Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 20 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast
Results 301 to 320 of 392

Thread: Middle-earth: Shadow of Mordor

  1. #301 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Clar e mai cinematic decat AC Unity

  2. #302 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    bataie de joc. eu nu inteleg cum ii lasa sony. isi fac firma de ras

  3. #303 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Sunt singurul dezamagit de joc? L-am jucat vreo doua ore, dupa care nu am mai rezistat. Din ce am citit aici inainte sa il iau, ma asteptam ca jocul sa isi dea drumul greu, insa nu atat de greu. Review-urile de pe Net m-au impresionat profund. Nu am vazut niciodata TLOR, deci e un univers complet nou pentru mine.

    Inceputul a fost de-a dreptul cutremurator. Nu imi amintesc vreun joc care sa inceapa atat de brutal. Am fost captivat. Si totusi, dupa socul initial, am fost plasat subit intr-o lume neinteresanta. Pana acum, tot ce ma inconjoara mi se pare sec. Am explorat destul de mult si nu am dat de nicio zona despre care sa pot spune ca e inedita. Povestea principala, nici atat. Am facut vreo 4 misiuni, toate mi se par la fel. Singurul lucru care imi place e Nemesis system-ul. Imi place sa am la indemana informatii utile despre cei cu care ma confrunt. Problema e ca pana si feature-ul asta se imbina cu o alta problema, si anume combat-ul din cale afara de repetitiv. Nu e button mash-ul tipic action-adventure-urilor de duzina, dar nici departe nu mi se pare ca e. Si da, stiu ca e un RPG, insa mi se pare o comparatie relevanta vis-a-vis de ce incerc sa spun. Am o oarecare satisfactie atunci cand nenorocesc orci, dar sunt nevoit sa o fac atat de des incat isi pierde farmecul total.

    Am vazut ca multa lume vorbeste despre similitudinile dintre combat-ul din Shadow Of Mordor si cel din seriile Batman sau AC. Ele exista, fara doar si poate (mai ales Batman), insa jocurile din urma sunt mai ample. Cel putin pana acum. In seria Arkham, combat-ul face vreo 5% din tot ce inseamna jocul. Povestea e consistenta, personajele sunt deosebite, iar gameplay-ul, in ansamblu, pe masura. Ca sa nu mai spun ca in ceea ce priveste combat-ul, in Batman exista si o puternica componenta stealth, care in SOM e subdezvoltata. Multe din lucrurile pe care le-am spus despre Batman sunt valabile si pentru AC. In niciuna din cele doua serii nu se pune atat de mult accent pe combat, sau chiar daca se pune, jocul are alte aspecte si mai pregnante si totul tinde sa se imbine intr-o experienta mult mai placuta.

    Probabil ar trebui sa ma mai chinui cu el inca putin, poate ajunge sa imi placa. Sa mai incerc? Nu imi vine sa cred ca tin de un joc care nu imi place. Cumva, tot sper ca o sa ma prinda.

  4. #304 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Mai da-i o sansa chiar daca s-ar putea sa nu iti schimbi parerea.

  5. #305 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da, mai incearca.
    deblocheaza skilluri de la tier-uri mai mari.
    si eu am fost meh primele 4-5 ore, dar apoi se creeaza un flow, nu stiu cum sa-i zic altfel, care e tare

  6. #306 SP
    Member b615dub's Avatar
    Care-i faza cu Saruman Army? Tot se bat aia acolo. Ma ajuta cu ceva in joc?

  7. #307 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am cerut imprumut jocu de la un prieten ca am vrut sa vad cum e plus ca e un RPG bun. Jocu este destul de bun story decent, povesti mici pe langa itemele pe care le strangi ( i'm a sucker for that kind of stuff ) dar ... dar finalu e grabit. M-am asteptat sa am o lupta epica cu Tower si Black Hand si asa m-a dezamagit destul de tare.

  8. #308 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Careful now, baga ultima parte in chenar de spoiler. E o sugestie prieteneasca, multi nu l-au terminat.

  9. #309 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da, sfarsitul e sec.
    conteaza drumul pana acolo

  10. #310 SP
    Banned Templier's Avatar
    am terminat si eu recent jocul si mi se pare o mare dezamagire.
    storyline ul nu m-a captivat si nici nu am empatizat cu personajele. sunt doar 2 harti ce pot fi parcurse relativ usor. o mare problema pe care am inampinat-o a fost ca la inceput cand nu aveam multe upgrade uri si ma inatlneam cu un locotenent mai apareau 2 sau 3 si era imposibil sa ii bat pe toti. frustrant si faptul ca personajul este cu 5 % mai rapid decat locotenenti/capitani, de multe ori am strabatut harta sa ii prind pe cei care se retrageau. tarziu se introduce sistemul Nemesis.

    SPOILER :

    batalia finala a fost o gluma
    odata ce termini jocul esti overpowered si pe o harta ai deja capitanii sub controlul tau iar pe cealalta sunt de nivel sub 10.

    parerea mea este ca e joc de nota 5

  11. #311 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    parerea mea este ca a fost surpriza anului doo mii paispe

    in sensul pozitiv.

  12. #312 SP
    Banned Templier's Avatar
    posibil.nu spun ca asa ar trebui sa gandeasca toti ca mine. nu am jucat niciun LoTR pana acum.a avut niste chestii misto dar eu ma asteptam sa fie superb.

  13. #313 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am avut aceeasi parere negativa dupa primele doua ore de gameplay, dupa aceea am inteles toate mecanicile de joc, iar totul a decurs foarte ok pana la sfarsitul jocului.
    Cu siguranta jocul asta merge pe principiul hate it or love it, unii considerandu-l Goty, in timp ce altii au avut doar critici negative la adresa lui.

  14. #314 SP
    Banned Templier's Avatar
    nu il urasc dar nici Goty nu il vad. daca ar inbunatatii cateva chestii cu siguranta o sa iau urmatorul joc dar harta e foarte mica. si devine foarte usor dupa ce il termini. Nemesis e super cool dar daca ii faceau ceva de genul " dupa un timp orcii isi revin din brain washing " sau " capitanii marcati sunt predispusi la a fi detronati " ar fi fost mai interesant. ce mi-a placut la nebunie a fost capacitatea de a te teleporta!

  15. #315 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Intr-adevar, jocul are ceva lipsuri in ceea ce priveste unele mecanici. De altfel, au anuntat ca initial acestea au fost mult mai complexe, dar pe parcursul dezvoltarii au renuntat la aceste idei majore... Middle-earth: Shadow of Mordor Originally Had Climbable Great Beasts and More Complex Nemesis System - Playstation 4, PlayStation 3 News At PlaystationTrophies.org
    Pentru mine, Middle-earth a fost o gura de aer proaspat dupa esecul numit AC Unity.

  16. #316 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Unde sa te teleportezi?
    Ai 2ua tipuri de teleportare.shadow strike si la turnuri
    ai facut si side missions?

  17. #317 SP
    Banned Templier's Avatar
    shadow strike ( la asta m-am referit ) e super distractiv. nu am upgradat armele, nu am facut misiunile alea pt arc/sabie/pumnal decat cateva. oricum parerea mea legata de jocul in sine e slaba dar o inbunatatire considerabila fata de jocurile precedente. o sa urmaresc franciza pe viitor si sper sa mai repare niste aspecte.

  18. #318 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    e primul din seria asta, imbunatatit fata de ce?
    misiunile pt arme trebuia sa le faci, sunt diverse si interesante
    si faptul ca ti-o luai la inceput e normal, asa e pana "pui muschi pe tine"

  19. #319 SP
    Banned Templier's Avatar
    la ce serie te referi? este al nu-stiu-catelea joc din seria Lord of the Rings si eu la asta m-am referit. m-a atras game play ul si de aceea am luat jocul.
    din cate am vazut la misiunile pt arme iti luai doar experienta nu si deblocai anumite lucruri
    muschii la care te referi este defapt sa stii cat sa lupti si cat sa te retragi

    ---------- Post added 21-01-2015 at 20:01 ----------

    Middle-earth in video games - Wikipedia, the free encyclopedia

  20. #320 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    au aceeasi tematica dar nu sunt in aceeasi serie. are alte mecanici fata de precedentele
    muschii se refera la abilitati, care te ajuta sa faci fata si la 100 de orci cand sunt deblocate si cele de ultimul tier

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 20 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts