Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Va fi vreodata un joc sportiv GOTY ?

  1. #1 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar

    Va fi vreodata un joc sportiv GOTY ?

    Aparent jocurile sportive gen :fifa,nba,pga etc nu prea au avut vreodata sansa la GOTY.Credeti ca lansarea lor anuala afecteaza in general jocul deoarece in fiecare an se adauga cat un pic la gameplay ?Sa vedem si parerea altora

  2. #2 SP
    Member Dasani's Avatar
    Un joc fara story sau ceva inovativ in materie de gameplay(gen L.B.P) nu cred ca va primi vreodata titlul GOTY.

  3. #3 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Sotronul a fost GOTY in 68' iar leapsa in 70

    Ce intrebare mai e si asta ?Povestea este esentiala ptr un candidat la GOTY..Punct

  4. #4 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    Ar fi imoral, fara story sau personaje

  5. #5 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Daca o sa apara un joc ca si Kunio Kun no Nekketsu, probabil ca da !

  6. #6 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Sa deschidem cate un thread pt. fiecare intrebare retorica.

  7. #7 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Nu are cum, poate daca ar fi implementat un super engine capabil de a creea animatii infinite si grafica fotorealista, poate atunci s-ar mai gandi cineva la GOTY datorita eventualei mega-inovatii, dar si asa ar fi greu.
    Storyline-ul conteaza mult.

  8. #8 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Daca ar fi vreodata cazul de un joc sport sa ajunga GOTY, acela ar fi clar NBA 2K11
    Animatiile, gameplayul, michael jordan... Este clar cel mai bun joc sportiv vreodata.

  9. #9 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Daca ar iesi "Aruncarea cu maslina", sigur ar fi GO10Ys.

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Intrebarea nu e chiar asa stupida precum pare, cel putin asa cred eu. Cine decide cand un joc e GOTY ? Nu cumva conteaza enorm si numarul de exemplare vandut ? Iar seria FIFA cred ca se vinde bine, nu ? Nu-s deloc fan, dar ma gandesc ca daca iese un FIFA excelent facut chiar intr-un an de campionat mondial...nu-i exclus sa candideze la GOTY.

    Fireste ca mai sunt si alte elemente in ecuatia asta, depinde si de concurenta din anul respectiv, fix la ca la filme. Anul asta n-ar avea nicio sansa (Killzone 3, Uncharted 3, Gears Of War 3, etc, etc), dar cine stie ce se intampla in 2014 ? E campionatul, poate n-o sa fie jocuri foarte bune anul ala (desi sansele sunt mici). Nu se stie niciodata...

    In concluzie eu as raspunde : da, un joc sportiv poate fi GOTY, dar sansele sunt foarte mici

  11. #11 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Nu cumva conteaza enorm si numarul de exemplare vandut ? Iar seria FIFA cred ca se vinde bine, nu ?
    Slava Domnului ca nu prea conteaza asta...astfel am avea COD Goty in fiecare an
    de ex Fifa avea sansa sa candideze la Goty doar daca sa presupunem prin absurd ....se trecea de la FIFA 99 direct la FIFA11 adica erau aduse imbunatatiri majorie in materie de gameplay,grafica,AI

  12. #12 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Dar totusi... Ce ma intereseaza pe mine care joc este numit de presa/lume GOTY?
    Fiecare are opinia lui si astfel un GOTY personal.

  13. #13 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Daca s-ar face un joc de ex. sa fii un baiat ca oricare,talentat, intr-o scoala modesta si sa vina un sponsor sau un manager sa te ia la o echipa anume(gen seria de filme Goal), dar si cu o poveste pe langa fotbal, baschet sau orice altceva, atunci poate ar ajunge GOTY.Doar cu gameplay si putin online nu va avea sanse la acest titlu.Intrebarea este cam aiurea...cred eu.

  14. #14 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Daca s-ar face un joc de ex. sa fii un baiat ca oricare,talentat, intr-o scoala modesta si sa vina un sponsor sau un manager sa te ia la o echipa anume(gen seria de filme Goal), dar si cu o poveste pe langa fotbal, baschet sau orice altceva, atunci poate ar ajunge GOTY.Doar cu gameplay si putin online nu va avea sanse la acest titlu.Intrebarea este cam aiurea...cred eu.
    action adventure football game lol

  15. #15 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    action adventure football game lol
    Pai, trebuie sa aiba o poveste, nu?lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 04-06-2013, 23:43
  2. Goty 2012 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 21-12-2012, 20:08
  3. Nominalizari GOTY By Dj Mo in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2008, 20:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts