Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 381 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 159 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1161 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by dadu093 View Post
    Apelez iar la ajutorul vostru...
    Am incercat pe PayPal sau dau Add Funds, sa adaug ceva bani pe cont. Si cand intru acolo imi apare asta...

    Add Funds is Not Available

    PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

    When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.


    Ce pot face?
    Mersi!
    pt noi nu e valabila optiunea de add funds. dar daca cineva iti trimite bani raman pe contul de paypal. nu te ajuta cu nimic sa ai fonduri pe cont. cand faci plata iti trage de pe card

  2. #1162 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    pt noi nu e valabila optiunea de add funds. dar daca cineva iti trimite bani raman pe contul de paypal. nu te ajuta cu nimic sa ai fonduri pe cont. cand faci plata iti trage de pe card
    As fi vrut sa pun pe paypal tot ce am pe card, sa stiu tot timpul cati bani am...

  3. #1163 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    serviciul de online banking man easy

  4. #1164 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    serviciul de online banking man easy
    ...daca nu se poate prin paypal, folosesc bancomatul si cursbnr.ro lol

  5. #1165 SP
    Junior Member ridle's Avatar
    Am castigat o licitatie pe ebay.co.uk.,iar seller-ul mi-a trimis pachetul pe data de 8.03.,prin Royal Mail 2nd Class Standard.
    Pachetul nu a ajuns inca,cel putin pana acum nu am primit niciun aviz postal.
    Prin serviciul postal Royal 2nd Class,transportul dureaza mai mult ?
    Stie cineva, cam la ce perioada de livrare ma pot astepta ?

    Multam !

  6. #1166 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Daca trec 14 zile lucratoare si nu a ajuns inseamna ca s-a pierdut. Deci daca nici joia viitoare nu ajunge, e pierdut. Du-te totusi la posta, vezi daca e acolo si n-ai primit avizul sau daca era un joc (plic mic) a fost bagat in cutia postala si niste vecini prietenosi l-au luat.

  7. #1167 SP
    Junior Member ridle's Avatar
    Este intr-adevar un joc.Am fost la posta chiar in aceasta dupa-masa pe la ora 18.30,o doamna a verificat si mi-a zis ca nu a venit.
    E putin ciudata situatia deoarece, dna imi zicea ca a mai fost un domn inaintea mea,care astepta ,la fel un plic din UK,depus acolo pe data de 09.03. si i-a spus sa revina luni,adica,pe 22.03.Eu ii ziceam dnei ca voi reveni pe marti,poate este sigur ca vine pana atunci,dar ea tot insista sa vin luni...oare nu o fi venit deja,dar inca nu le-au procesat,fiind vineri si aproape de sfarsitul programului ?

  8. #1168 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by ridle View Post
    Am castigat o licitatie pe ebay.co.uk.,iar seller-ul mi-a trimis pachetul pe data de 8.03.,prin Royal Mail 2nd Class Standard.
    Pachetul nu a ajuns inca,cel putin pana acum nu am primit niciun aviz postal.
    Prin serviciul postal Royal 2nd Class,transportul dureaza mai mult ?
    Stie cineva, cam la ce perioada de livrare ma pot astepta ?

    Multam !

    Din UK ajung foarte rapid, mie unele imi vin in 3 zile, de obicei dureaza cam o saptamana. Insa si eu am doua din 8 martie care tot n-au ajuns si mai grav - unul din 3 martie. Cred ca asta e, s-au ratacit. Majoritatea vanzatorilor seriosi iti vor face refund sau vor trimite un joc identic, daca mai au - contacteaza-i.

  9. #1169 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Am si eu o intrebare pt cine se pricepe referitoare la Paypal. Am accesat optiunea de verificare a cardului si am fost taxat cu 1,5 euro care dupa verificare bu mi-au fost bagati inapoi pe card ci pe contul de paypal. Cum pt a plati un joc se foloseste direct cardul de credit, mai am cum sa-i recuperez sau sunt pierduti? Am vazut ca am o optiune de a transfera bani de pe paypal pe card dar costa 2 euro optiune care in situatia de fata iese din discutie.

  10. #1170 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Pai iti ia mai intai din banii pe care ii ai in contul de Paypal, si restul de pe card

  11. #1171 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    multumesc de raspuns

  12. #1172 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    am si eu o intrebare...trebuiam sa primesc un joc de la cineva de pe ebay...nu a venit..l-am contactat...mi-a facut refund
    am primit ieri mail de la paypal :
    XBOX 360 GEARS OF WAR
    Item #: 320490630133
    �6.00 GBP 1 �6.00 GBP
    Shipping: �2.00 GBP
    Insurance: �0.00 GBP
    Total: �8.00 GBP
    Refund to Visa Card XXXX-XXXX-XXXX-xxxx: L38.07 RON

    bun...dar banii nu mi-au intrat in contul visa cum spune acolo..si nici in paylpal nu sunt

  13. #1173 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    am si eu o intrebare...trebuiam sa primesc un joc de la cineva de pe ebay...nu a venit..l-am contactat...mi-a facut refund
    am primit ieri mail de la paypal :
    XBOX 360 GEARS OF WAR
    Item #: 320490630133
    �6.00 GBP 1 �6.00 GBP
    Shipping: �2.00 GBP
    Insurance: �0.00 GBP
    Total: �8.00 GBP
    Refund to Visa Card XXXX-XXXX-XXXX-xxxx: L38.07 RON

    bun...dar banii nu mi-au intrat in contul visa cum spune acolo..si nici in paylpal nu sunt
    La fel am patit si io cu zavvi_outlet /aka.. surpriza.. thehut /. Banii o sa-ti intre direct pe cardul VISA, insa dureaza cateva zile /in cazul meu a durat 3/. Cel mai probabil luni sau marti ar trebui sa ai banii in cont.

  14. #1174 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    in ing dureaza 4 zile pana apar in cont. alte banci 2 zile. depinde de banca

  15. #1175 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    mersi boga si bodo..acum m-am linistit
    e primul refund

  16. #1176 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Uneori dureaza 2 zile si la ING, dar depinde si de noroc Eu primesc constant bani asa, si uneori sunt foarte rapizi, alteori sunt de-a dreptul nesimtiti.

  17. #1177 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Unde as putea gasi de cumparat carcase de jocuri PS3.
    Mi-a venit un Dead Space de la zavvi traumatizat rau si "nu da bine" la colectie.

  18. #1178 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Unde as putea gasi de cumparat carcase de jocuri PS3.
    Mi-a venit un Dead Space de la zavvi traumatizat rau si "nu da bine" la colectie.
    Shopto.net, sunt pachete de cate 3 carcase goale la 5 lire.

  19. #1179 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    SaluT...mai baieti? Unde as putea gasi carcase verzi cele de xbox360 ca am cateva sparte si nu prea dau bine

  20. #1180 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    cred ca e ultimul post pe care il faci sa nu mai stau sa sterg dupa tine.

    iti dau eu cu 8 lei carcasa fara drum. am 10 bucati. originale de la redeems code

    dar stop posting everywhere

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 381 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 159 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts