Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 LastLast
Results 361 to 380 of 390

Thread: Assassin's Creed IV: Black Flag

  1. #361 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Assassin's Creed 4 ships 10 million, Rocksmith 2014 hits a low note | Joystiq - nu e rau deloc, cu 10 milioane de unitati vandute. Si sunt sigur ca cifra va mai creste, mai ales dupa noul "expansion"...

  2. #362 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    shipped =/= sold cred

  3. #363 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Weekend-ul acesta e x2 exp-ul . Profitati de el cei care doriti sa faceti platina .

  4. #364 SP
    Member b615dub's Avatar
    Nu-i asa mare grind pentru XP, dar e bine venit

  5. #365 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Nu e grind decat daca nu uiti ca e trofeu care te pune sa cumperi toate abilitatile. Eu uitasem si dadeam banii pe costume

  6. #366 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Am ajuns la 50% (mai am vreo 3 sequence-uri din story) si simt nevoia sa iau o pauza, de la Brotherhood nu m-am mai plictisit asa intr-un AC. Bataliile navale sunt super la inceput, dar dupa 10-15 ore devin prea repetitive, story-ul principal e ok, nimic super interesant, iar misiunile sunt destul de enervante (tailing mission dupa tailing mission...). De asemenea jocul pare foarte ne-natural, din cauza "template-ului Ubisoft" pentru jocurile open-world. E bun, dar as fi preferat sa se termine dupa vreo 15 ore.

  7. #367 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai stat prea mult pe mare Daca jucai mai puține misiuni/batalii navale era altceva. D.p.m.d.v e al doilea din serie, dupa AC2

  8. #368 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Cum naiba bati brig-urile alea pe la inceput cand trebuie sa iti iei metal? Cred ca am incercat de 10 ori si m-au facut praf si din ce am vazut nici upgrades nu pot face fara materialul de mai sus.

  9. #369 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Cu strategie ram , duck cand trag si cand prinzi momentul fire baby Sa vezi cand te bati cu 2 man of wars lvl 49+ , 2 frigates lvl 38 , 2 brigs si mai vin si hunters dupa tine Si apoi dupa ce castigi , esti king of the sea hehe

  10. #370 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    ieri mi-a dat un coleg inprumut jocu ca sa-l incerc, si ce pot sa spun am jucat 3 ore nu am facut mare lucru ca mai mult m-am plimbat in oras which is nice. Jocu arata bine nu prea imi place momentan personaju asta nou dar sunt sigur ca va fi mai interesant pe parcurs. In schimb fata de celelalte AC-uri mare lucru nu este aceleasi stiluri de misiuni ca intotdeauna, dar noroc cu peisajele din joc. O sa-l joc pana marti dupa aia schimb pe Destiniy ca nu o sa am timp (cred) sa-l termin pana atunci.

  11. #371 SP
    Junior Member KYDO's Avatar
    Jocul e clar pentru cei pasionati de pirati,istorie,aventura combinata cu actiune,si,desigur,de seria Pirates of Caribbean. Vanezi pe apa si pe uscat,te lupti cu englezii si spaniolii pentru cat mai multe lucruri,s.a.m.d. Imbunatatesti corabia,iti imbunatatesti abilitatile,iti cumperi lucruri,vinzi lucruri pentru altele,s.a.m.d. O adevarata epoca a piratilor intre anii 1700-1800.Pentru mine,cel putin,jocul asta prezinta mare interes si-l joc cu placere de fiecare data cand imi vine cheful.Am terminat deja de cateva saptamani bune "istoricul" si acum caut sa-l completez pana la platina. Poate ca-i cel mai indragit joc din serie pana acum pentru mine. Parerile sunt impartite.Eu sunt PRO

  12. #372 SP
    Member Mishy's Avatar
    Personal mi s-a parut cel mai bun din serie dupa al 2-lea. Nu m-am plictisit nici un moment , ai o gramada de chestii de facut, iar povestea desi nu a fost nimic iesit din comun mie mi-a chiar placut mai ales finalul

  13. #373 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Ce e cu dlc-ul ala trantit cu Aveline? Si dc nu l-au inclus in Season Pass?

  14. #374 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Sunt un mare fan al seriei și totuși Black Flag este insuportabil pentru mine. Pur și simplu nu am chef și timp ca să fac upgrade-uri navei. Sunt pe cale sa abandonez jocul ăsta și repet e vorba de timp, ai nevoie de enorm de multe resurse și bani ca sa faci față pe mare. Aveți vreun sfat?

  15. #375 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Sunt un mare fan al seriei și totuși Black Flag este insuportabil pentru mine. Pur și simplu nu am chef și timp ca să fac upgrade-uri navei. Sunt pe cale sa abandonez jocul ăsta și repet e vorba de timp, ai nevoie de enorm de multe resurse și bani ca sa faci față pe mare. Aveți vreun sfat?
    Da, am eu un sfat. Lasa-te de el pt ca ai dreptate. Nu numai atat dar pt anumite upgradeuri trebuie sa faci diving missions care sunt extrem de nasoale ca si control si oricum le faci degeaba. Nici povestea nu iti recomand sa o duci la capat pt ca am facut-o eu si m-a enervat la culme.. 80% din misiuni sunt tailing missions din alea care te scot din joc daca te distantezi prea tare, iar povestea propiu-zisa e super monotona.

    Edit: daca ai posibilitatea, mai bine joci Unity. Daca esti fan Ac o sa iti placa, pt ca e mai pur ca si concept. S-au descotorosit de brotherhood, nave, hookblade si majoritatea aditiilor nefericite si s-au axat pe stealth.

  16. #376 SP
    Geo
    Junior Member Geo's Avatar
    L-am comandat şi eu aseară de la Altex. Sper să-mi ajungă mâine să văd ce-i de capul lui.

  17. #377 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Il mai joaca cineva pe PS3/X360 ?

    Daca da si va intereseaza un DLC gratuit, PM me.

    Am incercat sa folosesc un cod pe care l-am primit la achizitia figurinei si se pare ca este valabil doar pentru PC/X360/PS3/WiiU si nu si pt Xbox One/PS4.

    Codul ofera Connor Kenway's Sails, Haytham Outfit si Kenway's Unique Dual Swords.

    LE: s-a dat lui mafiozzoxp

  18. #378 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Ciudat, ar fi trebuit sa mearga... eu aveam season pass pe PS3, si s-a transferat si pe PS4.

  19. #379 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    si la mine la fel. singurul netransferat este Freedom Cry-ul (add-on-ul, nu variant stand alone). si cred ca nici misiunea cu Aveline (nu mai stiu sigur daca nu cumva era doar pe ps3).


    in alta ordine de idei eu il jucasem pe ps3, si acum am avut chef sa-l incep si pe 4. wow, ce prost este optimizat. si eu ma plangeam de Unity. sheesh!

  20. #380 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    si la mine la fel. singurul netransferat este Freedom Cry-ul (add-on-ul, nu variant stand alone). si cred ca nici misiunea cu Aveline (nu mai stiu sigur daca nu cumva era doar pe ps3).


    in alta ordine de idei eu il jucasem pe ps3, si acum am avut chef sa-l incep si pe 4. wow, ce prost este optimizat. si eu ma plangeam de Unity. sheesh!
    Ba da, si Freedom Cry (add-on) a mers descarcat. Dupa ce decarci season pass-ul de pe store (care e FREE daca l-ai avut si pe old-gen), o sa iti apara toate add-on-urile FREE in afara de time-savers.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 02-09-2013, 08:07
  2. Replies: 0 Last Post: 19-05-2013, 17:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts