Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Promos

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Promos

    Presupun ca ati observat noile bannere de pe site (cel de la emag si pcgarage). Din pacate asta nu inseamna ca avem noi parteneri media... dar ar putea ajuta site-ul (pt. premii, hosting, etc.) in cazul in care va faceti cumparaturile la emag.ro sau pcgarage.ro vizitand acele linkuri. Ba mai mult, la pcgarage mai primiti si 1% discount.

    Pentru bannerul de la emag.ro nu este necesar sa cumparati produsul din banner... ci doar sa achizitionati un produs de la dansii plecand de la acel banner, in aceeasi sesiune a browserului.

    Pentru pcgarage.ro aveti mai jos atasata o imagine explicativa. Practic la comanda introduceti voucherul: WD46182Z si veti primi 1% discount.

    Bafta la cumparaturi si multumim pentru intelegere (chiar as fi vrut sa mergem cu 0 bannere, dar... pe criza asta, e din ce in ce mai greu).
    Attached Images Attached Images cum_sa_folosesti_voucher_pcgarage.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    De ce sa fi vrut sa mergi fara bannere? Te feresti de afaceri? Din bannere se pot face mii de dolari pe luna administrandu-ti doar site-ul de acasa sau de oriunde din lume. Doar bannerele de gen pop up la fiecare click is enervante restu las sa fie, daca poti face un ban bun eu iti doresc mult noroc.

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Plus ca bannerele adauga un oarecare parfum de profesionalism site-ului lol

  4. #4 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Mie mi se par foarte OK,mai ales ca faceti reclama unor site-uri serioase cu care n-am avut probleme pana acum.
    Mult succes si sa aveti profitul mare

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeh, am fi vrut fara bannere pentru a nu deranja pe nimeni si pentru a se incarca site-ul fara probleme. Doar un mic exemplu: ieri site-ul profitshare a avut o perioada de pauza... fapt ce creea o latenta la incarcarea forumului. Urasc sa depind de altii...

    Pe de alta parte, CG nu este (si probabil nu va fi nicioda) o afacere. Daca ar veni niste banuti, ar fi pt. upgrade la server, hosting, premii pentru consolisti. In ziua in care va deveni o afacere in loc de o pasiune... probabil nu voi mai fi eu Admin.

    Una peste alta insa... avem numarul record de clickuri pe Profitshare emag: 47 de clickuri

  6. #6 SP
    Junior Member Bugsy's Avatar
    De curiozitate,cam cat esti platit per click?

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bugsy View Post
    De curiozitate,cam cat esti platit per click?
    Zero. Primim ceva doar daca se si cumpara via acel click...

  8. #8 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    ihh mai greu cu cumparatul

    adwards ceva? nu cred ca va deranja pe nimeni sincer. in situatia actuala mai ales decat sa nu aibe omul unde intra sa mai citesca o stire ceva prefera sa vada un adwards in plus (ceva click ca tot e pt site)

    stiu ca e discutie veche dar na, sa mai dau si eu cu batu'n balta poate fac valuri

  9. #9 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    De ce nu incerci Google AdSense, chiar se scot banuti buni din asta.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au fost Google Ads... si ni le-au taiat pt. ceva ce ei au numit "excessive clicking"... de parca as putea sa controlez pe cineva... sa-i limitez de cate ori poate sa dea click

  11. #11 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ai putea sa incerci din nou... foarte cretin ceea ce fac, dar in ultima vreme si-au imbunatatit serviciul.

  12. #12 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Sa stii ca e bine,eu vreau sa-mi iau un pc de pe pc garage la 4.000 lei si acum am 40 lei reducere lol

  13. #13 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    normal, este win-win pt toata lumea

    orice reducere este buna pt oricine

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Wow! Cineva chiar a cumparat de la eMag cu ajutorul bannerului de pe CG. Nu pot sa cred. Oricum, multumim. Si va garantez ca orice castig iese de-acolo, se va duce (ca de obicei dealtfel) in premii pe CG, hosting... De fapt, chiar incercam sa refac bugetul pentru a achizitiona toate cele sa trecem la vB 4.x.. Thx guys!

  15. #15 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pai stai linistit ca multi vor cumpara prin bannerul acela, eu unul cand am nevoie de ceva legat de pc si nu numai de la emag.ro comand, au transportul acela gratuit care atrage multi clienti! De acum iti voi folosii bannerul cu siguranta la orice cumparatura de acolo!!

  16. #16 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Deci nu trebuie neaparat sa cumparam exact produsul din link-ul e-mag nu

  17. #17 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Nu, dar trebuie să intri pe Emag prin link-ul de pe site atunci c�nd dai comanda.

  18. #18 SP
    Member freezy's Avatar
    Imi spuneti si mie, va rog, unde se afla banner-ul de la emag?
    Eu vad doar banner-ul de la pcgarage.
    Sunt cumva chior!

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Imi spuneti si mie, va rog, unde se afla banner-ul de la emag?
    Eu vad doar banner-ul de la pcgarage.
    Sunt cumva chior!
    Este in 2 locatii: 1 pe homepage (sub bannerul de la Gameshop). Si 2 pe forum home, sub aria Admin. Pun si niste screenshot-uri.

    P.S. Exista posibilitatea sa ti-l blochezi un addon gen APB (pt. Firefox). Eu de exp. am dezactivat anti bannere pt. CG
    Attached Images Attached Images 2011-01-20_220933.png 2011-01-20_221001.png

  20. #20 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Monky care din cele 2 e mai avantajoasa pt. tine ? Am de luat un produs care e la acelasi pret +- pe ambele siteuri

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts