Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 35 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 LastLast
Results 661 to 680 of 694

Thread: Fallout 4

  1. #661 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ba nene, si-au batut joc de Fallout 4 daca nu vedem patch pentru Pro. Tin minte cum spre sfarsit rula foarte greu pe vanilla, ca sa nu mai vorbim de lipsa AA si alte-cele, aveam impresia ca va printre primele jocuri cu patch, doar e genul de joc perfect pentru asa ceva.

    Fallout 4 Losing Hope For PS4 Pro – NSEAVoice

    One of them is Fallout 4, which is just not compatible with the PS4 Pro. Bethesda is a strong supporter of the console and they have promised to release an update that can allow Fallout 4 to run flawlessly on the new console but that has yet to happen.

    The update titled 1.8 did come out but it never solved the issues on Fallout 4. To make things worse, Bethesda didn’t provide any explanation and this is making it more frustrating for the Fallout 4 players on the PS4 Pro.
    Sa speram ca totusi vine un patch, desi daca nu l-au avut gata inainte de Craciun ca sa mai aibe lumea cand sa joaca, fix pix.

  2. #662 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Jocul asta e un mare MEH, nici nu m-am obosit sa-i mai iau expansion-urile. Simt asa ca moare incet si in liniste, nu e nici de departe nebunia care a fost Skyrim.

  3. #663 SP
    Junior Member Crixus's Avatar
    Far Harbor mi se pare mai bun decat jocul de baza, dar daca nu iti place deloc (sau mai deloc) jocul de baza, nici expansionul nu va salva impresia.

    Ce constat eu din experienta cu jocurile lor e ca, poate in mod ironic dat fiindca lumile expansive constituie mereu un selling point solid pentru jocurile Bethesda, cele mai bune rezultate la nivel de implicare in poveste si caractere le au cand isi restrang atentia pe zone mai mici, in expansiuni. Tribunal, Bloodmoon, Knights of the Nine, The Pitt, Point Lookout, Shivering Isles, Dragonborn, Dawnguard, Far Harbor, toate imi par experiente mai focalizate si mai bine scrise decat atunci cand trebuie sa umple hartile principale cu continut.

  4. #664 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^you got a point there, nu m-am gandit niciodata la asta.

  5. #665 SP
    Member Mishy's Avatar
    Am o intrbare legata de DLC-uri. Eu ma joc pe contul de UK, dar daca cumpar DLC-urile de pe store-ul romanesc le pot juca pe contul de UK? Jocul e cumparat de la Altex, nu e de pe store.

  6. #666 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Dap. Vor functiona. In general am observat ca dlcurile din europa functioneaza indiferent de tara europeana (uk, romania, polonia etc)

  7. #667 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Am o intrbare legata de DLC-uri. Eu ma joc pe contul de UK, dar daca cumpar DLC-urile de pe store-ul romanesc le pot juca pe contul de UK? Jocul e cumparat de la Altex, nu e de pe store.
    Funcționează pe contul de UK daca ai consola setata primary pe contul RO.

  8. #668 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In sfarsit vine patchul, abia astept sa ma reapuc de el, asta astept de cand s-a lansat Pro.

    http://www.polygon.com/2017/1/30/144...s4-pro-support

  9. #669 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In sfarsit, sunt surprins insa de mărimea mica a acestui update.
    Attached Images Attached Images 16602416_1814137095504887_3201161592226462508_o.jpg 16700346_1814137098838220_4370372063793510596_o.jpg

  10. #670 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mbon, am jucat vreo 4-5h cu patchul si sunt partial multumit.

    Grafic se vede saltul la 1440p, nu stiu daca are si ceva AA, dar nu mai exista jaggies. Asta e fie de la bump-ul de rezolutie, fie de la ceva AA. Orice ar fi, arata mult mai bine per total. Texturile faciale ale personajelor in schimb arata la fel de rau ca in jocul vanilla si nu s-a umblat deloc la asta, iar asta e dezamagitor. Am avut si frame drops de cateva ori, si desi am o salvare de vreo 50h din care am jucat, am intalnit mult mai putine probleme decat inainte de patch-ul asta pentru Pro. Acum parca regret ca nu exista un 1080p cu 60fps in loc de acest upscale, in unele zone interioare am mereu probleme, iar dupa quicksave jocul inca agata de fiecare data.

  11. #671 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Patchul asta afecteaza si versiunea non-Pro? Sa stiu daca imi iau dlc-urile si mai dau niste ture prin el sau nu.

  12. #672 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Habar n-am, dar nu lua DLC-urile ca sunt porcarii.

  13. #673 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Serios? Oh well in that case n-am de ce sa ma intorc la el

  14. #674 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Daca gasesti season pass-ul la $20 sau 20 euro, eu zic ca merita. La full price, in niciun caz.
    Far Harbor are o poveste faina, iar Nuka World este destul de fun. Ok este si Automatron, dar destul de scurt fata de celelalte doua. Iti ofera si destul content de banii aia. Celelalte DLC-uri le recomand doar daca ti-a placut sa pierzi timp construind chestii. Eu l-am luat cand inca nu il scumpisera si si-a facut banii.
    Sa nu te astept la Witcher level of DLC.

  15. #675 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu personal nu cred ca as da nici 10EUR pe Season Pass. Am jucat Automatron si e o mizerie ordinara. Cand au fost niste DLC-uri remarcabile in ultimii ani, astia au ramas la a adauga niste mizerii si de a cere bani pe ele. Acum 10 ani au adus Shivering Isles, poate cel mai bun DLC al lor, insa de atunci au fost doar vrajeli, atat la Skyrim cat si la Fallout 3 si NV, iar Fallout 4 nu se abate de la trendul asta. Nici cand vor scoate o editie GOTY, nu cred ca va merita investitia suplimentara.

  16. #676 SP
    Member Mishy's Avatar
    Cand spui ca DLC-urile de la Skyrim, Fallout 3 si NV, au fost vrajeli la ce te referi mai exact? Cel putin Skyrim si Fallout New Vegas au avut DLC-uri foarte bune, in special New Vegas.

  17. #677 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    eagle-eye, eu zic sa te uiti la niste review-uri si sa te hotaresti singur, dar in niciun caz sa nu dai mai mult de 20 de euro. Acum este 224 de lei. Mult prea mult dupa parerea mea.
    Eu am dat ~130 de lei si pot sa spun ca si-a facut acei bani si mi-au placut cele trei pe care le-am mentionat. Acum depinde si ce cauta fiecare. Nu as fi luat Season Pass-ul daca ar fi costat 224, clar.

  18. #678 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Meh, sunt altele mai bune de cumparat acum, I'll wait

  19. #679 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    In sfarsit, sunt surprins insa de mărimea mica a acestui update.
    Pai au umblat in setari doar , au dat din low resolution in mediu si gata
    Radeam de ei cand ziceau ca nu e mare lucru sa faca un joc pt ps4 si ps4 pro

    E bine atunci , inseamna ca ps5 sigur o sa aibe un ps5 pro ...

  20. #680 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Gata platina ! Mie mi-a facut placere sa-l joc .

    Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 35 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 LastLast

Similar Threads

  1. Fallout 3 sau Fallout : New Vegas~~Opinii & Pareri By PayneKiller in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 12-06-2012, 12:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts