Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 20 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast
Results 321 to 340 of 390

Thread: Assassin's Creed IV: Black Flag

  1. #321 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cel mai bun din serie dupa AC2, chiar un pic mai bun, vezi varianta de ps4. Mie mi-a placut foarte mult.

  2. #322 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    tu de ce ai fost impresionat din joc in afara mersului cu nava pe apa, pentru care are tot respectul?

  3. #323 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mi-a placut(probabil e vb de gusturi, de ex eu nu pot sa joc FarCry 3, poate si din cauza ca nu prea ma atrag fps-urile), nu mai stau sa fac o recenzie, deja avem o recenzie buna scrisă de OEE. Părerile mele coincid in mare parte cu ale lui, mai putin la partea de MP, pe care nu am încercat-o.

    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Gata cu jocul Per total o experienta mult mai placuta decat cele anterioare si cel mai bun de la AC2.

    Review link: User Review: Assassin's Creed IV - Black Flag

  4. #324 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Razvane, din cateva fraze, ai desfiintat jocul. Daca intra cineva pe acest thread, sa caute niste pareri obiective despre joc, care in paranteza fie spus e un joc minunat, si citeste ce scrii tu si inca cativa de mai sus, renunta din start sa-l mai joace......si nu stie ce pierde. Asa repetitiv cum e, cu o poveste slaba, cu portari din Far Cry 3, Assassin's Creed IV Black Flag este un joc minunat, care poate incanta un gamer care mai vrea sa incerce si altceva in afara de FIFA, NFS sau Mortal Kombat.
    No offence, nu vreau sa supar pe nimeni, dar cred ca AC nu poate fi redus doar la atat, cat s-a scris in ultimele postari de aici.
    Intr-adevar Dar sa stii ca la inceput jocul mi s-a parut foarte bun, chiar mult peste AC3 (care m-am chinuit sa-l termin, mai putin ultimul DLC) si intr-adevar, partile navale si bataliile (desi mai au foarte mult de munca pentru a realiza apa realista) sunt chiar interesante, iar cu Eduard e chiar ok jocul. Dar cam aici se opresc partile bune.

    Oricum, consider ca este dreptul meu sa spun parerea despre joc. Nu ma intelege gresit. FIFA ma joc doar cand apare (iar 14 e o catastrofa) si ador jocurile 3rd person cu poveste buna, dar chiar consider ca acesta este un joc slab, care din pacate, are probleme unde celalalte excelau (spre ex la animatii) si chiar mi se pare, sincer, ca nu aduce absolut nimic nou fata de ultimul din serie.

    Iar referitor la "condus barca", devine foarte plictisitor, foarte repede...

  5. #325 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    tu de ce ai fost impresionat din joc in afara mersului cu nava pe apa, pentru care are tot respectul?
    DeathOfArt, daca imi permiti sa raspund eu la intrebarea ta, am sa scriu aici ce mi-a placut mie in acest joc:
    - locatiile (orase, peisaje, temple, insule, pesteri submarine, etc)
    - atmosfera acelei perioade din istorie
    - luptele navale (mai ales cele impotriva celor 5 corabii legendare)
    - vanatoarea de balene si rechini
    - cautarea comorilor
    toate acestea, in paralel cu desfasurarea povestii in sine.

    ---------- Post added 04-12-2013 at 10:50 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Intr-adevar Dar sa stii ca la inceput jocul mi s-a parut foarte bun, chiar mult peste AC3 (care m-am chinuit sa-l termin, mai putin ultimul DLC) si intr-adevar, partile navale si bataliile (desi mai au foarte mult de munca pentru a realiza apa realista) sunt chiar interesante, iar cu Eduard e chiar ok jocul. Dar cam aici se opresc partile bune.

    Oricum, consider ca este dreptul meu sa spun parerea despre joc. Nu ma intelege gresit. FIFA ma joc doar cand apare (iar 14 e o catastrofa) si ador jocurile 3rd person cu poveste buna, dar chiar consider ca acesta este un joc slab, care din pacate, are probleme unde celalalte excelau (spre ex la animatii) si chiar mi se pare, sincer, ca nu aduce absolut nimic nou fata de ultimul din serie.

    Iar referitor la "condus barca", devine foarte plictisitor, foarte repede...
    Iti respect parerea ...si nu intentionam de fel sa sugerez ca nu ai dreptul la astfel de parere! In ceea ce priveste repetivitatea, cu foarte putine exceptii, fiecare joc este repetitiv in felul sau, fie ca e FIFA, COD, Skyrim sau ce-o fi, dar fiecare joc are ceva al sau care ne atrage pe unii, insa pe altii nu. Ideea e sa fim obiectivi in aprecieri si sa nu lasam totusi impresia ca daca un joc nu ne-a prea placut noua, asta inseamna ca e un joc cam prost.

  6. #326 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    locatiile sunt ok-ish, e urat faptul ca atunci cand esti in orase nu prea poti sa te bucuri de ele din cauza ca se misca greu jocul, pe mine ma face sa vreau sa plec cat mai repede de acolo
    elementele de design aztece sunt puse aiurea, m-am urcat in varful unei piramide sus de tot, unde era o poarta (cerc cu gaura in mijloc) pus acolo pe exterior, dadeau gol de la 100 de m inaltime, jucau in aer, ce faceau?
    vanatul e fara rost si ma bucur, faptul ca poti cumpara direct ingrediente sa-ti upgradezi personajul e foarte ok, as fi luat-o razna sa stau sa vanez animale pentru 2 bare de viata in plus
    pe mine ma omoara repetitivitatea aia(aduna 100 de sticle de mesaje, aduna 1000 de animus fragments, aduna 100 de shanties, aduna 100 de "secrets", fa aceleasi si aceleasi contracte de asasinare, jefuieste aceleasi depozite, distruge 10 forturi)
    obiectevele sa ai sync 100% sunt iar cam cretine(nu da alarma, omoara, omoara, omoara)
    nu merg berserk darts pe nava cand dau board, de ce? care e faza? otrava combinata cu miscarea apei le provoaca greata alora?
    bataliile flotei tale, iar boring, eu dau alt+tab, ma uit pe 9 gag si cand nu mai aud sunet de tunuri intru sa mai dau de o batalie

    jocul este un mare MEH, inteleg de ce au amanat Watch Dogs, dupa ce au facut Rockstar cu GTA si s-au uitat la ei in ograda, cred ca s-au inchis in sound testing room si au inceput sa planga.

  7. #327 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si inca o chestie, jocul d.p.d.v. grafic arata foarte bine pt generatia asta, nu am întâmpinat scaderi de frames.

    LE eu l-am jucat pe PS3

  8. #328 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    locatiile sunt ok-ish, e urat faptul ca atunci cand esti in orase nu prea poti sa te bucuri de ele din cauza ca se misca greu jocul, pe mine ma face sa vreau sa plec cat mai repede de acolo
    Pe ce-l joci ? Eu pe X360 nu am avut nici macar o situatie de genu. Nu spun ca nu scade sub 30fps, dar poate se intampla pt 1-2 secunde la vreo explozie sau prea multi inamici, dar in niciun caz ceva care sa te faca sa spui ca vrei sa pleci din locatie ca se misca execrabil.

    LE: inteleg ca-l joci pe PC... Incearca sa mai scazi din detalii, poate e de la configuratie...

  9. #329 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    l-am lasat asa cum s-a pun cand s-a instalat, cred ca-si face si el un hardware check(e8400,4gb ram, 660gtx OC) si ca se pune pe optim, si cand zic ca se misca greu ma refer la faptul ca nu ia comenzile cum trebuie(joc cu controller de x360), nu are acel flow...cum au gow sau castlevania

  10. #330 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Încearcă-l si pe consola, poate gasesti un coleg care sa ţi-l împrumute o săptămână, parca aveai ps3 daca nu ma înşel

  11. #331 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da, am dar nu stiu, abia astept sa termin povestea, sunt la secventa 10. poate mai incolo, era unul din courile pentru care vroiam sa-mi iau ps4, dar nu mai este
    cred ca pur si simplu seria a ajuns la prea multe iteratii, trebuie neaparat sa ia o pauza de 2-3 ani.

  12. #332 SP
    Banned asperas's Avatar
    [QUOTE=DeathOfArt

    jocul este un mare MEH, inteleg de ce au amanat Watch Dogs, dupa ce au facut Rockstar cu GTA si s-au uitat la ei in ograda, cred ca s-au inchis in sound testing room si au inceput sa planga.[/QUOTE]

    Asta-i un adevar despre amanarea Watch Dogs si mai e inca unul si anume:nu ar fi avut pe moment partea de multiplayer terminata!

  13. #333 SP
    Member ununou's Avatar
    L-am terminat aseara si mi-a lasat un gust sec.Eu personal nu recomand nimanui sa-l joace;cred ca ma voi apuca AC II sa-mi spal acest gust.Eu inteleg ca aceasta serie este repetitiva dar black flag intrece orice masura.Aproape la fiecare misiune imi dadea sa urmaresc pe cineva si dupa sa-l omor,deja anticipam misiunile.Din puct de vedere grafic nu am ce comenta dar gameplay'ul...

  14. #334 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Dupa cum spune si Razvan, la inceput eram foarte entuziasmat (mai ales ca eu consider 3 o mizerie de joc) dar cu cat m-am apropiat mai tare de final, cu atat m-am enervat mai tare. Prea multe urmariri, desi stealth-ul e prastie fata de alte jocuri. Prea multe eardrops frustrante, pe care AC1 le-a executat mai bine. Mediocritatea jocului nu a venit ca o surpriza, pt ca eu l-am luat pt combatul naval open world. Tehnic nu am avut probleme, desi l-am jucat pe PS3, iar eu zic ca a meritat banii pe care i-am dat avand in vedere cat content are jocul. Pacat ca tot contentul poarta sigiliul Ubisoft.

  15. #335 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    17-12-2013
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1386159675005.jpg

  16. #336 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Asta e game of the year imo. Pur si simplu extraordinar!
    De curiozitate am instalat si pe PC, am pus totul la MAXIM si HIGH Quality AA ultimul pe lista plus niste tweaks in placa grafica.
    Rezultatul PC max vs PS4?
    PS4 wins hands down imo. Aceleasi detalii la maxim numai ca sufera de niste frame drops pe PC. Nu e grav, dar pe PS4 se misca flawless. Nu stiu cum naiba au reusit, dar engine-ul se merge de minune pe PS4.

  17. #337 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    crezi ca e mai bun ca gta 5?
    nu uita, ca pe pc merge in 4k

  18. #338 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acum hai sa nu exageram cu comparatiile astea. Jocul arata superb, dar pana la a zice ca arata mai bine decat pe PC cu toate prostiile la maxim, e cale lunga. Si cum zice colegul mai sus, pe PC poti trece de 1080p.

    Dar din ce am jucat de PS4 pana acum, e de departe cel mai frumos joc din punct de vedere grafic.

  19. #339 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Sa va dau si niste significant data:

    PC de 850 € construit in mai 2012: i5-5200K, 8GB DDR3 RAM, nVidia GTX560 (1Gb GDDR5)
    Monitor P-IPS de 24"
    vs
    PS4 de 400 €
    Tv plasma Panasonic V10 (THX certified) de 42"

    Average stuff for a demanding gamer. Rezultatul chiar m-a surprins. Pe PC se straduia bine sa tina in jur de 25-30 fps average fps cu aceleasi detalii ca pe PS4.
    Hai sa mai punem si:
    controller bestial pe canapea cu surround 7.1
    vs
    tastatura si mouse (am mouse bun) pe un scaun bun cu 2.1

    Pentru ca nu am proiector de 3m diagonala capabil de 4K ca sa fac o comparatie intre 1080p si 4K, o extensie a capabilitatilor PC high end.
    Am comparat 1080p maxim settings PC monitor 24" vs 1080p PS4 pe plasma 42".
    Overall imo PS4 wins. AC4 ofera o experienta mult mai bine optimizata pe PS4 decat pe un average PC. Dovedeste faptul ca Ubisoft e master in PS4 development atm.

    High end PC vor fi intotdeauna above consoles, but this is not the point, because we're not all rich.

    ---------- Post added 06-12-2013 at 11:52 ----------

    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    crezi ca e mai bun ca gta 5?
    nu uita, ca pe pc merge in 4k
    Ca si story, world, grafica (ps3 vs ps4), muzica si sunet: da, mai bun ca GTA 5 imo. And I love GTA5

  20. #340 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    PC-ul merita daca ai buget maricel , la 2000 lei chiar nu poti face cine stie ce PC avand in vedere ca doar o placa decenta trece lejer de 1600 lei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 20 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 02-09-2013, 08:07
  2. Replies: 0 Last Post: 19-05-2013, 17:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts