Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 499 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 131 ... LastLast
Results 601 to 620 of 9962

Thread: Jocuri cu preturi bune

  1. #601 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Atunci cand il primesti cu 0 lei evident ca il vinzi cu 100 RON profit atunci cand ies la iveala c*rvele care dau cu 70-80
    Din fericire pentru noi ceilalti exista ebay unde se poate vinde la un pret decent.

    Bucurati-va de oferta acum cat mai puteti, vor fi ultimele jocuri de la EA pe care le mai vedeti. Intrucat aproape toti angajatii care vindeau jocurile la astfel de preturi au migrat catre o firma colaboratoare, acestia nu mai primesc jocuri gratuite.

  2. #602 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Aha, mai auzisem ca ar fi jocuri gratuite...

  3. #603 SP
    Member CaNtO's Avatar
    Ce platforma ? PC , Mac , PSX , PS2 , PS3 , PSP , Xbox , Wii ??????
    pe xbox360

  4. #604 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Atunci cand il primesti cu 0 lei evident ca il vinzi cu 100 RON profit atunci cand ies la iveala c*rvele care dau cu 70-80
    Din fericire pentru noi ceilalti exista ebay unde se poate vinde la un pret decent.

    Bucurati-va de oferta acum cat mai puteti, vor fi ultimele jocuri de la EA pe care le mai vedeti. Intrucat aproape toti angajatii care vindeau jocurile la astfel de preturi au migrat catre o firma colaboratoare, acestia nu mai primesc jocuri gratuite.
    Deci,sa intelegem Khan,din afirmatia ta ,ca toti cei care vand sub preturile tale sunt catalogati "cu've" ?
    La naiba cu cei care cumpara,sa fie monopol si sa cumpere numai la preturi mari,eventual de la tine.Chiar daca nu-ti convine,te rugam sa-ti ti frustrarile pentru tine si sa lasi oamenii sa cumpere de unde doresc,la ce preturi doresc
    Te credeam de treaba,dar se pare ca m-am inselat.


    zavvi.com - PS3 Offers

  5. #605 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

  6. #606 SP
    Member maweryck's Avatar
    astia de la zavvi.com si aia de la thehut.com trimit in romania ? si daca da ...cam in cat timp ajunge si cam cat taxeaza ei la shipping ?

    vreau sa cumpar fallout 3 : zavvi.com - Fallout 3 PS3

    pe shopto.com parca e 2 lire shippingul nu ?

    Multumesc . Bafta

  7. #607 SP
    Member oBL1O's Avatar
    trimit in Romania, iar transportul costa 1lira/produs.

  8. #608 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    iar pe shopto e 3.5 lire/produs atat ca ai tracking
    ce e mai greu prin TNT

    PS: zavvi face parte din concernul thehut ca si sendit si http://www.chipsworld.co.uk/home.dept sau http://www.clickagame.co.uk/home.dept

  9. #609 SP
    Member Atrium's Avatar
    Si eu am dat comanda acum de jocul asta :

    zavvi.com - Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition PS3

    Sunt un mare fan, pretul e ok, si nivelurile alea in plus merita toti banii.

    Sper doar sa ajunga cum trebuie, ca din cate am auzit au fost persoane care au asteptat chiar si peste 20 de zile pana le-a venit produsul. Desigur, sunt unii care s-au bucurat cand coletele trimise de zaavi au ajuns in 4-5 zile. Poate o sa am noroc si ma voi afla printre cei mai fericiti.

    Voi ce experiente ati avut cu ei ?

  10. #610 SP
    Member reborn2603's Avatar

  11. #611 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Mie din strainatate imi ajunge orice colet in MINIM 3 saptamani. Fallout 3 luat de la zawwi am asteptat 3 saptamani, pentru Fifa de pe thehut anul trecut o luna. Iar un colet mai maricel de pe play-asia o luna si ceva. Stiti voi de ce dureaza atat ?

  12. #612 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    playasia vine de la 14 zile in sus (hk post e infect)

    zavvi ca si hut au depozit in : uk, suedia, elvetia, franta (in afara de uk restul vin terestru de la 8-9 zile in sus)

  13. #613 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    playasia vine de la 14 zile in sus (hk post e infect)

    zavvi ca si hut au depozit in : uk, suedia, elvetia, franta (in afara de uk restul vin terestru de la 8-9 zile in sus)
    Eu am avut placuta surpriza sa-mi soseasca de pe zawi in 5 zile

  14. #614 SP
    Member lucas22010's Avatar

  15. #615 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Deci,sa intelegem Khan,din afirmatia ta ,ca toti cei care vand sub preturile tale sunt catalogati "cu've" ?
    La naiba cu cei care cumpara,sa fie monopol si sa cumpere numai la preturi mari,eventual de la tine.Chiar daca nu-ti convine,te rugam sa-ti ti frustrarile pentru tine si sa lasi oamenii sa cumpere de unde doresc,la ce preturi doresc
    Te credeam de treaba,dar se pare ca m-am inselat.


    zavvi.com - PS3 Offers
    Oricum, imi place ca toti cei care ma critica si se considera oameni de treaba uita sa spuna cat de "seriosi" sunt. Se anunta ca vor cumpara de la mine, si in momentul in care vad la altii mai ieftin le moare pisica, trebuie sa plece la munte sau strang bani sa aiba de sicriu. Va doare sa tastati care va sunt adevaratele intentii?

    Problema cu acele "curve" e alta decat cum o interpretezi tu. Pentru ca nu ma refer la cei care dau cu 100 RON un joc atunci cand imi sustin afirmatia (pentru ca am toate motivele sa o fac).

    Exista "magazine" daca putem sa le spunem asa in Bucuresti care cumpara la 50-60 RON jocul de PS3. Diversi useri pe forum care au rating-uri marete pentru afacerea pe care o fac.
    Si aia cumpara la pretul infect dupa care va vand voua la 180. Ca nu prea sunt useri care sa fi "prins" asemenea oferte pentru ca bisnitarii au banu' si cumpara en-gros.

    Si acu tot eu sunt ala rau pentru ca dau la 120. Ai o logica de fier.

    Tot din cauza "curvelor" care vindeau la preturi infirme s-a alertat conducerea ca aceste jocuri SE DAU PE NIMIC pe forumuri, ceea ce strica imaginea firmei si nu se vor mai da pe viitor jocuri catre ei?

    Acu e mai bine?


    Si inca una calda: daca un user normal si-a cumparat un joc din magazin si acum vrea sa-l vanda ca s-a plictisit de el ce o sa faca? O sa scada pretul la mai mult de jumate pentru ca exista niste copii plictisiti care vand ca au nevoie de whisky (s-au dat 6 jocuri pe 3 sticle de J&B de exemplu)?
    Ce impresie o sa aiba el despre acesti supremi "vanzatori"?

    Data viitoare cand folosesti apelativul de "frustrat" sper sa-ti aprofundezi teoriile. Ca in ochii mei esti la fel ca astia de 15 ani de pe aici care se plang ca le-am furat jucaria cand le spun ca sunt imbecili.

  16. #616 SP
    Senior Member tray's Avatar
    pacat,era ok daca se dadeau jocuri de la ea noi cu aprox 1 mil,macar ca incuraja lumea sa ia originale

  17. #617 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Poate sa fie si 20 lei un joc ca romanasul tot nu da banul cand poate sa l ia de pe un tracker .

  18. #618 SP
    Member Bugghy's Avatar

  19. #619 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Imi pare rau sa-ti spun Khan,nu vreau sa fac pe desteptul,dar oamenii te judeca pentru ce spui nu pentru ce gandesti.
    Din afirmatia ta
    "Atunci cand il primesti cu 0 lei evident ca il vinzi cu 100 RON profit atunci cand ies la iveala c*rvele care dau cu 70-80
    Din fericire pentru noi ceilalti exista ebay unde se poate vinde la un pret decent."

    Eu am citit si mi-am format o opinie.Termenul pe care l-ai folosit il consider jignitor,daca cineva vinde un joc mai ieftin decat tine nu este normal sa fie catalogat astfel.Intentia mea nu a fost sa te jignesc cu postul meu ci doar sa-ti atrag atentia.Daca cumva termenul de frustrat te-a deranjat,imi cer scuze.Eu cel putin am taria de caracter ,sa-mi cer scuze fata de ceilalti,cand gresesc.
    Poti sa ma crezi cand spun ca nu te consider "the bad guy",dar combinatia de cuvinte pe care ti-ai ales-o mi-a lasat aceasta impresie de egoism,ca sari cu gura la cel care vinde mai ieftin ca tine si-l cataloghezi "cu'rva"
    Daca logica mea nu-ti place nu am ce sa fac,pe asta o am.

    Aici nu te-am inteles:
    "Problema cu acele "curve" e alta decat cum o interpretezi tu. Pentru ca nu ma refer la cei care dau cu 100 RON un joc atunci cand imi sustin afirmatia (pentru ca am toate motivele sa o fac)."

    P.S

    "
    Oricum, imi place ca toti cei care ma critica si se considera oameni de treaba uita sa spuna cat de "seriosi" sunt. Se anunta ca vor cumpara de la mine, si in momentul in care vad la altii mai ieftin le moare pisica, trebuie sa plece la munte sau strang bani sa aiba de sicriu. Va doare sa tastati care va sunt adevaratele intentii?
    "

    Evident esti liber sa gandesti ce vrei despre mine.Sigur ca da,nu am uitat discutia pe care am avut-o cu tine referitor la achizitia unui joc FNR4.Dar iarasi te grabesti
    Nu te-am mintit cu nimic cand ti-am spus ca am alte prioritati si trebuie sa aman achizitia.Nu cred ca ai capacitatea sa citesti gandurile si sa-mi ghicesti intentiile
    Nu am cumparat jocul despre care am vorbit din alta parte,nu am fugit la alta taraba ca era cu 5 lei mai ieftin
    Nu fac politie, nu o sa caut PM,pe care l-am trimis atunci ,spuneam ceva de genul ca am nevoie de bani ,plec la munte si ca trebuie sa aman achizitia.Mi-am exprimat si speranta ca atunci cand te voi contacta ,o sa fie alt pret
    Ti-am scris in acel PM ca am vazut si preturi mai mici.Nu ti-am scris cu gandul ca vreau sa negociez si sa mai lasi la pret,ca oricum nu aveam bani.Am vrut sa-ti fiu de folos cu o informatie

    Am citit tot postul tau,sunt de acord cu tine,nici eu nu pot inghit persoanele care fac bisnita

    Cam asta am avut de spus,sa terminam cu Offtopicul

  20. #620 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    ,i-mi cer scuze.
    I-mi pare rau
    Corect e "Imi", legat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 499 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 131 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri si aplicatii cu preturi bune - PC By Alexandru in forum Jocuri PC
    Replies: 626 Last Post: 08-04-2024, 12:13
  2. Jocuri SH cu preturi bune By MonkY in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 13-03-2017, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts