Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 41

Thread: Promos

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Monky care din cele 2 e mai avantajoasa pt. tine ? Am de luat un produs care e la acelasi pret +- pe ambele siteuri
    emag ar fi mai avantajos pt. noi, dar o sa te rog sa iei de pe pcgarage pt. ca acolo ai 1% discount. Din pacate dau mai putin pt. noi, dar macar am placerea sa stiu ca ai primit un discount. emag din pacate nu va ofera discount (ceea ce pe mine ma depaseste un pic). Oricum ar fi, thx in advance !

    P.S. Nu e "pentru mine"... merge la pusculita site-ului. Si cum hostingul e inca platit, merge la upgrade de vB 4.x (and new features) si premii. Bine, eu visez acum cu ochii deschisi...

  2. #22 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Pai stai linistit ca multi vor cumpara prin bannerul acela, eu unul cand am nevoie de ceva legat de pc si nu numai de la emag.ro comand, au transportul acela gratuit care atrage multi clienti! De acum iti voi folosii bannerul cu siguranta la orice cumparatura de acolo!!
    Clar. Si eu cumpar de la emag "chestii", de acum inainte clar ca o sa intru pe site-ul lor prin intermediul banner-ului, nu pierd nimic si daca stiu ca niste banuti intra aici eu sunt foarte multumit.

  3. #23 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Este in 2 locatii: 1 pe homepage (sub bannerul de la Gameshop). Si 2 pe forum home, sub aria Admin. Pun si niste screenshot-uri.

    P.S. Exista posibilitatea sa ti-l blochezi un addon gen APB (pt. Firefox). Eu de exp. am dezactivat anti bannere pt. CG
    Multumesc mult, problema era de la ABP Adblock, puteam sa vad doar bannerul de la pcgarage, acum pot sa-l vad si pe cel de la emag.
    Multumesc inca o data.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar n-a cumparat nimeni de la PCGarage cu acel voucher de 1% discount? Sau nu le merge sistemul?

    Nu au fost facute comenzi cu acest cod inca. Va tinem pumnii!

  5. #25 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Si eu am avut de ales intre PcGarage si Emag, si cu tot cu discountul de 1%, tot era mai scump pe PcGarage. Am ales Emag pana la urma, si am urmat linkul cu Mirror's Edge pus la Jocuri cu Preturi Bune. Sper ca functioneaza si asa, ca am vazut ca are un cod de referral la sfarsit.

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx guys... poate strangem si de hosting si de upgrade cu ajutorul asta (la urma urmei, si eu imi cumpar diverse... si prefer asa sa iau de la emag sau pcgarage, sa mai se duca un procent la CG)...

    Razorel, incerc sa pun linkurile cu referral... nici nu stiu daca functioneaza sa fiu sincer, dar macar incerc. Oricum nu obligam pe nimeni sa cumpere... si nu avem niciun fel de contract or something like that cu emag/pcgarage. Pur si simplu sunt cam singurii in Romania pe care i-am gasit cu un sistem dragut de referral. Sincer imi pare rau ca nu fac cei de la emag de genul "2% discount pt. cumparator, 1% pt. referral"... Asa ati fi avut un avantaj mai mare. Dar, ce putem noi face?

    P.S. Sincer prefer asa cu linkuri decat sa impanzim forumul de bannere si de bots care pe cand ti-e lumea mai draga se baga in discutiile noastre... recomandand masini de spalat si depilatoare

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Finally, avem ceva si de la PC Garage: "Castigurile dvs. acumulate sunt in valoare de 5,11 RON."
    Thx!

  8. #28 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Unde sunt bannerele? Nu le vad ?!?!?!

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Unde sunt bannerele? Nu le vad ?!?!?!
    Ele sunt pe homepage. Avem si pe forum home temporar. Daca nu le vezi in Firefox, dezactiveaza APB-ul (sau opreste anti-bannerele pt. ConsoleGames.ro). Pun si niste screenshoturi care sa va ajute.

    Later Edit: Grr, mai pusesem si cu o pagina in urma: http://www.consolegames.ro/forum/f60...os/#post525463
    Attached Images Attached Images 2011-02-18_232657.jpg 2011-02-18_232854.jpg

  10. #30 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pe emag.ro a intrat ceva? sunt curios ca am avut o comanda de 1200 ron la emag acum 2 saptamani

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    pe emag.ro a intrat ceva? sunt curios ca am avut o comanda de 1200 ron la emag acum 2 saptamani
    Dap, intra, cate un pic, cate un pic. Din pacate, e imposibil sa facem tracking de la cine sau de pe ce au venit banutii. Si oricum e "fluctuant"... pt. ca daca cineva renunta la comanda, sau returneaza produsele, ni se scad bani. Chiar nu intelegeam de ce odata erau 54 RON si a doua zi erau 32

    Oricum, tot respectul pentru cei care achizitioneaza produsele prin intermediul bannerelor. La urma urmei, sunt tot pentru premii ce vor ajunge la voi... asa ca e un "circuit inchis". Insa in prima faza se vor duce pentru upgrade la vB 4.x (unde s-au mai pus ceva banuti deoparte din cateva mici donatii).

    Btw, aveti incepand de astazi inca un Promo: 5% discount pentru orice joc de pe allromedia. Detalii aici: http://www.consolegames.ro/forum/f59...-nou-discount/

  12. #32 SP
    Banned nurv's Avatar
    Daniel, am si eu pe site-ul meu ad-ul cu profitshare. Vezi ca nu se cumuleaza cei 3% din vanzarile pe care le faci tu prin profitshare daca esti si "beneficiarul" profitshare. Eu de exemplu sunt inregistrat cu numele meu la emag ptr profit share, dar cumparaturile pe care le-am facut pe contul meu cu redirect de la banerele mele nu au fost cuprinse in comisioane platibile.

    Pentru cine nu stie, banerele profitshare au un "design" stabilit de emag, poti alege filtru / selectia din care sa iti incarce produsele, inaltimea, latimea si sunt cateva template-uri, nu iti poti face banerul cum vrei.

    Nu-i o idee rea, bafta, nu costa pe nimeni nimic daca vrea sa cumpere de la emag sa intre pe site de aici, asta e toata smecheria. Daca intri pe site emag de pe banerul de pe consolegames si finalizezi o comanda, consolegames primeste un comision platibil reprezentand 3% din contravaloarea comenzii tale. E un fel de sistem de marketing incrucisat, emag considera ca le faci reclama prin site-ul tau si cei 3% din cv comenzii sunt plata pentru serviciul care il faci lor.

  13. #33 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Am dat si eu comanda acum pentru un The Fight de la eMAG folosind link-ul de aici. Hope it helps

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, nu pot sa cred asa ceva: Castigurile dvs. acumulate sunt in valoare de 5,11 RON
    Sa inteleg ca nu va place PCGarage? Nu de alta, dar daca nu se foloseste... scoatem bannerul... Nu vreau sa stressam lumea cu prea multe bannere (mai ales cand nu produc nimic).

  15. #35 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    dar pe emag? banuiesc ca e mai ok, nu?

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    dar pe emag? banuiesc ca e mai ok, nu?
    Da... emag-ul ramane. Spre surprinderea mea, avand in vedere ca nu primiti discount via emag... Ce inseamna dom'le numele in ziua de azi ...

  17. #37 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai in martie Emag au transport gratuit.

  18. #38 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    asa o tin de vreo 2 ani ...in fiecare luna ai transport gratuit...

  19. #39 SP
    Member angellicus's Avatar
    Am facut o achizitie de la emag de 1500 de ron prin site. Sper ca va intra si voua partea!

  20. #40 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, nu pot sa cred asa ceva: Castigurile dvs. acumulate sunt in valoare de 5,11 RON
    Sa inteleg ca nu va place PCGarage? Nu de alta, dar daca nu se foloseste... scoatem bannerul... Nu vreau sa stressam lumea cu prea multe bannere (mai ales cand nu produc nimic).

    Eu mai cumpar de la PCgarage , dar am deja 3% reducere ( de membru ).
    Urmeaza sa dau 2 comenzi in curand ( emag si pc garage )

    Edit : S a scumpit ABYSSUS Mirror . WTH

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts