Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 22 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 431

Thread: Dante's Inferno

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Fac parte din acelasi gen( hack'n'slash)
    Chiar dacă fac parte din același gen, jocurile nu se pot compară. Există anumite elemente distinctive, anumiți factori (de ordine interioară ca să zic așa)...nu doar că omori pe cineva și gata.

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...67-darksiders/ (topic)

    RonanN1 -> http://www.consolegames.ro/forum/126386-post10.html

  2. #22 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Pacat ca nu o sa fie si o versiune PC :/ da nu se stie niciodata poate dupa ce is satuli de bani scosi pe console il arunca si pe PC ^^

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Nu prea mi se pare "scary" nici God of War , nici Dante's Inferno.
    Probabil ca nu ai urmarit toate filmuletele... Daca tie nu ti se pare scary sa innoti printr-o mare de scheleti, sau sa treci pe langa pocitanii cu 2 capete si 4 limbi... atunci e bine. De fapt nu e bine. Ar trebui sa-ti fie frica de Infern
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Chiar dacă fac parte din același gen, jocurile nu se pot compară. Există anumite elemente distinctive, anumiți factori (de ordine interioară ca să zic așa)...nu doar că omori pe cineva și gata.
    Sunt curios ce anume "nu se compara". Ambele au ca punct principal un erou cu puteri supranaturale. In ambele jocuri eroul este barbat. Ambele sunt hack&slash cu parti de puzzle si logica. In ambele eroii se lupta cu n monstrii/zei/etc. In ambele puterile folosite au upgrade-uri. In ambele la boss battles exista momentele acelea scriptate pt. anumite actiuni. Ambele jocuri sunt liniare. Ambele sunt inspirate din fictiune. Ambele au aceeasi vedere izometrica. Etc... etc... ca m-am plictisit. Sunt convins ca in curand o sa apara un "compare" intre Dante's Inferno si GoW. Oricum nu inteleg de ce se agita lumea cand e comparat cu GoW3... ar trebui sa fie un lucru bun.
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Jocul pare foarte bun. Din pacate nu-l voi juca la lansare pentru ca se lanseaza in aceasi perioada cu alte titluri foarte mari. Jocul arata foarte bine
    Pai, de unde stii in ce perioada apare cu alte titluri mari ? Pentru ca in afara de 2010, nimeni n-a zis nici pass... poate sa fie 01.2010... sau 12.2010
    Quote Originally Posted by Strike105x View Post
    Pacat ca nu o sa fie si o versiune PC :/ da nu se stie niciodata poate dupa ce is satuli de bani scosi pe console il arunca si pe PC ^^
    Sper sa nu apara niciodata pe PC. Ajunge ca a iesit SIMS 3

  4. #24 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY
    Sunt curios ce anume "nu se compara". Ambele au ca punct principal un erou cu puteri supranaturale. In ambele jocuri eroul este barbat. Ambele sunt hack&slash cu parti de puzzle si logica. In ambele eroii se lupta cu n monstrii/zei/etc. In ambele puterile folosite au upgrade-uri. In ambele la boss battles exista momentele acelea scriptate pt. anumite actiuni. Ambele jocuri sunt liniare. Ambele sunt inspirate din fictiune. Ambele au aceeasi vedere izometrica. Etc... etc... ca m-am plictisit. Sunt convins ca in curand o sa apara un "compare" intre Dante's Inferno si GoW. Oricum nu inteleg de ce se agita lumea cand e comparat cu GoW3... ar trebui sa fie un lucru bun.
    Nu așa...n-ai �nțeles la ce m-am referit...

    ...eu la astea am făcut referire:

    Quote Originally Posted by IlieRazvan
    Nu inteleg de ce toti zic ca acest gen de joc seamana cu god of war,nu ma refer doar la dante ci si la x-men origins,conan,viking si multe altele
    Quote Originally Posted by erik95
    Fac parte din acelasi gen( hack'n'slash)
    Jocurile alea nu se compară cu Dante's Inferno (chair dacă fac parte, mă rog...vorba vine, din același gen).

  5. #25 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    Bravo MonkY te felicit cu ceea ce ai zis in ultimul rand esti de al meu
    Jocul cica va aparea in ianuarie 2010

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pacat ca nu va avea co-op... chiar mi-ar fi placut sa-l iau pe Darkie cu mine in Infern

  7. #27 SP
    Member padawan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pacat ca nu va avea co-op... chiar mi-ar fi placut sa-l iau pe Darkie cu mine in Infern
    In carte Dante este insoti de Virgiliu, deci un mod co-op ar fi fost chiar OK.

  8. #28 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Stati usor... asta e abea primul joc. Daca va avea succes, trebuie sa mai pape si cioculetu lor ceva in 2, nu?
    Atunci va fi loc si pentru un eventual coop.

  9. #29 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Gameplay-ul pe care l-am vazut pe gametrailers nu m-a impresionat cu nimic. Ma asteptam la mult mai mult. Sper sa nu fie de duzina in versiunea finala.

  10. #30 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu stiu cum lumea poate compara jocul asta cu God of War. Poate cu primul God of War, si chiar si atunci GoW il intrece fara nici o problema. Singurul lucru care m-a impresionat cat de cat au fost bossii. Si doar designul lor. In rest, grafica, gameplayul, totul e sub GoW ( poate doar povestea ar putea sa o faca interesanta daca nu o modifica prea mult ).

  11. #31 SP
    Member sentyno's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Nu stiu cum lumea poate compara jocul asta cu God of War. Poate cu primul God of War, si chiar si atunci GoW il intrece fara nici o problema. Singurul lucru care m-a impresionat cat de cat au fost bossii. Si doar designul lor. In rest, grafica, gameplayul, totul e sub GoW ( poate doar povestea ar putea sa o faca interesanta daca nu o modifica prea mult ).
    Cum au indraznit sa compare asa ceva cu GOW nu ?
    Nu ca ar fi dante's inferno > gow, dar va fi si gow depasit la un moment dat nu crezi ?
    Plus in afara de asta parca vezi ca varianta finala din dante's infermo va fi

  12. #32 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by sentyno View Post
    Cum au indraznit sa compare asa ceva cu GOW nu ?
    Nu ca ar fi dante's inferno > gow, dar va fi si gow depasit la un moment dat nu crezi ?
    Plus in afara de asta parca vezi ca varianta finala din dante's infermo va fi
    Nu cred ca God of War va fi vreodata depasit de vreun joc ( aici referindu-ma strict la genul Hack n Slash ). Si in plus, ma indoiesc ca Dante's Inferno va fi cine stie ce. Asa cum zicea si pe Kotaku intr-un articol, EA ( de fapt producatorul, dar sa zicem asa cu termeni mai familiari ) a facut minuni imprumutand si slefuind putin formula Resident Evil, rezultand Dead Space, si daca ar face asa ceva si cu Dante's Inferno, ar fi minunat. Dar din cate am vazut eu pana acum, nu prea arata a fi asa.

  13. #33 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    Dante's Inferno seamana mai mult cu Castlevania nu cu God Of War.

  14. #34 SP
    Junior Member Cosucj's Avatar
    Cum sa ziceti ca II sau NU II mai bun ca god of war ? Nu a aparut inca.

  15. #35 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Gameplay este destul de bun dar nu te da pe spate,personal pe mine nu,si nici god of war3 nu a aparut inca dar va fi mai bun decat dante's inferno pentru ca cei care lucreaza la god of war 3 este o presiune imensa,toata lumea se asteapta sa fie cel mai bun joc hack'n'slash,probabil ca nu va atinge nota 10 dar va fi unul dintre cele mai impresionante jocuri lansate in 2010 pe langa celelalte.Revenind la Dante's Inferno nu vad sa fie un joc mai bun ca god of war 3 deoarece este primul joc (in serie ?) si exista o oarecare presiune si pe ei ca dupa mine a devenit popular doar dupa faptul ca e ,,GoW3-Killer" si atunci lumea normal ca se intreabaare o sa fie mai bun ca gow3?etc.Si arma aia mi se pare cam ciudata dar merge,eu cred ca va fi un joc destul de bun dar nu un pretendent la Game of the Year 2010

  16. #36 SP
    Junior Member Cosucj's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    Dante's Inferno nu vad sa fie un joc mai bun ca god of war 3 deoarece este primul joc (in serie ?)
    Opriti-va cu comparatiile Dante's Inferno vs. God Of War 3. Nu are niciun rost.
    Si oricum, DI va fi un joc rau pentru ca e primul din serie ? Cum vine asta ?

  17. #37 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...aș zice ceva dar...mi-e teamă că-mi pun toată lumea cu PS3 �n cap lol

  18. #38 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sunt si eu de acord ca depaseste God of War 3 in foarte multe aspecte. Asta e, we gotta face the facts!

  19. #39 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    pai spuneti-le ca nu ne suparam nu am zis ca dante's inferno e un joc prost si nici god of war 3 un zeu,ziceam din punctul meu de vedere ca jocul nu va fi mai bun ca gow3 poate ma insel dar eu deocamdata asa sustin dar oricum mai bine sa ramanem pe thread ca poate facem un flame.
    Arma aia lui Dante stie cineva cum se numeste?si acuma mi-am schimbat parerea si mi se pare ca arma i se potriveste voi ce credeti ?

  20. #40 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    Arma aia lui Dante stie cineva cum se numeste?
    Scythe.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 22 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dante's Inferno By Crystylicious in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 13 Last Post: 09-05-2010, 14:28
  2. Dante's Inferno in februarie By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 19-08-2009, 13:24
  3. Dante's Inferno By MultiAmSaPopesc in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 02-08-2009, 18:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts