Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 22 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 431

Thread: Dante's Inferno

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Dante's Inferno

    Producatorii jocului Dead Space si EA ne prezinta un nou joc horror intitulat Dante's Inferno. Jocul va avea elemente de gameplay din seria God of War si teroarea din Dead Space. Ultimul trailer: Exclusive: Dante's Inferno - Trailer

  2. #2 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Do I smell a winer?

    Absolut superb trailerul! Mersi Istrategie!

  3. #3 SP
    Member andreips3's Avatar
    Ha ha ha, cel mai tare trailer lol. "Go to Hell" direct Imi place ideea jocului doar sa ramana fidel viziunii lui Dante

  4. #4 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Super misto trailerul, go to hell cica, asta-i buna.

  5. #5 SP
    Member Solozaur's Avatar
    impresionant, acuma ramane sa vedem si niste gameplay

  6. #6 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Pare interesant dar astept niste gameplay inainte sa imi dau mai mult cu parerea.

  7. #7 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Frumos traileru' dar cred ca monstrul ala de la sfarsit (cu mai multe capete) a fost creeat de cineva care se uita la emisiunea lui Mircea Badea...In Gura Presei

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Imi place trailerul,insa astept gameplay

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Dante's Inferno

    Deja am avut 2 Featured Videos pentru Dante's Inferno. Deja sunt multi care il numesc God of War killer. Deja GT a dedicat aproape o intreaga emisiune pentru acest joc. Deja se vorbeste de un nou IP. Eu unul am mari asteptari... numai gandindu-ma la celor 9 cercuri ale Infernului asa cum si le-a inchipuit Dante Alighieri in Divine Comedy, si imi dau seama ce potential are jocul. Vazand insa si cum arata si afland ca ruleaza la 60 FPS-uri, nu pot sa le urez bafta celor de la EA. Aveti mai jos emisiunea GT TV unde sunt aproape 15 minute din Dante's Inferno. Enjoy: Gametrailers TV with Geoff Keighley@@AMEPARAM@@src="http://www.gametrailers.com/remote_wrap.php?mid=51830"@@AMEPARAM@@51830
    Voi, ce ziceti ? Va fi un super succes sau aveti indoieli ? Eu unul nu mai am indoieli, avand in vedere ca echipa din spate este tot cea care a creat Dead Space (cred ca unul din putinele jocuri pe care l-am terminat de mai multe ori in ultima perioada). Btw, jocul, pe langa Xbox 360 si PS3, va fi lansat si pe PSP. Yay ! Must have for me !

    P.S. Ceva mai multe videos aici: http://www.consolegames.ro/forum/f8-...nferno-videos/
    Attached Images Attached Images dantes_inferno_1.jpg dantes_inferno_2.jpg dantes_inferno_3.jpg dantes_inferno_4.jpg dantes_inferno_5.jpg dantes_inferno_6.jpg dantes_inferno_7.jpg dantes_inferno_8.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Arata incredibil de bine . Va fii un succes . Dar .. niciodata nu va fii "God of War killer". Poate daca era exclusiv xbox 360 , atunci puteam sa spunem ca este competitiv cu God of War .

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De ce trebuie sa fie exclusiv ca sa fie mai bun ? Sincer, mie parca nu mi se pare la fel de fluid ca God of War (are un pic din miscarile sacadate stil Bayonetta, DMC, Ninja Gaiden) insa e un joc nici pe departe terminat. In plus, nu cred ca deranjeaza pe nimeni ca vor sa faca ceva peste GoW. La urma urmei, imi doresc ca toti sa tinda spre astfel de realizari. More good games for us.

    P.S. 9 circles of Hell mi se pare un subiect mai interesant si mai scary decat istoria greaca pe care s-a tot batut moneda. Numai cand ma gandesc ca va fi un nivel numit "Lust"... yummy

  12. #12 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Sunt singurul care s-a uitat la jocul asta cu gandul la diablo ?
    Imi aduce mult aminte de nivelul din Pandemonium din Diablo 2 doar ca e 3d si arata superb

  13. #13 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Nu prea mi se pare "scary" nici God of War , nici Dante's Inferno . Mai scary mi se par Dead Space si Silent Hill. Dar arata foarte bine jocul , si chiar aduce putin a God of War , cu toate ca sunt atat de diferite .

  14. #14 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Nu inteleg de ce toti zic ca acest gen de joc seamana cu god of war,nu ma refer doar la dante ci si la x-men origins,conan,viking si multe altele

  15. #15 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    cine zice ca X-men origins,conan si viking se aseamana cu GOW?

  16. #16 SP
    Member sentyno's Avatar
    poate dante's inferno se aseamna cu gow, depinde din ce perspectiva privesti . Oricum jocul va avea un mare sucess ( sper =D ) si cu siguranta un must buy

  17. #17 SP
    Member Vami's Avatar
    Ati vazut gameplay-ul ? E awesome !

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    �mi place că �n fiecare inel Beatrice are altă �nfățișare . Clip-urile, deocamdată, sunt din versiunea de PS3 a jocului.

  19. #19 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    cine zice ca X-men origins,conan si viking se aseamana cu GOW?
    Fac parte din acelasi gen( hack'n'slash)

    Jocul pare foarte bun. Din pacate nu-l voi juca la lansare pentru ca se lanseaza in aceasi perioada cu alte titluri foarte mari. Jocul arata foarte bine

  20. #20 SP

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 22 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dante's Inferno By Crystylicious in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 13 Last Post: 09-05-2010, 14:28
  2. Dante's Inferno in februarie By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 19-08-2009, 13:24
  3. Dante's Inferno By MultiAmSaPopesc in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 02-08-2009, 18:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts