Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 73 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 ... LastLast
Results 341 to 360 of 1460

Thread: Battlefield 4

  1. #341 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Varianta de PC este o mizerie ordinara, disconecturi random, buguri la greu, glich-uri ... o bataie de joc. Il am de 2 saptamani si in afara de nervi, nervi, nervi ... si iar nervi nu este nimc de jocul asta.
    Pai parca jocul a fost conceput pt Pc si apoi portat pe next gen. Ma asteptam sa mearga brici pe platforma mama.

  2. #342 SP
    Member Caponescu's Avatar
    O fi fost dar poate peste 2-3 luni va fi ok, pana atunci lasa fraierii sa bage banu si sa isi rupa capul, asa a fost si in cazul BF3 ... desi imi vine greu incet incet ii dau dreptate lui MonkY, Gaming-ul de PC se duce dracului.
    Uite aici un bug super .. care te face sa farami tastatura:

    Jocul are probleme pe toate platformele, din ce am vazut pe ps4 nu merg serverele de 64 jucatori.

  3. #343 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Pai next gen primeste optimizare pt un singur sistem,cioku mic si iti trec nervii cand vin patch-urile.Ori ce ai zice tot varianta de pc e mai buna intotdeauna

  4. #344 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Varianta de PC este o mizerie ordinara, disconecturi random, buguri la greu, glich-uri ... o bataie de joc. Il am de 2 saptamani si in afara de nervi, nervi, nervi ... si iar nervi nu este nimc de jocul asta.
    Am ajuns sa fim beta-testeri pe banii nostri ... halal exact DLC ii trebuia acum jocului.
    iata motivul
    EA pushed Battlefield 4 through quality control to beat Call of Duty

    confirm..azi am jucat vreo 5 ore si cu exceptia unui singur meci mi-a dat crash de fiecare data..de scor nu-i problema ca se salveaza...dar ribbon-urile si bonus xp nu..

    Caponescu ce Windows ai ?


    RE: cred ca aici e problema..si eu la fel..aia de la EA mi-au spus ca nu e testat pe 8.1..doar pe 8..dar nici rulat compatibility mode cum mi-au sugerat sa fac nu merge...tot crash peste crash

  5. #345 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by MENTATAL0R View Post
    Pai next gen primeste optimizare pt un singur sistem,cioku mic si iti trec nervii cand vin patch-urile.Ori ce ai zice tot varianta de pc e mai buna intotdeauna
    Asta cu ciocu mic pe banii mei nu prea merge, am dat bani pe el nu vreau decat sa mearga cum trebuie nu sa cumpar bataia de joc a unora.

    LE. Daca era vorba de un disconnect la 2-3 zile mai acceptam, dar asa din 7 meciuri la 5 am disconnect, e bataie de joc, de celelalte buguri enervante (1 shot = kill, netcode de 2 lei) nu are rost sa mai vb. Parca EA era firma care a marit pretul jocurilor la 60 USD/EUR o data cu lansarea noii generatii de console nu?

    @darkpaul13 Windows 8.1

    ---------- Post added 23-11-2013 at 20:49 ----------

    Un coleg de munca foloseste Windows 8, altul Windows 7 toti avem probleme identice. Pe Windows 7 este optimizat f prost (scaderi de FPS foarte mari), dar aici nu e vb. de optimizare.

  6. #346 SP
    Member SepticEye's Avatar

  7. #347 SP
    Member Wagram's Avatar
    Mdea, nu ştiu cine m-a pus să mă uit. S-a dus dracului tot cheful de muncă pe ziua de azi.

  8. #348 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Mdea, nu ştiu cine m-a pus să mă uit. S-a dus dracului tot cheful de muncă pe ziua de azi.
    De ce? Eu nu m-am uitat, caci nu am jucat încă campania si cred ca despre asta e vorba.

  9. #349 SP
    Member Wagram's Avatar
    Fiindcă numai la consolă şi la cât de bine arată şi se mişcă jocul îmi stă gândul acum.
    E aceeaşi porţiune prezentată de DICE în martie, numai că e direct de pe PS4 acum. Dacă ai văzut clipul ăla de 17 minute, te poţi uita liniştit.

  10. #350 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Pacat ca inca se consuma resurse si timp pe o campanie care probabil se termina dupa 8 ore, cand tot efortul ala se poate duce spre multiplayer.

  11. #351 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Pacat ca inca se consuma resurse si timp pe o campanie care probabil se termina dupa 8 ore, cand tot efortul ala se poate duce spre multiplayer.
    Hey... hey! Si cu astia ca mine, care vor sa joace pt. story, pentru a ma simti bine in roul de "erou"... sau pentru feelingul ca nu joc doar un altfel de CounterStrike... ce facem? Eu chiar nu am timp de multiplayer (cel putin nu pentru jocuri de acest gen). Daca l-as cumpara, as face-o pt. ca are si poveste. Altfel n-as da un leu pe el. Stiu ca poate nu sunt multi ca mine, dar totusi...

  12. #352 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Pacat ca inca se consuma resurse si timp pe o campanie care probabil se termina dupa 8 ore, cand tot efortul ala se poate duce spre multiplayer.
    Gresit din punctul meu de vedere. Pacat este ca putini developeri mai pun accentul pe singleplayer. Singurele jocuri care le-am cumparat in special si pentru multiplayer au fost Demons si Dark Souls.

  13. #353 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Cea mai mare gluma de campanie jucata de mine vreodata intr-un FPS ))
    TOT jocul ar fi trebuit sa fie MP..decat sa te faci de rusine / sa consumi resurse pe asa single-player..
    De exemplu in loc sa se fi chinuit cu single-player mai bine alocau resurse sa faca jocul playable day1 / sa se fi concentrat la optimizare..ca sunt useri care nici acum nu pot sa-l joace desi au platit 110E pe un singur joc.
    Sa i se deie campania single-player unui tip mai talentat (gen Angry Joe) sa o joace cap coada..iese comedie non-stop 5 ore (ca atat dureaza gluma proasta a developer-ilor).

    Ce Trevor, ce Ellie, Clementine sau Handsome-Jack!? Tipul de la inceput (squad-leader-ul sau ce e el) care isi taie un picior ca sa poata continua si apoi ramane cu ,,piciorul bun" in jeep in apa merita titlul de personajul anului. M-a impresionat profund ,,For a wolf to survive.."

  14. #354 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by az_faust View Post
    Gresit din punctul meu de vedere. Pacat este ca putini developeri mai pun accentul pe singleplayer. Singurele jocuri care le-am cumparat in special si pentru multiplayer au fost Demons si Dark Souls.
    Nu generaliza. Eu ma plang de single player cand vine vorba de genul military shooter. S-au epuizat ideile acum 5 ani, aceeasi salata de eroism+explozii+conflict international+progres liniar versus AI de 2 bani. Atata timp cat este o audienta pt asa ceva, Dice va continua sa faca si single player intr-un joc unde 90% se joaca MP. Daca nu progresam, e din vina voastra cei 10%

  15. #355 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hey... hey! Si cu astia ca mine, care vor sa joace pt. story, pentru a ma simti bine in roul de "erou"... sau pentru feelingul ca nu joc doar un altfel de CounterStrike... ce facem? Eu chiar nu am timp de multiplayer (cel putin nu pentru jocuri de acest gen). Daca l-as cumpara, as face-o pt. ca are si poveste. Altfel n-as da un leu pe el. Stiu ca poate nu sunt multi ca mine, dar totusi...
    joaca cod si killzone

  16. #356 SP
    Member flightcrank's Avatar
    BF4 mai are cod online??

  17. #357 SP
    Member Dell 17's Avatar
    nu.

  18. #358 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    China rising maps




    Cat de bine arata guilin peaks

  19. #359 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Nu trebuia sa fie 4 harti noi? gresesc?

  20. #360 SP
    Member excess's Avatar
    Astea sunt incluse in limited edition?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 73 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts