Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 156 of 492 FirstFirst ... 56 106 146 154 155 156 157 158 166 206 256 ... LastLast
Results 3,101 to 3,120 of 9837

Thread: Decizii

  1. #3101 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by verbuncu View Post
    XBOX 360 sau PS3 ? (daca se poate sa-mi dati si niste argumente ... chiar as vrea sa cumpar una din cele mentionate de Craciun)
    Daca ai posibilitatea sa le cumperi pe amandoua, atunci cumpara-le. Daca nu incearca sa ai in vedere urmatoarele aspecte:

    1. Exclusivitatile

    Pe PS3 ai God of War, Killzone, Gran Turismo, Little Big Planet, Demon's Souls, Resistance, Ratchet and Clank, Heavenly Sword, inFamous, Heavy Rain etc. Sunt jocuri destul de variate, iar in perioada urmatoare vor aparea Killzone 3, Little Big Planet 2, Twisted Metal, FF Versus XIII, Agent, The Last Guardian, ICO Collection etc.
    Pe X360 ai Halo, Gears of War, Forza, PGR, Fable, Splinter Cell Conviction, Mass Effect 1 etc. In perioada urmatoare vor aparea Gears of War 3, probabil un nou Halo/Forza.

    2. Move Vs Kinect (in caz ca te intereseaza aceste controllere)
    3. Online (pe PS3 e gratis, pe X360 costa; ai insa cateva features in plus - majoritatea, din ce stiu, nu pot fi accesate din Romania direct, necesita VPN).
    4. Grafica

    Unele jocuri multiplatform arata mai bine pe X360, iar altele pe PS3. In cele mai multe cazuri diferentele nu sunt evidente, iar daca nu ai jocul pe ambele console e foarte posibil sa nu-ti dai seama de acestea.
    Ca si grafica, jocurile exclusive de PS3 sunt standardul pe console. La momentul actual Uncharted 2/God of War 3/Killzone 3 sunt considerate cele mai evoluate jocuri din punct de vedere grafic. Pe X360 ar fi Mass Effect, Halo sau Gears of War (probabil ca 3ul va deveni cel mai "frumos" joc de X360).

    5. Pret, aspect, accesorii, consola pe care o au mai multi prieteni etc.

    Incearca sa urmaresti cateva site-uri, vezi gameplay cu jocurile exclusive, vezi comparatii, vezi cate ceva despre Move, Kinect. Dupa cred ca vei fi destul de sigur de consola pe care o vrei.

    Quote Originally Posted by Harilip View Post
    2 jocuri complet diferite dar o singura solutie
    God of War Collection sau Demon's Souls?!
    God of War sunt jocuri emblematice pentru genul hack'n'slash, iar orice fan ar trebui sa le joace, deci GoW Collection.

    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    DiRT 2 sau Metro 2033? (PC)
    Sunt foarte diferite. Personal prefer Metro 2033 pentru ca-mi place atmosfera, povestea si imi plac mai mult FPSurile.

    Quote Originally Posted by FRKALEX View Post
    Uncharted 2 / Smackdown vs Raw 2011 / COD Black ops [ PS3 ]
    SmackDown VS Raw 2011 n-are ce cauta in comparatie cu aceste jocuri. Dintre Uncharted 2 si CoD Black Ops aleg Uncharted 2, are o poveste mult mai buna, arata foarte bine, gameplay excelent... Pana la urma a fost considerat cel mai bun joc din 2009. Iti recomand editia GoTY.

  2. #3102 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Uncharted 2 all the way!

  3. #3103 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Din pacate am ratat oferta pe Steam asa ca din pacate nu voi mai cumpara nici unul dintre ele.

  4. #3104 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Heavy Rain sau Red Dead Redemption ? Vreau un story bun si sa nu ma plictisesc dupa ce joc 3-4 ore.

  5. #3105 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Din pacate nu am jucat RDR, desi pare foarte interesant, dar Heavy Rain iti zic sigur ca n-o sa te plictisesti de el, te tine cu ochii lipiti de televizor...

  6. #3106 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Heavy Rain! E un joc extraordinar, foarte emotionant, cu multe intorsaturi de situatie, plin de actiune. Si RDR e foarte bun, insa HR m-a impresionat pe deplin. RDR mai poate astepta. Parerea mea, care le-a terminat pe ambele.

  7. #3107 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    N-am jucat decat Heavy Rain si pot spune ca e un joc care nu trebuie ratat.

  8. #3108 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Heavy Rain sau Red Dead Redemption ? Vreau un story bun si sa nu ma plictisesc dupa ce joc 3-4 ore.
    ambele! nu ai cum sa ratezi aceste doua jocuri. iti cumperi de ex Heavy Rain si dupa ce il termini il vinzi si iti iei RDR.

  9. #3109 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Fara nicio urma de indoiala Heavy Rain!

  10. #3110 SP
    Banned Miata's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Heavy Rain sau Red Dead Redemption ? Vreau un story bun si sa nu ma plictisesc dupa ce joc 3-4 ore.
    mai incape indoiala? Red Dead Redemption, la Heavy Rain ai prea multe cutsceen-uri si la un moment dat ai sa te plictisesti, are story bun dar gameplay 0

  11. #3111 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Heavy Rain are cea mai deep poveste din cate am jucat eu in peste 10 ani si o implementare pentru PS Move de nota 20.

  12. #3112 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar
    Heavy Rain all the way!

  13. #3113 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Daca vrei un joc cu multe ore de gameplay iti recomand RDR.
    Daca vrei un joc cu o poveste extraordinara...Heavy Rain.

  14. #3114 SP
    Member Mircea's Avatar
    Tekken 6 sau MK vs DC?

  15. #3115 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Tekken 6. In acest moment mi se pare mai competitiv si mai juat decat MK vs DK. Mie, personal nu-mi place aproape deloc MK vs DK.

  16. #3116 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Tekken

  17. #3117 SP
    Member Mircea's Avatar
    multumesc.il astept sa ajunga azi,maine si vroiam sa stiu daca se merita sa cumpar MK.Dar mai bine il astept pe cel ce o sa apara anul viitor din cate am inteles.

  18. #3118 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Bioshock 1 & 2 vs Uncharted 1 & 2 vs Gran Turismo 5?

  19. #3119 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by alexdeagle View Post
    Bioshock 1 & 2 vs Uncharted 1 & 2 vs Gran Turismo 5?


    Daca nu ai jucat nici un Uncharted.iti recomand sa le cumperi pe amandoua iar intr-un tarziu sa cumperi si Gran Turismo 5

  20. #3120 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Uncharted, apoi Gran Turismo 5.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Decizii (Non-Gaming Related) By FishyBon3 in forum Offtopic
    Replies: 384 Last Post: 23-04-2021, 12:53
  2. Decizii Gamingwise By G-XtremE in forum Console Club
    Replies: 262 Last Post: 14-01-2014, 23:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts