-te in ce rahat suntem toti, uita-te cum sunt drumurile, uita-te ce "muzica" are "successuri" la noi, uita-te cum vorbesc majoritatea tinerilor si mai ales cum scriu...uita-te cate telefoane si mail-uri trebuie sa dau ca sa rezolv o garantie...

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu as avea de ce sa fiu mai agresiv... am avut multe produse la care am spus adio la garantie din diverse motive. Fie nu mai exista firma care a vandut produsul, fie m-am trezit ca sunt "mana a treia" si garantia se acorda de producator doar distribuitorului... Nu vad de ce m-as lua de oamenii de pe forum si de toti pentru ca mi-am luat eu tzeapa.

    Insa in cazul tau e foarte simplu, si nu e tzeapa. Daca ai garantie de la Best Distribution, RvsS care lucreaza acolo sunt sigur ca te poate ajuta. Fii si tu mai optimist si vei vedea ca nu e totul chiar atat de negru

  3. #23 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Stie cineva daca exista o lege care sa oblige un vanzator sa inlocuiasca produsul dupa X zile de stat in service?
    Am gasit ceva legi mai vechi din 2007-2008 cam ciudate. Intr-una zicea sa fie produsul nefunctional 10% din perioada de garantie .
    Am cautat si pe http://www.anpc.ro dar se pare ca tre sa fii bijutier sa gasesti ceva util acolo .
    Daca nu stiti voi o sa sun la telefonul verde(nu sun din prima pt. ca zice ca-i pt sesizari si reclamatii...).
    Multumesc

  4. #24 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu ca era vorba de 30 sau 60 de zile. Dar nu am ceva scris, doar din auzite

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Probleme pc By PumaS in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 19-09-2011, 03:55
  2. Probleme cu un DvD... By Valeriozuzu in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2011, 10:00
  3. Probleme By paunstefan in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 20-09-2010, 21:13
  4. Probleme ps3 By marius_84 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 05-08-2010, 14:50
  5. Probleme By bubu32 in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 04-03-2010, 22:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts