Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 344 of 381 FirstFirst ... 244 294 334 342 343 344 345 346 354 ... LastLast
Results 6,861 to 6,880 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6861 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Unguri, deh... in mod normal ar trebui sa achiti pretul la care ai facut comanda/precomanda... asa e fair si se practica mai peste tot.

  2. #6862 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Stiam ca la precomenzi platesti pretul cel mai mic...

  3. #6863 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Ghidul cumparatorului consolist

    Cel mai bine da-le un email ceva, dar in mod normal trebuie sa vina la primul pret, mentioneaza acest lucru in email.

  4. #6864 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Cand aveam speranta unei minime "normalitati" macar din partea strainilor...primesc acest mesaj :

    Buna ziua,

    Stimati cumparatori!

    Trimitem acest e-mail la toata lumea cine a pre-comandat de la noi produsul: The Witcher 3 Wild Hunt Collectors edition Ps4

    Din pacate acum am primit informatia de la furnizorul nostru cum ca nu vom primi in stoc destule bucati cat sa onoram pre-comenzile plasate la noi.

    Editie normala o sa avem pe stoc sufficient daca cumva va hotarati sa comandati din gama acea!
    Ne cerem scuze de inconvenienta si va multumim anticipat pentru intelegere


    Cu stima/Best Regards
    GamerLand.ro | Microsoft Xbox 360, X360, Playstation 3, PS3, PC, Console shop, service - Gamerland
    Datele noastre de contact
    E-mail: [email protected]
    Skype: gamerland.admin
    Telefon:+36706049990

    Edit1: Raspuns dupa ce mi-am exprimat dezamagirea fata de atitudinea lor:

    Buna ziua,
    Nu este vorba ca nu respectam ordinea.
    Asiguram stocul si pe romania si pe ungaria de obicei.
    Si in magazinul din ungaria a fost activat precomanda inainte cu cateva zile sa activam pe partea cu romania si au intrat peste 15 precomenzi in perioada asta.
    dar din pacate noi Editia de Colectie vom primi numai 10 buc asa ca in romania nu putem trimite nici macar o bucata.
    Ieri am primit informatia cum ca nu vom primi stoc destul, de acea a am trimis email acum sa anuntam pe toata lumea din timp.

    Nu este vorba de neseriozitate dar din pacate si noi depindem de furnizori.
    Daca ei nu pot sa ne asigure un stoc suficient atunci nu avem ce sa facem.
    Ne cerem scuze inca odata si ne pare rau ca ganditi asa dar respectam parerea clientilor nostri.

  5. #6865 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Pacat ca numai cand vine vorba de amiibo...

  6. #6866 SP
    Junior Member noru212's Avatar
    Ai avut vreo problema cu comenzile de la ei?

  7. #6867 SP
    Member Twiztid's Avatar
    2 comenzi anulate si o precomanda de care tocmai am aflat ca nu va mai fi onorata...desi am plasat-o in ziua cand a aparut produsul pe site-ul lor (Witcher Wild Hunt Collectors Edition ps4)

  8. #6868 SP
    Junior Member noru212's Avatar
    Oh.. eu pana acum am avut noroc la ei.. Imi pare rau sa aud asta

  9. #6869 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Opc-ul european

  10. #6870 SP
    Member b615dub's Avatar
    Ce dragut din partea lor, tot sa mai comanzi produse ca sunt pe stock in momentul plasarii comenzii si apoi puff canceled.

    Si eu care speram la un cadou frumos de ziua mea
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  11. #6871 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    Offtopic
    Este undeva pe forum un ghid de cumparare de pe eBay?
    Mersi!

  12. #6872 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai, ce ghid ai nevoie pt. eBay? Trebuie sa te asiguri ca produsul cautat poate fi livrat in Romania (daca e doar pt. UK apelezi la RobertDinu)... e de preferat sa cauti pe eBay si sa selectezi European Union, altfel te vei trezi ca vin din China sau US cu costuri vamale si timp de livrare mare... In rest, sunt 2 tipuri de cumparaturi: Auction si Buy It Now. La Auction licitezi... Buy It Now cumperi instant. Atentie la produs, daca vrei poti filtra New sau SH... in rest, bani sa ai (in PayPal sau pe cardul atasat la PayPal). Bafta!

  13. #6873 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    @MonkY
    Un ghid cam ca si postul tau
    Mersi!

  14. #6874 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai, ce ghid ai nevoie pt. eBay? Trebuie sa te asiguri ca produsul cautat poate fi livrat in Romania (daca e doar pt. UK apelezi la RobertDinu)... e de preferat sa cauti pe eBay si sa selectezi European Union, altfel te vei trezi ca vin din China sau US cu costuri vamale si timp de livrare mare... In rest, sunt 2 tipuri de cumparaturi: Auction si Buy It Now. La Auction licitezi... Buy It Now cumperi instant. Atentie la produs, daca vrei poti filtra New sau SH... in rest, bani sa ai (in PayPal sau pe cardul atasat la PayPal). Bafta!
    si eu apas tot timpul pe optiunea " EU " dar degeaba....sunt selleri cu 19999 feedback uri bune...si ma tot miram de ce dureaza 4,5 sapt pt o comanda .....( mi am comandat o carcasa pe macbook air )
    coletul a venit din china , spart , desi scria "Item location: United Kingdom" ( mi a dat full refund oricum )

    dar am invatat din greseli ...trebuie sa intri pe profilul vanzatorului de ebay si scrie acolo mai multe detalii ...inainte nu ma uitam cand vedeam enspe mii de feedback uri pozivite + item location "uk sau eu " ....ma gandeam ca nu poate sa selecteze alta tara....dar...
    "Based in China, blablabla has been an eBay member since 23 Apr, 2012"

    deci mare grija cand vedeti item location : uk sau europe bla bla ...intrati pe profil si cititi cu atentie

  15. #6875 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Play asia nu mai are transport gratuit (sau incet si ieftin, lulz) pentru Romania ? Momentan ma obliga sa aleg macar Fulfilled by your local postal service. There may be limited tracking only. Signature required for delivery. obligatoriu registered, la 7$. O sa ajunga tot intr-o luna si e si de 7 ori mai scump.

  16. #6876 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dumibalamuc: in momentul in care faci comanda, scrie la shipping in cat timp ar trebui sa vina. Daca acolo spune ca vine in maxim 14 zile si au trecut, poti sa ceri banii inapoi fara probleme. Mai ales daca la Item Location scrie UK si el trimite din China... eBay-ul nu sta la discutii d-astea cand faci claim, se stie ca unii procedeaza asa. De fapt, multi au conturile blocate pentru asa ceva si sunt din ce in ce mai putini care risca pt. asa ceva... Eu de exp. n-am mai patit asta de ani buni, sa cumpar ceva din UE si sa ma trezesc ca vine din China.

  17. #6877 SP
    Member cimaron's Avatar
    Salut userii consolegames!
    De ceva vreme observ jaful pe fata practicat in online-ul romanesc. Jaf care va afecteaza si voi in mod direct avand ca scop sa ne scoata tot mai multi bani din buzunar.
    Bani pt care majoritatea dintre noi muncim cate 8 sau 10 ore pe zi. Am intrebat de cel putin 3 ori aici si tot nu vrea nimeni sa raspunda sau cel putin sa vina cu un raspuns real, plauzibil si concret.
    Mai intreb odata: pt a evita adaosul comercial exagerat de mare pt toate produsele gaming fie jocuri fie console....exzista un distribuitor oficial in Romania?
    Un distribuitor de la care stim ca am cumpart un produs cu un adaos comercial decent sau cel putin trecut pe la o singura firma....adica producatorul, distribuitorul si utilizatorul final adica noi.
    Sper sa nu ma luati la rost ca stiu ca majoritatea din voi vor preturi decente si nu adaosuri comerciale grase. Mai ales ca in ultimul timp se practica si anularea comenzii pe motiv ca este sold out.

  18. #6878 SP
    Junior Member DjBaros's Avatar
    Buna intrebare.Greu raspuns.Trebuie sa existe cineva care se ocupa cu asa ceva.Doar nu se duce Altex sau Emag frumos la EA sau Ubisoft si plaseaza o comanda de 100 de jocuri nu?

  19. #6879 SP
    Member Leni's Avatar
    Pana acum cativa ani pentru Nintendo era importator si distribuitor unic (si cred ca oficial) TNT Games, care aveau niste adaosuri gigantice si a cumpara orice de la Nintendo din Romania era extrem de prohibitiv. Nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp...
    Sony (tot ce tine de Playstation) ma gandesc ca este importat si distribuit de Sony Romania, cat despre alti producatori/developeri...nu stiu.

    Quote Originally Posted by cimaron View Post
    Salut userii consolegames!
    De ceva vreme observ jaful pe fata practicat in online-ul romanesc. Jaf care va afecteaza si voi in mod direct avand ca scop sa ne scoata tot mai multi bani din buzunar.
    Bani pt care majoritatea dintre noi muncim cate 8 sau 10 ore pe zi. Am intrebat de cel putin 3 ori aici si tot nu vrea nimeni sa raspunda sau cel putin sa vina cu un raspuns real, plauzibil si concret.
    Mai intreb odata: pt a evita adaosul comercial exagerat de mare pt toate produsele gaming fie jocuri fie console....exzista un distribuitor oficial in Romania?
    Un distribuitor de la care stim ca am cumpart un produs cu un adaos comercial decent sau cel putin trecut pe la o singura firma....adica producatorul, distribuitorul si utilizatorul final adica noi.
    Sper sa nu ma luati la rost ca stiu ca majoritatea din voi vor preturi decente si nu adaosuri comerciale grase. Mai ales ca in ultimul timp se practica si anularea comenzii pe motiv ca este sold out.

  20. #6880 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Quote Originally Posted by cimaron View Post
    Salut userii consolegames!
    De ceva vreme observ jaful pe fata practicat in online-ul romanesc. Jaf care va afecteaza si voi in mod direct avand ca scop sa ne scoata tot mai multi bani din buzunar.
    Bani pt care majoritatea dintre noi muncim cate 8 sau 10 ore pe zi. Am intrebat de cel putin 3 ori aici si tot nu vrea nimeni sa raspunda sau cel putin sa vina cu un raspuns real, plauzibil si concret.
    Mai intreb odata: pt a evita adaosul comercial exagerat de mare pt toate produsele gaming fie jocuri fie console....exzista un distribuitor oficial in Romania?
    Un distribuitor de la care stim ca am cumpart un produs cu un adaos comercial decent sau cel putin trecut pe la o singura firma....adica producatorul, distribuitorul si utilizatorul final adica noi.
    Sper sa nu ma luati la rost ca stiu ca majoritatea din voi vor preturi decente si nu adaosuri comerciale grase. Mai ales ca in ultimul timp se practica si anularea comenzii pe motiv ca este sold out.
    Dap exista , si doar pentru jocurile scoase de Ubisoft si EA ... cauta forum-urile si site-urile de comert electronic la orice lansare de jocuri

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 344 of 381 FirstFirst ... 244 294 334 342 343 344 345 346 354 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts