Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 14 15 16
Results 301 to 315 of 315

Thread: Until Dawn

  1. #301 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Acuma am terminat si eu jocul...foarte fain, am tras niste sperieturi la unele faze Imi place ca e facut cu actori/actrite din seriale/filme cunoscute de mine

  2. #302 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mr Robot

  3. #303 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Si negrul din NFS...

  4. #304 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Daca nu am bonusu (secventa), merge sa il platinez?

  5. #305 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Da, capitolul bonus nu are trofee.

  6. #306 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  7. #307 SP
    Member Prototype93D's Avatar

  8. #308 SP
    Manager paul's Avatar
    Se va lansa si pe PS5 si PC:

  9. #309 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Astia nu mai știu să facă nimica, remaster chiar si la ăsta?? Generație mai prossta ca asta cred ca nu o existat in veci!!

  10. #310 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A fost un film interactiv bun si era firesc sa-l relanseze pe PS5, fiind generatia actuala, dar mai ales pe PC, iar asta pentru ca se lucreaza la film, deci lumea va vrea sa-l si joace, iar versiunea de PS4 probabil era prea invechita.

  11. #311 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    L-am jucat când o aparut, firesc nu mi se pare sa tot faci atâtea remaster-uri, nici nu stiu dupa ce mi-am luat PS5, si ala la pret umflat.

  12. #312 SP
    Junior Member SieNoK's Avatar
    Dap, e bataie de joc cu remasterurile.

    Avem:
    Trei bucati de Last of Us
    Doua bucati de Last of us 2
    Doua bucati de Heavy Rain/Beyond two souls
    Doua bucati de Spider Man 1
    Doua bucati de Until Dawn
    Trei bucati de GTA 5
    Doua bucati de Uncharted 4 si doua bucati de Uncharted LOT.
    Doua bucati de GTA trilogy
    Doua bucati de Alan wake

    Deja m-am plictisit.

    Dam 2500/2700 lei pe o consola noua sa ne jucam aceleasi jocuri pe care le jucam pe consolele de cand era Basescu presedinte.

  13. #313 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De ce zici remasters si spui 2 bucati dintr-un joc? Adica nu e normal sa ai jocul initial si remasterul? Dar ai cate 1 din fiecare, pe fiecare platforma.
    Ce faceam daca nu erau backwards compatible consolele?
    Si oricum, discutam de o rezolutie minima pe PS4 si 30fps vs o rezolutie mai mare si poate un 60fps.

    Si nu e ca si cum e cineva obligat sa cumpere noua versiune, la pret full sau update de 1$. Daca ai jucat deja jocul si nu mai ai niciun interes sa-l joci, treci mai departe.
    Daca vrei sa-l rejoci, poti rejuca versiunea initial, dar ai si optiunea de ceva rezolutie mai mare + ceva fps mai mare.

    Iar daca nu l-ai jucat si vrei sa joci, de ce sa iei versiunea veche cand exista optiune mai buna?

    Din punctul meu de vedere, sa scoata remasters la toata libraria de jocuri de PS4, bune sau rele, care au avut macar un % pozitiv de vanzari. Asta nu inseamna ca le voi cumpara.

    Dar uite, ca tot ziceai - eu as rejuca a 3a oara trilogia Uncharted, daca ar relansa-o in 60fps si cu engine de Uncharted 4 macar. Si sunt multe alte jocuri pe care le-as vrea asa - gen Driveclub.

  14. #314 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Sa faca remake-uri nu remaster-uri daca vor sa vanda si remake-urile sa fie la nivelul remake-ului lui Dead Space.
    Astia vad ca se poate mulge bani din acelasi lucru si nu-si mai dau silinta sa faca ceva nou, fac remaster-uri in loc sa se puna sa lucreze la ceva nou.
    Cat de multe jocuri am bagat pe PS3, multe memorabile si foarte bune, PS4 a fost mult mai slabut iar acum cu PS5 e varza rau de tot, cred ca in 2 ani am jucat si eu circa 8 jocuri.
    Ar trebui sa lase astia trecutul in trecut, sa scoata jocuri si sa fie bune plus sa foloseasca consola la maxim ca multe jocuri au grafica demna de last generation, nici macar HDR nu se chinuie astia sa implementeze in unele jocuri.
    Astept sa mai scada putin pretul la Prince of Persia asta nou ca mi-a placut mult demo-ul si vreau sa-l joc dar cu Until Dawn sa se stearga undeva.

  15. #315 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ballistic Moon e un studio nou, creat de fosti developeri din Supermassive Games - studioul care a creat Until Dawn.
    Studiourile noi de obicei incep cu proiecte mai mici, iar in studiourile mari echipa de incepatori se ocupa de remaster-uri, asa cum s-a intamplat si cu TLOU Part 2 Remastered.
    Deci oarecum are sens ca primul lor proiect in colaborare cu Sony sa fie un remaster la Until Dawn pentru ca Sony detin IP-ul.
    Totusi sper ca urmatorul lor proiect sa fie Until Dawn 2, sau ceva mai interesant decat ce produce Supermassive.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 14 15 16

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 13:02
  2. Replies: 2 Last Post: 05-09-2012, 00:21
  3. Replies: 0 Last Post: 15-08-2012, 09:21
  4. No next-gen consoles until 2012? By Donely in forum Nintendo Wii
    Replies: 47 Last Post: 17-04-2009, 17:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts