Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 155 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 135 ... LastLast
Results 681 to 700 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #681 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Deh, nu toata lumea are ca tine 990gtx sau cum ii spune doar ca sa poata seta pe ultra.
    Nici nu merita astia cu PC prea multe din moment ce marea majoritate il vor pirata.
    Mai bine asa micut si dragut pentru noi astialalti care le mai dam si bani nu?

  2. #682 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ahem....
    Attached Images Attached Images 2a884f2ee4ff9b6e60ec050b592b4112d7ec1d9e8eed1df4196301e932ddb5cf.jpg

  3. #683 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    cred ca exagerezi cu pirateria
    si pe pc se cumpara. mai ales ca e redus inainte sa apara
    noi vindem jocurile la mana a 2ua, deci egalitate

  4. #684 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Hai ma nu ma pune sa caut statistici cu pirateria.
    De ce crezi tu ca toti se orienteaza pe console, ca sa faca downgrade la grafica?

  5. #685 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    N-ai inteles nimic, am zis ca una au aratat si sustin ca o sa arate cum au prezentat jocul (pc/console) si alta este in final , insa macar au dreptate cu faptul ca o sa arate cam la fel pc/console..doar au facut downgrade la grafica

    pe de alta parte , una au zis cu free dlc , alta s-a dovedit in final..caci doar au prezentat season pass inainte de lansare.

    asteptam jocul si vedem , poate day 1 patch o sa fie ..maret

  6. #686 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Discutiile astea nu duc nicaieri. De ce nu joaca fiecare pe platforma favorita si se abtine sa se uite in curtea altuia?

    X nu merita nimic, Y e nu stiu cum... Aveti timp de pierdut.

  7. #687 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Pentru ca daca nu stai sa joci strategii.mmorpguri si alte chestie care folosesc 8 butiane e ok cu controller si stai relaxat. Sau mai joci cu prietena un rayman
    e piraterie si pe console
    pe console e fain ca sunt milioane de sisteme identice si e si mai usor sa mearga lucrurile bune
    avantaje si ddezavantaje peste tot

    Sau esti boss si le ai pe toate

  8. #688 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    e clar ca e downgrade...
    sa speram ca jocul o sa fie bun macar pe partea de story caci din grafica au taiat jumate din detalii , vad ca tot se compara cu situatia din WD cand texturile in varianta de PC erau ascunse intr-un fisier si o data activate , jocul arata ca la E3 .. pt ca , console.

    Asteapta Battlefield 5, ala o sa fie scula de joc

  9. #689 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    De ce toate discutiile trebuie sa duca la platform war? Ce conteaza platforma? Suntem gameri...fiecare joaca pe ce ii place si pe ce isi permite. Intr-adevar industria gamingului a luat-o razna si singurii vinovati in final sunt tot cei care seteaza deadlineuri si standarde la limita imposibilului.
    Parerea mea...

  10. #690 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu stiu cat e de adevarat dar ... va arat comparatia:


  11. #691 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Jocul arata foarte bine pe toate platformele ... evident ca pe PC arata ceva mai bine ( shocking right ? ) dar nu inteleg cu ce strica experienta sau de ce ii intereseaza pe unii ca vecinul se joaca pe platforma care costa 1000$ +

  12. #692 SP
    Junior Member Shiva's Avatar
    Amazon imi zice ca pe 18 imi pune TW3:CE la posta. Ma felicit singura ca am fost inspirata sa-l comand de pe Amazon pt. ca in Ro. se pare ca nici un magazin nu ofera CE-ul(desi s-a putut precomanda anul trecut).

    Dilema mea e: sa-mi iau PS4 sau upgrade la calc?

    Treaba cu downgrade-ul ma lasa rece. Comparatii intre screenshot-uri facute pe diverse configuratii de PC-uri vs. console, intre video-uri pe youtube, care din start sunt comprimate plus o pagina intreaga de setari a jocului pe PC care l-ar putea duce in raiul graficii daca n-ar fi limitat de hardware-ul avut. Un RPG tre' sa aiba, inainte de toate, o poveste buna - vezi Gothic sau BG - care dupa atatia ani inca au farmec si sunt jucate.

  13. #693 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ma mir ca va luat atat de mult sa ajungeti la discutii legate de grafica si diferentele intre platforme.

  14. #694 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    All heil to logic and reason ( ) Jocul arata in mare fel, sunt uimit ce au reusit sa indeplineasca polonezii. Cine nu este satisfacut de "priveliste" poate sa renunte la precomanda fiindca au aratat varianta finala a jocului si review-urile au iesit cu o saptamana inainte de lansare. Din fericire nu este ca in cazul lui Dark Souls 2, cui nu-i place are timp sa se razgandeasca.

    L.E.
    In videoclipul postat de mine se compara varianta PS4 cu PC si nu vad diferente deloc, ceeace ma socheaza in sensul bun!

  15. #695 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Esti uimit ca arata bine pe varianta de consola, dar pe pc l-au downgradat clar si a fost facut in mod special cum se intampla cu destule jocuri de ceva timp se pare.

    Trailerul asta spune tot. Scrie clar gameplay in titlu si era mai mult ca sigur de pe varianta de pe pc. Acuma cum arata pe pc nu e nici pe departe ca in trailer, ceea ce e trist.

  16. #696 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Jocul arata foarte bine pe toate platformele ... evident ca pe PC arata ceva mai bine ( shocking right ? ) dar nu inteleg cu ce strica experienta sau de ce ii intereseaza pe unii ca vecinul se joaca pe platforma care costa 1000$ +
    U know, pe "conserva" care costa 1500 ron, se vede aproape la fel de bine ca pe pc-ul unde numai placa video costa 2000 ron (lol, rofl, etc).
    De aici si ideea unora (gameri adevarati pe pc, nu noi consolistii astia amarati): nu-l mai cumpar, mi-am anulat precomanda, dar vai ce grafica aveam in 2013 si acum uite ce ne-au facut, DOWNGRADE. Gata il piratez, nu merita, etc etc etc (oricum 70% din cei cu pc o sa pirateze, no matter what).

    Noaptea mintii, nu altceva, daca citesti forumurile de la noi te duci dracu'

  17. #697 SP
    Junior Member Shiva's Avatar
    Stai sa vezi ce-i pe forumul oficial! Unul are treaba cu downgrade-ul, unul ca i s-a anulat precomanda de CE, altcineva e ingrijorat ca ar putea fi prea multe scene cu femei goale (faptul ca zboara sange si capete in toate partile nu-i problema - tzatzele da!), altii ca sa dea drumul la joc acum pentru ca unele magazine au distribuit deja jocul si s-a umplut internetul de spoilere, walkthroughts & stuff ....
    Cel mai normal topic deacolo, la ora actuala, e ala de offtopic

  18. #698 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu cred ca pe fond lumea nu are o problema cu platforma in sine, cat cu atitudinea gamerilor. Luat standalone, PC-ul e o platforma de gaming excelenta. Nu, nu ai nevoie de 3000$ ca sa iti ruleze toate jocurile pe ultra settings. Nu, nu iesi mai ieftin cu o consola pe termen lung. Nu, nu sunt inexistente/insesizabile diferentele intre 720p/1080p, respectiv 30FPS/60FPS. Nu, nu trebuie sa iti schimbi placa video in fiecare an. Astea toate sunt teorii care deriva fie din ignoranta, fie din dispretul manifestat pentru "cealalta tabara", fie din amandoua. Si intr-o oarecare masura, ii inteleg. E foarte neplacut sa te uiti pe Youtube la un video cu gameplay dintr-un joc pentru PS4, iar cel mai votat comentariu sa fie al unui jegos care spune : "F*ck consoles, that's only 30fps", "PC Master Race", "filthy console peasants" si asa mai departe. Dar separat de asta, ca "gamer pe consola", nu am niciun motiv pentru care as trata cu dispret o platforma care are niste avantaje indiscutabile, la fel cum si ala care se joaca pe PC nu are de ce sa-mi doreasca moartea fiindca ma joc pe console - si ele au niste avantaje fata de PC.

    Despre Witcher 3 si downgrade foarte multe se discuta si am inteles chiar ca vor fi diferente aproape inexistente intre experienta de pe un PC cu ultra settings si varianta pentru console. PC gamerii se simt nedreptatiti, cei care se joaca pe console sar in sus de bucurie. Nici macar nu stim daca e adevarat. Eu nu as pune foarte mult pret pe ce am vazut pana acum. Mai sunt 3 zile, apare jocul si atunci va vedea toata lumea diferentele grafice dintre platforme. Pana una alta, eu ma gandesc ca vorbim totusi de Witcher 3. Are atat de multe parti bune din ce am vazut pana acum incat cred ca e unul dintre cele mai bune RPG-uri facute vreodata. Tocmai de aceea, daca punem grafica, texturile, detaliile si rezolutia inaintea universului fantastic din joc, povestii, personajelor si zecilor, respectiv sutelor de ore pe care le vom petrece in fata ecranului, atunci e clar ceva in neregula cu noi, indiferent din care tabara facem parte.

  19. #699 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu inteleg cum pot unii si altii sa dea verdicte, cand angajatii CDP lucreaza inclusiv in acest weekend pentru a imbunatati tot ce se poate via Day1 patch. Adicatalea, nici macar ei nu stiu cum va arata jocul final, dar altii deja isi anuleaza comenzile, isi dau foc la PC and so on... Vorba lui RonanN1: "Calmati-va!"

    P.S. Mai rau decat The Order nu poate fi pentru ca n-am vazut inca black borders. Sorry pentru cei care isi mai doreau inca un "cinematic experience"

  20. #700 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    P.S. Mai rau decat The Order nu poate fi pentru ca n-am vazut inca black borders. Sorry pentru cei care isi mai doreau inca un "cinematic experience"
    Parcă ești Mircea Badea cu Basescu...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 155 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 135 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts