Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 47 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast
Results 481 to 500 of 926

Thread: Watch Dogs

  1. #481 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Comentatorul acesta extraordinar de priceput si de informat uita ce capodopere au realizat cei de la Naughty Dog pe un hardware asa de "invechit, prost si slab" cum este cel al PS3-ului ...

  2. #482 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    M-am mai jucat azi vreo ora. Inca nu-mi vine sa cred ce au "reusit" sa faca...

    Am facut o misiune in care trebuia sa "prind" pe cineva intr-o masina si am fugit dupa el vreo 10 minute si lovit si folosit de ce puteam, cu telefonul, pentru ca pur si simplu nu ai cum sa tragi din masina (desi ai tinta) sau efectiv nu am gasit eu cum. M-am uitat in controls si nu am gasit buton de tras din masina.
    Am jucat si eu misiunea aia, am dat restart de vreo 10 ori pana mi-a iesit. Nu inteleg care-i treaba cu acei fixeri, sunt extrem de enervanti. Ar trebui sa fie bodyguarzi? Hitmen? n-am idee. Jocul doar iti da cu ei in mecla si nu-ti da nicio explicatie.

  3. #483 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    dupa ce am citit threadul asta, cred ca o sa-mi anulez precomanda si o sa-mi iau titanfall

  4. #484 SP
    Member legokid220's Avatar
    De vreo 2 zile ma tot uite la jocul asta pe ps4 live. Va rog nu mai gasiti scuze pt ubisoft ca jocul nu este ceea ce au promis. ne-au mintit in fata si acum le gasiti scuze "vai, ei fac un joc in fiecare an deasta nu e totul cum trebuie" da le cerem noi sa faca in fiecare an? si daca ne gandim mai bine jocul a fost anuntat in 2012, nu? Jocul arata oribil ziua, totul este alb. Masinile ...nici nu se compora a masini.. imi aduce aminte de sleeping dogs, lovesti orice prin oras. Modurile zombie, chestia cu spider si ce mai este pe acolo nu mi-au placut deloc. ba' face jocul sa arate si mai urat.
    (asta este parerea mea despre uimitorul si mult asteptatul watch dogs "un joc mincinos". Chiar acum imi anulez pre-comanda de la altex)

  5. #485 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu as vorbi atat de categoric despre un joc daca nici macar nu l-am jucat. Iar dacat citesti ultimele pagini, toata lumea a semnalat mai mult partile negative decat cele pozitive ale jocului.

  6. #486 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Nu mai judeca un joc dupa stream-uri... Jocurile pe stream-uri sunt comparabile cu primii 2-3 ani din viata PS3/X360. Pe langa faptul ca probabil vezi maxim 20% din detalii si texturi, se mai si misca aiurea.

    Iti dau un exemplu, FIFA 14. Pe PS4 arata si se misca excelent, dar in stream-uri animatiile parca sunt din FIFA 10 pe PC (pe vremea cand varianta de PC era un gunoi fata de console).

    Nici de la GTA 5 nu ma asteptam la prea multe cand l-am vazut pe stream-uri inainte de lansare, dar atunci cand l-am jucat s-a dovedit a fi mult peste asteptari - grafica, control, fizica masinilor, etc.

  7. #487 SP
    Member Buyk's Avatar
    S-a tot vorbit de single player pe aici, uitati un video si cu un gameplay MP , chiar e foarte funny. Video-ul de pe Youtube are optiune si pentru 4k, dar lasa de dorit calitatea ,doar stim cu totii ce deteriorate sunt clipurile si la full-hd.

  8. #488 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu as vorbi atat de categoric despre un joc daca nici macar nu l-am jucat. Iar dacat citesti ultimele pagini, toata lumea a semnalat mai mult partile negative decat cele pozitive ale jocului.
    Pentru ca nu prea sunt parti pozitive. Gameplay-ul (driving, shooting, cover system) e praf, grafica e buna doar pe timp de noapte ca pe zi e dezastru, povestea nu e interesanta deloc, lumea (chicago) e lipsita de viata iar in unele parti, in special zona "de tara" arata oribil, aceleasi masini si aceiasi oameni peste tot. Singurul plus e partea de hacking care e ceva nou dar nu ridica jocul prea mult. Recunosc ca l-am luat astazi de la bunica pe PC ca sa-mi fac o impresie completa (il jucasem deja la un prieten), m-am jucat cateva ore (aprox 4-5) si l-am sters. Sincer, pentru mine nu e o surpriza ca jocul e cu 10 clase sub ce ni s-a aratat, doar e ubisoft. Chiar as fi vrut sa fie real dar nu s-a putut.

  9. #489 SP
    Member Kratos's Avatar
    Sunteti cativa de-aici care ati devenit culmea. Il jucati 'la un prieten', de la 'bunica' sau alte vrajeli de genul. Parca plecasem de pe computergames tocmai pentru a scapa de piratii cu PC-urile lor cu placi video de zeci de milioane dar care nu stiau ce-i acela un joc original. Mie unul mi-ar fi rusine dar cred ca nu se mai pune pret pe asta in tara asta de 2 lei.

    Pentru mine Watch Dogs ramane un 'must have' dar macar eu sunt mai realist si nu ma astept la cine stie ce joc revolutionar. E un GTA cu hacking, ceea ce pentru mine e suficient. De fapt mai repede as spune ca e un Assassin's Creed modern si chiar sunt curios sa vad la ce si-au adus cei de la Kaspersky aportul, chiar daca au specificat ca 'that's not the way it works'.

    Jocul asta a fost gandit sa mearga si pe WiiU si se vede. Chiar si in 4K jocul arata aproape la fel ca pe Xbox One sau PS4 pentru ca asa a fost gandit totul la nivel de texturi. Dar e un open world care se presupune a fi fun si diferit, nu GTA killer. Serios acum, vroiati ca Ubisoft sa procedeze precum The Division si sa-l mai amane pana in 2016 doar pentru a arata ceva mai bine? Eu unul din ce am vazut sunt multumit si daca ma tine 30-40 de ore asa cum au promis cu story-ul, atunci isi merita banii.

    Ne vedem la lansare!

  10. #490 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    @Kratos: Story-ul tine 30-40 ore?! Sau te referi cu tot cu side missions?

    @Buyk: Sa stii ca e dsitractiv, abia astept sa pun Marti mana pe el

  11. #491 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Sunteti cativa de-aici care ati devenit culmea. Il jucati 'la un prieten', de la 'bunica' sau alte vrajeli de genul. Parca plecasem de pe computergames tocmai pentru a scapa de piratii cu PC-urile lor cu placi video de zeci de milioane dar care nu stiau ce-i acela un joc original. Mie unul mi-ar fi rusine dar cred ca nu se mai pune pret pe asta in tara asta de 2 lei.

    Pentru mine Watch Dogs ramane un 'must have' dar macar eu sunt mai realist si nu ma astept la cine stie ce joc revolutionar. E un GTA cu hacking, ceea ce pentru mine e suficient. De fapt mai repede as spune ca e un Assassin's Creed modern si chiar sunt curios sa vad la ce si-au adus cei de la Kaspersky aportul, chiar daca au specificat ca 'that's not the way it works'.

    Jocul asta a fost gandit sa mearga si pe WiiU si se vede. Chiar si in 4K jocul arata aproape la fel ca pe Xbox One sau PS4 pentru ca asa a fost gandit totul la nivel de texturi. Dar e un open world care se presupune a fi fun si diferit, nu GTA killer. Serios acum, vroiati ca Ubisoft sa procedeze precum The Division si sa-l mai amane pana in 2016 doar pentru a arata ceva mai bine? Eu unul din ce am vazut sunt multumit si daca ma tine 30-40 de ore asa cum au promis cu story-ul, atunci isi merita banii.

    Ne vedem la lansare!
    Nu ai idee despre ce vorbesti. Da-mi un sigur motiv pentru care as da banii pe jocul asta. Am spus deja ca nu grafica e cea mai mare dezamagire ci numeroase aspecte legate de gameplay. Da, as fi vrut sa il amane pana in 2016 ca sa joc ceva finisat, sa merite banii. Comparatiile cu gta nu pot fi evitate. Ambele sunt open world, ambele trebuie sa aiba anumite aspecte bine puse la punct (driving, shooting, densitatea/diversitatea hartii). Nu ai cum sa zici ca nu e nimic de comparat. Btw, nu stiam ca daca scriu "PC" sunt automat un pirat. Doar ca sa stii, am cumparat jocuri de cand ma stiu, am sute in colectie. Singurul motiv pentru care l-am downloadat a fost sa vad cum arata pe current gen (il vazusem doar pe old gen) si sa ma conving de situatia in care e jocul, eu jucandu-l la un prieten cu o zi in urma pe 360. Scuze ca nu am vrut sa platesc full price doar pentru asta dar din pacate pe iutub e mai greu sa te lamuresti cand vine vorba de grafica si mecanici de joc.

  12. #492 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Bai, nici eu nu sunt tocmai uimit de cum arata si nu ma atrage in mod deosebit, dar ce nu intelegeti unii dintre voi e ca: NU VA OBLIGA NIMENI SA IL CUMPARATI!

  13. #493 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by mof990 View Post
    Recunosc ca l-am luat astazi de la bunica pe PC
    Quote Originally Posted by mof990 View Post
    Singurul motiv pentru care l-am downloadat
    Data viitoare când mai desfășori astfel de activități te rugăm să nu ne mai povestești.

  14. #494 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Sunteti cativa de-aici care ati devenit culmea. Il jucati 'la un prieten', de la 'bunica' sau alte vrajeli de genul. Parca plecasem de pe computergames tocmai pentru a scapa de piratii cu PC-urile lor cu placi video de zeci de milioane dar care nu stiau ce-i acela un joc original. Mie unul mi-ar fi rusine dar cred ca nu se mai pune pret pe asta in tara asta de 2 lei.
    A preferat sa stea cu banii in buzunar decat sa-i arunce pe geam, e alegerea lui.

  15. #495 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Mie mi se pare amuzant tare si mp-ul , sper sa-mi placa si cand am sa-l incerc iar asta mi se pare un plus "destul" pe langa story.

    AMR 2 zile !

  16. #496 SP
    Member legokid220's Avatar
    Gata ati inceput! Cum puteti sa il comparati cu GTA? Mai sunt multe open-world, orice open-world il asociati cu GTA? asta vrea sa fie o replica de GTA . Daca stii despre gta, daca te-ai jucat GTA, n-ai cum sa compari, Gta este regele iar asta watch dogs este sclavul(am exagerat putin )
    Daca va consoleaza faptul ca este un GTA care este bun si va jucati Watch Dogs care vrea sa semene cu el dar nu poate , atunci e treaba voastea.
    Ideea este ca am fost mintiti, jocul nu este ceea ce trebuie sa fie. pe langa faptul ca au stricat grafica(nu ar fi o problema pt ca tot ar arata bine cat de cat) dar aici vorbim de "gameplay" care 80% face totul jocul. Gameplayul este stricat ! fizica masinilor este aiurea, geometria masinilor este aiurea.
    Jocul arata bine doar cand mergi pe strada linistit sau alergand noaptea cu telefonul sa faci smecherii. Cam asta e tot bun la el.
    Nu sunt aici sa va influentez sa nu-l jucati sau cumparati.. imi spun doar opinia. Jocul a fost atat de laudat si ridicat in slavi ca va fii cel mai tare joc next-gen, eu nu vad nimic next-gen, a fost doar reclama de el. Suntem consumatori si avem dreptul la exprimare,
    Sunteti liberi sa alegeti ce vreti sa faceti... daca eu decid ca jocul nu este bun, atunci pt mine nu este bun.. si mai lasati si pe altii sa-si zica opinia. nu mai sariti pe ei aiurea de parca ar fi satana

  17. #497 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Such sad hacker, very game over
    Attached Images Attached Images 10296583_664440626966015_3957512744702692428_n.jpg

  18. #498 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu poţi să îţi dai cu părerea dacă nu ai cumpărat jocul, dacă vrei să faci asta intră pe un forum de piraţi.

  19. #499 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Or fi ele vechi de aproape un deceniu, dar au avut hardware foarte puternic la vremea lor si cand vezi titluri ca gears of wars, god of war si the last of us ....
    La cum arata copacul ala si multe altele, god of war 2 (varianta de ps2) ii da clasa.

  20. #500 SP
    Member Buyk's Avatar
    Imi place o chestie foarte mult in jocul asta, cand faci campania single player te poti trezi cu alti playeri in jocul tau care vor incerca sa te "hackuiasca" insa poti sa faci si tu acelasi lucru sa intri in lumea lor si sa incerci sa le furi informatii care le-a adunat in timpul misiunilor lui, tare de tot.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 47 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast

Similar Threads

  1. Coperta Watch Dogs By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2014, 21:05
  2. Watch Dogs - PC By MonkY in forum Jocuri PC
    Replies: 64 Last Post: 21-06-2014, 06:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts