Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 101

Thread: Prototype

  1. #21 SP
    Senior Member huber's Avatar
    cand apare , arata asa de bine vorba lui Monky Must Have .

  2. #22 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nope, nameless, am vazut review-uri care apar foarte aproape de jocuri super tari (gen Bionic Commando); de fapt, cred ca si Wolverine se inscrie in aceeasi categorie, dar pe-ala nu l-am jucat inca .

  3. #23 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    de obicei cand apar primele review-uri abia aproape de lansarea jocului, inseamna ca distribuitorul/producatorul nu doreste sa dea unda verde sa apara, de unde deduc ca review-urile nu vor fi favorabile.
    sper sa ma insel...
    a aparut review de la IGN 7.5
    mie imi confirma faptul ca am avut dreptate, au fost restrictionate review-urile ca sa nu influenteze negativ vanzarile.
    http://xbox360.ign.com/articles/992/992950p1.html

  4. #24 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    a aparut review de la IGN 7.5
    mie imi confirma faptul ca am avut dreptate, au fost restrictionate review-urile ca sa nu influenteze negativ vanzarile.
    IGN: Prototype Review
    un citat din IGN
    "Graphics: If it weren't for some nice animations, this game wouldn't have anything going for it visually."

    inFamous a primit 9.2, dar poti sa cauti singur sa vezi.

  5. #25 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pe Metacritic sunt numai review-uri peste 90. Eu mai astept si iau inFamous pana ma lamuresc cu jocul asta.

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    7.5 mi se pare o nota enorm de mica. nu pot sa cred ca Gost Busters (care a lut 8 la ei) este mai bun ca Prototype. Eu personal, nu am mai jucat niciodata un asemenea joc. Sa poti sa intri intr-o baza militara unde sunt app 200 de oameni si cateva tancuri si in 5 min sa pleci de acolo, unde ai lasat numai cadavre facute bucatele, tancuri in flacari si ziduri distruse, si sa fugi prin oras, pe blocuri, urmarit de zeci de elicoptere si tancuri care trag dupa tine cu tot ce apuca si sa sari sa furi un elicopter si sa te apuci sa explidezi alte elicoptere si tancuri, dupa care sa zbori, sa fugi, sa consumi un soldat si sa ii iei identintatea fara ca ceilalti sa-si dea seama si sa incepi sa umblii printre ei, in timp ce ei te cauta samd. asta e doar un mic exemplu cu ce poti sa faci in jocu asta. posibilitatile sune infinite. Alex Mercer este cel mai bun erou negativ ever.

  7. #27 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu poti sa compari Prototype cu Ghost Busters. Sunt genuri diferite.
    Iar despre nota...nu stiu ce sa zic. Ai multe posibilitati, dar nu numai asta conteaza. Multe posibilitati ai si in Alone in the Dark, dar toata lumea il critica. Conteaza multe lucruri cand acorzi o nota unui joc.

  8. #28 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    L-am jucat putin la E3, foarte violent. Animatiile si viteza de joc sunt impresionante. Din pacate, nu am avut prea mult timp la dispozitie ca sa imi fac o parere despre joc per ansamblu, dar pare un joc reusit.

  9. #29 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    L-am jucat putin la E3, foarte violent. Animatiile si viteza de joc sunt impresionante. Din pacate, nu am avut prea mult timp la dispozitie ca sa imi fac o parere despre joc per ansamblu, dar pare un joc reusit.
    E violent asta e sigur 18+ .
    Ar trebui sa aiba mai mare grija parintii care isi lasa odraslele sa joace astfel de jocuri. Vad ca sunt o multime de adolescenti pana in 18 ani care nu au nici o restrictie acasa legata de filme/jocuri cu multa violenta. La fel si legat de navigarea fara restrictii pe internet.
    Dar asta este o alta poveste trista, sorry de off-topic.

    Cu atat mai mult recomand inFamous care poate fi savurat de un public mai larg!

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    si, btw. povestea este spusa intr-un stil foarte original si este foarte tare. si da, este foarte violent, dar daca il iei ca atare, ca ce este, adica un joc si il joci pentru fun, poate fi comparat (in proportie de 50 %) chiar si cu GTA 4.

    referitor la alone in the dark, mie personal mi-a placut destul de mult jocul si nu am regretat banii dati pe el. mi l-am dorit mult iar cand l-am terminat, desi am fost putin frustrat in privinta controlului, mi-a parut rau ca s-a terminat.

  11. #31 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Comparatiile intre Prototype si Infamous sunt un pic wasted on me, pt. ca nu am inca PS3. Insa, din ce am vazut pe metacritic (a fost citat mai devreme aici), Prototype are un metascore de 87/100, iar inFamous unul de 85/100 (I'm not flaming, just saying).

    Astept gameplay-ul demonstrat in trailer-e, dar si felul in care este spusa povestea mi se pare original (cu Web of Intrigue, etc.).

    Oricum, copia mea de Prototype e pe drum de ieri, o astept inainte de week-end si sper sa pot updata impresiile cu input-uri bazate pe gameplay efectiv. Nu m-am "dat pe mana" reviewer-ilor niciodata (oricum, nu in totalitate).

  12. #32 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    L`am jucat astazi pe PC... sunt un pic dezamagit de el... am fost mai impresionat de X-Man Origins - Wolverine decat de asta... pacat.

  13. #33 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nu e o problema, in general lumea tinde sa nu se bucure prea mult de jocurile luate de pe torrente (diferite lipsuri, etc. ).

  14. #34 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Poate il are original, sau nu a aparut inca original?

  15. #35 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    A aparut ieri in State, in Europa se lanseaza pe 12.06 (din cate stiu eu)... Oricum, mie shopto mi l-a trimis alaltaieri (cu pre-order de cel putin o luna).

  16. #36 SP
    Member Vami's Avatar
    @ SublimingSun asteptam pareri .

  17. #37 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Pai, mai are vreo 2 zile pana ajunge... Dupa aceea, sigur ca da.

  18. #38 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Mi se pare mult mai cool decat inFamous, astept sa apara un demo pe PSN sa vad cum e feeling-ul si il cumpar, daca nu apare demo, o sa iau inFamous. BTW, stie cineva care a fost copiat dupa celalalt ?

  19. #39 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    Cum frate sa distrugi o duzina de tancuri dupa ce toate puterile ti`au disparut in urma unei injectii (long story), in timp ce trag in tine militari, elicoptere, APC`uri, te ataca zombei si oameni infecti! E absurd! In unele puncte, jocul e extrem de greu!

  20. #40 SP
    Senior Member ffocus's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Prototype 2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 51 Last Post: 10-03-2016, 14:12
  2. Prototype 2 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 17-08-2011, 20:24
  3. Prototype Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 24 Last Post: 09-07-2009, 20:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts